V sobotu odstartuje v Brně letošní sezóna závodů automobilů do vrchu.

Filip Cakl – VPK Motors- Škoda Fabia TDi na startu loňského závodu GMS Hillclimb Prolog 2017 foto : Jiří Navrkal

O velikonoční sobotě bude na brněnském Automotodromu odstartována letošní sezóna závodů automobilů do vrchu. Seznam přihlášených na II. GMS HILLCLIMB PROLOG čítá v současné době celkem více jak sto jezdců, kteří budou startovat v závodech Mistrovství ČR a mezinárodním závodě Maverick Recue Euro Cup 2018 (MREC).

V současné době, den před ukončením příjmu přihlášek pro závod MREC, čítá seznam téměř 50 jezdců z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa, Chorvatska a Polska.  Stejně jako v závodě mistrovství republiky, budou mezi sebou soupeřit jezdci MREC  na současných a na historických automobilech.

Mezi přihlášenými jezdci je početná skupina závodníků z Kraje Vysočina. Ve třídě E1 – 1400 ccm pojedou se Škodou Fabii David Oravec a Milan Strosz, Zdeněk Podpěra  a Roman Karbaš s Hondou Civic – všichni jsou přihlášeni za třebíčský  Skalda Racing. Za tým z Kuroslep nad Oslavou – VPK Motors budou startovat ve třídě S1 – 2000 ccm se Škodou Fabia RS Vilém Kašpar a Filip Cakl a ve třídě S 1 – 1600 ccm pojede Dan Málek na voze Škoda Felica RS. Představit by se měl také bývalý třebíčský rallyový jezdec Zdeněk Mirovský na voze Škoda Felicia ve třídě E1 – 2000 ccm. Ve třídě E1 +2000 ccm je s vozem BMW E30 přihlášen jezdec jihlavského týmu SPZ – Vysočina, Tomáš Homola. Mezi historiky bude startovat další jihlavský jezdec  Pavel Vrátil z týmu Cora-HB Historic Racing club Jihlava na voze Opel Kadett GSi. Slovenská jezdkyně Kristýna Fillová se bude prezentovat s vozem Mitsubishi Lancer EVO ve třídě čtyřkolek S1 +2000 ccm za tým Liqui Molly Racing.

K favoritům na absolutní vítězství se budou v hlavní míře řadit jezdci na dvou a třílitrových formulových či sportovních vozech. Jedná se o skupinu rakouských a německých  jezdců – Ferdinanda Madriana a Sigrid Schoeglerovou (oba s Formuli Renault 2000), Alexandra Franka, Christiana Ruttera a Andrease Fiedlera (všichni na vozech PRC). S dalším formulovým vozem, tentokrát značky Lola B06  je přihlášen Christian Ferstl, Formuli Dallara Mercedes F bude mít k dispozici další z Rakušanů Josef Tarmann.  Chorvatsko bude reprezentovat  se silnou Formuli Reynard F3000 Laszlo Szasz. Se sportovním vozem Norma M20F je přihlášen německý jezdec Philipp Wilhelm,  se čtyřkolkou Lancia Delta Integrale pojede Rakušan Felix Pailer a ve stejné skupině také český jezdec Karel Stehlík s vozem Mitsubishi Eclipse EVO z KV Motor Teamu.

V kategorii historických automobilů bude patřit k aspirantům na vítězství Adam Klus se sportovním vozem March HSS Audi Turbo CAN AM.

Na seznam přihlášených do Mistrovství ČR a České trofeje jsme se koukli minulý týden po uzávěrce přihlašovacího systému v tomto článku : https://www.motorvysociny.cz/motorsport/uvod-vrcharskeho-mistrovstvi-jiz-pristi-tyden-do-mistrovskeho-zavodu-prihlaseno-69-jezdcu/

Závodní program včetně tréninkových jízd vypukne v sobotu 31.března 2018 od 7:30 a předpokládané ukončení závodních jízd kolem 17:00.

Pro diváky bude otevřena přírodní tribuna C tzv. stadion – kde budou moci zaparkovat svoje automobily  a zároveň to nebude daleko pro návštěvu parkoviště závodních strojů , které jako jediné bude zpoplatněno 100 Kč za vstup.

Seznam přihlášených pro závod Mistrovství ČR : ZDE

Seznam přihlášených pro seriál Maverick Rescue Euro Cup : ZDE

Comments are closed.