Miloš Beneš vyhrál oba úvodní závody v Brně. David Komárek dvakrát třetí.

David Komárek – Norma M20FC KOMVET na trati II GMS Hillcimb Prologu v Brně. Foto Jiří Navrkal

Na brněnském Automotodromu bylo o velikonoční sobotě zahájeno letošní mistrovství ČR automobilů do vrchu. Jednalo se dvojzávod – II. GMS HILLCLIMB PROLOG 2018, kde se mimo republikového mistrovství uskutečnil i mezinárodní závod automobilů do vrchu – Maverick Rescue Euro Cup 2018.

Do Brna přijelo  o první body do mistrovství republiky bojovat 65 jezdců a až na malé výjimky byla přítomna kompletní špička závodníků . Radostný byl pohled na výkony a umístění jezdců z týmů Kraje Vysočiny.

Na bednu třetím místem v absolutním pořadí obou závodů  dosáhl obhájce loňského titulu mistra republiky, David Komárek z Okříšek,  startující v Liqui Moly Racing Teamu na voze Norma M20 FC Komvet. Svého nejrychlejšího času 1:00,05 min. dosáhl ve druhé jízdě úvodního závodu. Komárek skončil dvakrát na druhém místě ve třídě E2 – SC do 3000 ccm a stejné umístění mu pak patřilo i ve skupině E2 – SC.  Absolutní vítězství v obou závodech si vyjel Miloš Beneš na voze Osella FA30,    druhé místo patřilo  dvakrát  Václavu Janíkovi na voze Norma M20 FC.

Rybníček Marek – Ford Fiesta WRC EVO na trati II.GMS Hilclimb Prologu 2018. Foto Jiří Navrkal

Dalším úspěšným jezdcem týmu LMRT byl Marek Rybníček z Náměště nad Oslavou s vozem Ford Fiesta WRC EVO, startující ve třídě E2 – SH  nad 3000 ccm, kterou dvakrát vyhrál a prvenství získal i ve skupině E2 – SH.V absolutním pořadí byl v obou závodech na osmém místě.

Milan Svoboda – Norma M20 – Automotoklub Pelhřimov Foto: Jiří Navrkal

Výborně si vedl také pelhřimovský Milan Svoboda, startující s dalším vozem Norma M20 tentokrát ve třídě E2 – SC do 2000 ccm. Ten v prvním závodě skončil v  absolutním pořadí na 6. místě a ve druhém se posunul o příčku výše, na místo páté. Jeho nejrychlejší čas byl 1:07,96 min., který zajel ve druhé jízdě druhého závodu. Svoboda vyhrál dvakrát svoji třídu a ve skupině E2 – SC skončil dvakrát na čtvrtém místě.

František Gruntorád – Renault Clio RS – Auto Racing Team Praha Foto : Jiří Navrkal

S ačkovým Renaultem Clio RS se představil náměšťský jezdec František Gruntorád v barvách Auto Racing Team Praha. Ten zajel svůj nejrychlejší čas 1:34,77 min.  ve druhé jízdě druhého závodu. V konečném pořadí skončil dvacátý šestý a dvacátý čtvrtý, ve třídě A do 2000 ccm byl dvakrát druhý a ve skupině A pak dvakrát čtvrtý.

Mezi historickými vozy byl úspěšný s formulovým vozem MTX 1-06 žďárský jezdec Lubomír Doležal. V absolutním pořadí prvního závodu skončil třetí, ve druhém si polepšil a dojel si pro pohár za druhé místo. Aby byl výčet úplný, byl Doležal vítězem třídy HA – K5 – E7 a ve skupině 5 –  formulových vozů skončil třetí a druhý. Jeho nejrychlejší čas byl 1:18,35 min., který zajel v první jízdě druhého závodu.

Lubomír Doležal – MTX 1-06 foto Jiří Navrkal

Celkově lze hodnotit, že v úvodu sezóny dosáhli jezdci z Kraje Vysočina v závodech mistrovství republiky velice dobrých výsledků. Následujícím závodem mistrovství republiky i MREC bude XXXVII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2018 v Náměšti nad Oslavou, který se bude konat v termínu 5.-6. května 2018.

Kompletní výsledky 1. závodu : ZDE

Kompletní výsledky 2. závodu : ZDE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*