Sezónu závodu automobilů do vrchu zahájí závodní víkend na Masarykově okruhu v Brně

Jen několik dnů nás dělí od zahájení letošní sezóny závodů automobilů do vrchu. Úvod obstará VII. GMS – PROLOG Automotodrom Brno ve dnech 6. – 7. dubna 2024. V jeho programu budou jezdci bojovat o první body do seriálu mezinárodního mistrovství v závodech automobilů do vrchu LIQUI MOLY Maverick Hill Climb Czech 2024 a premiérově se rozhoří souboje jezdců o co nejrychlejší čas ve slalomovém mezinárodním závodě automobilů do vrchu Maverick Slalom – Trophy 2024.

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH

Po končení registrací na první závodní víkend LM-Maverick Hill Climb Czech 2024 je seznam přihlášených zaplněn téměř stotřicítkou jezdců. O oblíbenosti brněnského závodu hovoří zvučná jména jezdců v seznamu přihlášených, kteří využívají poslední možnost otestovat svoje stroje před začátkem sezóny seriálů, ve kterých budou startovat a zároveň si vyzkoušejí svoji připravenost v závodním režimu během víkendových závodů VII: GMS Prologu 2024. Trošku s nadsázkou by se dalo hovořit o malém závodě Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, když zájem o start v závodě projevili špičkový jezdci seriálu v čele s českým reprezentantem Petrem Trnkou, kterému jistě budou šlapat na paty jezdec francouzského rodinného týmu Petitů, Sebastien se sportovním vozem Osella PA30. Na starším voze francouzské stáje Petit Norma NP 02-1 Turbo figuruje v seznamu přihlášených další evropský rychlík, švýcarský jezdec Robin Faustini. Mezi aspiranty na přední umístění v závodě jistě budou patřit i Rakušani Christoph Lampert s plackou Nova Proto 01 nebo Petr Amann s Osellou PA30.  O co nejlepší výsledek zabojují také Němec Bodenmueller Michael s Norma N20 FC LRM nebo přední rakouský formulový jezdec Herman Waldy jun.

V seznamu přihlášených samozřejmě figurují i nejlepší jezdci hodnocení loňské sezóny mezinárodního mistrovství Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 v čele s mistrem Petrem Türkem startujícího s Mitsubishi Lancer EVO IX nebo druhým vicemistrem Filipem Krejčím na Subaru Impreza Type RA. Chybět samozřejmě nebude ani manželský pár z Rakouska Sigrid a Christian Ferstlovi z týmu SK Modřice/Ferstl Motorsport s formulovými vozy F – Tatuus Master, Jiří Mičánek s Lamborghini Huracán EVO nebo Martin Jerman na dalším Lamborghini Huracan, tentokrát v provedení GT3 nebo Zdeněk Kmínek s Lamborghini Gallardo.

Na seznamu pro závod jezdců s historickými vozy najdeme loni celkově druhého v pořadí Michala Polehlu s Hondou Civic EE9, S Fiatem Ritmo 1307c Abarth Jana Krátkého, nebo kvarteto jezdců Motorsportu Lanškroun, Milana Vičara, Milana Stejskala, Michala Sedláčka a Zdeněk Felcman na ikonických BMW M3 E30

Závodní program GMS PROLOG 2024 na Masarykově okruhu v Brně doplní Mezinárodní závody automobilů dovrchu Maverick Slalom-Trophy, který má na seznamu přihlášených více jak třicítku přihlášených.

