Dakarský speciál požehnán před startem ve Velkém Meziříčí.

Poslední listopadovou sobotu zorganizoval Ultimate Dakar Racing na náměstí ve Velkém Meziříčí setkání s fanoušky před odjezdem na nejtěžší maratonský závod planety Dakar 2020, který odstartuje 5. ledna 2020 v saudsko arabské Džiddě na pobřeží Rudého moře a skončí 17. ledna v novém zábavním centru Kiddíja nedaleko Rijádu.

Posádka Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem představila přítomným fanouškům jejich závodní Ford Ranger v nových bojových barvách partnerů týmu a představili svoje plány a náročnou přípravu na nadcházející závod Dakar 2020.

Součástí programu bylo i požehnání posádce a závodního speciálu od faráře římskokatolické farnosti ve Velkém Meziříčí Pavla Šafaříka, aby zvládli nástrahy Dakaru 2020 ve zdraví a úspěšně závod dokončili.

Před lednovým startem čeká posádku ještě náročný program, když v pondělí představí svoje plány novinářům na tiskové konferenci v Praze, po které bude následovat cesta do francouzského přístavu v Marseille, na finální technické přejímky před závodem a předání závodní techniky a doprovodných vozů pro nalodění na trajekt, který přepraví techniku všem účastníkům do Saudské Arábíe.

 

Comments are closed.