Úvod vrchařského mistrovství již příští týden. Do mistrovského závodu přihlášeno 69 jezdců.

Marek Rybníček na loňském závodě v Brně. Foto: Jiří navrkal

Na velikonoční sobotu 31. března 2018 se uskuteční první podnik letošního seriálu závodů mistrovství ČR automobilů do vrchu. Závod nesoucí název „II. GMS HILLCLIMB PROGLOG“ se pojede na části brněnského automotodromu a budou v něm závodit jak jezdci soutěžící o poháry v Mistrovství České republiky , tak v seriálu Maverick Rescue Euro Cup.

Včera byl ukončen příjem přihlášek na tento závod pro jezdce Mistrovství České republiky v závodech do vrchu soudobých a historických automobilů a jezdců soutěžících v České trofeji. Pokud nahlédneme do seznamu přihlášených zjistíme, že obsahuje téměř sedmdesát jezdců a nechybí v něm žádný z předních jezdců mistrovství ČR. Mezi prvními byli přihlášeni jezdci  z Vysočiny. Z týmu Liqui Moly Racing Teamu  se jedná  o obhájce loňského titulu absolutního mistra republiky Davida Komárka, který bude startovat ve skupině E2-SC-3000 na voze Norma M 20FC Komvet, s identickým vozem bude startovat také Jiří Špalek. K dalším favoritům tohoto týmu patří Marek Rybníček s Fordem Fiesta WRC EVO ve skupině E2-SH+3000 a  s vozy Mitsubishi Lancer EVO X ve třídě N nad 3000 ccm jsou přihlášeni manželé Gabriela a Filip Sajlerovi.

K favoritům na absolutního vítěze patří další skupina přihlášených jezdců, Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30, který dává letos přednost domácímu mistrovství před zahraničními starty, Vladimír  Vitver z SVC Group Czech National Teamu s Audi TT-R DTM. Z Nutrend Czech National Teamu jsou přihlášeni jezdci Václav Janík a Jiří Svoboda na vozech Norma M20. Ve skupině A+3000 se představí otec Petr (Mitsubishi Lancer Evo VIII) a syn Lukáš (Subaru Impreza Sti) Vojáčkovi. K zajímavému měření dojde zcela určitě mezi dvěma vozy Lamborghini. S Gallardem GT 3 pojede ve skupině GT+2000 Martin Jerman a s novinkou týmu Míčánek Motorsport – Lamborghini Huracan ST EVO se představí ve skupině  E1+3000  Bronislav Formánek.

Další tři jezdci z Vysočiny jsou přihlášeni ve slabších objemových třídách. Vojtěch Staněk z Chroustova  pojede ve skupině E1H-1600 s vozem Citroen C2 a náměšťský František Gruntorád s Renault Clio RS pojede v Auto Racing Teamu Praha ve skupině A-2000. Mezi čtyřmi historiky s formulovými vozy je přihlášen žďárský jezdec Lubomír Doležal s vozem MTX 1-06.

Již z tohoto krátkého výčtu přihlášených je zcela jasné, že oba dva závody, které se pojedou příští sobotu, slibují pěknou podívanou a souboje o každou setinu sekundy a mistrovské body.

Vlastním závodům budou předcházet testovací jízdy a volné jízdy závodních automobilů od úterý 27. března do pátku 30. března. Přejímky jezdců a vozů se uskuteční v pátečním odpoledni a sobotní program bude zahájen v 7.30 hod. úvodními tréninkovými jízdami po nichž budou následovat dva závody.

Rekord trati dlouhé 2435 metrů drží od loňského závodu Miloš  Beneš, který s vozem Osella FA 30 dosáhl času 56,90 sekundy v první jízdě úvodního závodu a tím překonal rekord, který držel od roku 2014 a ten byl 57,99 sekundy.  Start je umístěn v nejnižším místě trati před Schwantzovou zatáčkou a cíl pak v nejvyšším místě před tribunou A.

V současné době stále ještě není ukončen příjem přihlášek pro závod Maverick Rescue Euro Cupu,kde jezdci mají čas pro své přihlášení do čtvrtka 29. března. V současné době je již přihlášena více jak čtyřicítka závodníků , což dává diváků parádní možnost vidět příští týden více jak stovku závodních jezdců v akci

Kompletní seznam přihlášených MČR, ČT : https://online.timing.sk/prihlasky/Prihlasky.dll/MCRPrihlaseniPretek?Jazyk=CZ&Pretek=311&Sort=Registracia

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*