JEZDCI Z KRAJE VYSOČINA

Na úvodní vrchařský víkend sezóny seriálu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2024 na Masarykově okruhu v Brně figuruje v seznamu přihlášených sedmnáctka jezdců z Kraje Vysočina. V nejslabší kategorii vozů S1-1600 by se na start závodu měli postavit Miloš Nováček s Hondou Civic a David Princ, pro kterého se bude jednat o závodní premiéru ve které se posadí za volant Hondy CRX. Vilém Kašpar bude startovat ve třídě S1-2000 s dieselovou Škodou Fabii RS.Ve skupině S1+2000 2 WD se na start postaví jihlavský Radek Houska s Audi TT a v nejsilnější skupině sériových čtyřkolek S1+2000 4WD zabojují o první mistrovské body Jiří Valla na Mitsubishi Lancer Evo IX a Jiří Kaňka se Subaru Impreza WRX STi. Ve skupině upravených závodních strojů E1-1600, budou Vysočinu reprezentovat Bohuslav Krejčí startující s vozem Škoda Rapid 130 RH a Ondřej Turičík s Peugeotem 206. Mezi formulovými vozy s obsahem se bude za volantem formule Ford Mygale střídat rodinná dvojice Jana Špačková a Zdeněk Špaček. Ve třídě nejslabších historických automobilů HA1-1400 se na start brněnského závodu postaví sourozenecká dvojice Alice a Patrika Rybníčkových, jejichž závodním náčiním bude Škoda Favorit a Michal Nečas s Hondou Civic.V kategorii historických vozů HA1-2000 bude startovat Libor Melichar s Peugeotem 205 GTi a svoji cestu za obhajobou loňského 2. místa absolutně zahájí mezi historiky Michal Polehla na Hondě Civic. V kategorii nejsilnějších historických automobilů se na startovní čáru závodu postaví jihlavský Tomáš Homola s BMV E30. Mezi historickými formulemi třídy H2, se divákům představí Radek Kostelecký s Formulí Ford Van Diemen.

Ve slalomové závodě seriálu Maverick Slalom-Trophy, bude mezi více jak třicítkou přihlášených Vysočinu zastupovat pěticí jezdců. Ve třídě AS-S1-1600 se budou za volantem týmové novinky Renaultu Twingo II GT střídat Zdeněk Smolík z Alenou Koderovou a trojlístek zástupců jezdců z Vysočiny doplní Lenka Hrubanová, která bude startovat s Peugeotem 206 CC. Ve třídách vozů s motorem do 1600 ccm bude startovat Jaroslav Janoušek na voze Nissan Sunny ve třídě sériových automobilů a ve třídě závodních automobilu E1 Zdeněk Podpěra s Hondou Civic VTi.

Nová

PROGRAM ZÁVODŮ

O tom, kolik jezdců v jednotlivých závodech najede na startovní čáru pod Schwantzovou zatáčku v sobotu 6. dubna, budeme vědět více po uzávěrce přihlášek, která je stanovena na 23.59 hodin v úterý 2. 4. 2024. Ještě větší přesnost v počtu startujících bude známa v pátek 5. 4. 2024 po technických a administrativních přejímkách, které při tomto množství jezdců budou končit určitě v pozdních nočních hodinách.

Úvodní podnik se pojede na trati v protisměru se startem pod Schwantzovou zatáčkou a cílem u tribuny A po ujetí 2435 metrů. O tom, že bude program obou dvou závodních dnů nabitý od rána do pozdního odpoledne svědčí časové harmonogramy. V sobotu bude program zahájen úvodními tréninkovými jízdami od 8.00 hodin, vlastní závody budou zahájeny ve 12.00 hodin první jízdou, po níž bude následovat jízda číslo dvě. V neděli bude pouze jedna tréninková jízda to od 8.00 hodin.  V 10.00 hodin bude zahájen vlastní závod první jízdou, druhá má naplánovaný start ve 12.00 hodin, třetí pak v 15.00 hodin. Po 18. hodině se v oba dva dny předpokládá vyhlášení nejlepších jezdců a předání cen.

Příznivci závodů automobilů do vrchu, kteří přijedou na brněnský Automotodrom, budou mít na co koukat, a to již od středečního zahájení testování až po sobotní a nedělní vyvrcholení úvodních závodních sérií.

Vážení příznivci motoristického sportu a závodů automobilů do vrchu, tímto bychom vás rádi pozvali na dlouhý motoristický maraton, s vůní benzínu. Letošní sezóna se nám nezadržitelně blíží.

Srdečně vás zvou organizátoři a tým Maverick rescue a Automotodrom Brno.

https://www.maverickrescue.cz/

Odkaz na veškeré informace naleznete, níže ZDE:

https://www.maverickrescue.cz/trate/1-podnik%3a-6-7-4-2024-vii-gms-prolog-automotodrom-brno-%e2%80%93-cr-mmzav-liqui-moly-maverick-hill-climb-czech-mzav-maverick-slalom-%e2%80%93-trophy/

https://www.maverickrescue.cz/registrace/registrace-jezdcu%3a-6-7-4-2024-vii-gms-prolog-automotodrom-brno-%e2%80%93-cr-mmzav-liqui-moly-maverick-hill-climb-czech-mzav-maverick-slalom-%e2%80%93-trophy/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*