Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala čeká nová Dakarská výzva.

Tomáš Ouředníček, držitel pěti dakarských medailí, se v těchto dnech připravuje na svůj sedmý a třetí společný Dakar s navigátorem Davidem Křípalem. Přestěhováním do Saudské Arábie otevírá dakarská rallye další kapitolu. Tomáš Ouředníček a David Křípal si také zvolili velkou změnu: po třech úspěšných sezónách v globálním týmu South Racing se dvojice vrací ke staronovému názvu vlastního týmu Ultimate Dakar Racing.

Tisková konference Ultimate Dakar2019

Tomáš Ouředníček se připojil k dakarské rodině v roce 2009, kdy se rallye přesunula z Afriky na jihoamerický kontinent. Nyní se Dakar opět stěhuje na jiný kontinent a Ouředníček také čelí zásadním změnám. „Musím říct, že to pro mě byla ta nejnáročnější příprava na Dakar. Je to poprvé, kdy všechno řešíme sami, a v posledních týdnech to byl neustálý boj. Po třech úspěšných sezónách jsme se rozhodli neprodloužit smlouvu s německou stájí South Racing a pokračovat pod staronovým jménem vlastního týmu Ultimate Dakar. Globální tým South Racing se nyní plně zaměřuje na kategorii SSV, ve které již dvakrát Rallye Dakar vyhrál. Jsme velmi vděční Scottu Abrahamovi za příležitost být součástí velkého mezinárodního týmu. Nyní, když Rallye Dakar otevírá novou kapitolu, my přijímáme zbrusu novou výzvu a jsme velmi rádi, že se můžeme zúčastnit prvního saúdského Dakaru na vlastní pěst.“ řekl Tomáš Ouředníček.

Přípravy na letošní dakarskou soutěž již teď řádně prověřili týmové ducha. V posledním týdnu toho měli opravdu všichni plné ruce práce a nabitý program jasně ukázal že všichni táhnou za jeden provaz , což je jedním z předpokladu zdárně zdolat nástrahy Dakarské rally.  Vše začalo výměnou pohonné jednotky , kterou bylo potřeba řádně otestovat , tak se tým vydal na testovat do polských písků , Po návratu z Polska  následovala konečná rozborka a sborka závodního Fordu Ranger, pro finální kontrolu  techniky před Dakarem. Následovalo polepení závodního vozu a doprovodných vozů do nových barev partnerů týmu. V sobotu proběhlo požehnání velkomezeříčského faráře vozu i posádce na závěrečné prezentaci na náměstí ve Velkém Meziříčí a už se balilo na nakládalo na cestu do přístavu v Marrseile na povinnou technickou přejímku závodní techniky před soutěží a předaní  kompletního vozového parku na přepravu trajektem do Saudské arábie. Aby toho nebylo málo cestou do Francie se tým zastavil v Praze,, kde posádka představila  svoje plány na soutěž pozvaným novinářů.

Rallye Dakar 2020 bude zahájena v neděli 5. ledna v Jeddah v Saúdské Arábii. Po téměř dvou závodních týdnech, včetně dne volna v hlavním městě Riyadh, mohou závodníci oslavit svůj úspěch v pátek 17. ledna v Al Qiddiyah.

Fotogalerie ze setkání z fanoušky a požehnání od faráře na náměstí ve Velkém Meziříčí

zdroj : TZ Ultimate Dakar Racing , JN      Foto: Martin Blažek, www.foto-moto.eu

Comments are closed.