Na Dakaru čeká Tomáše Ouředníčka s Davidem Křípalem nová výzva.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem při testech na Dakar 2020

Druhým zástupcem Kraje Vysočina na letošním Dakaru je posádka Tomáš Ouředníček s navigátorem Davidem Křípalem. Po úspěšném loňském závodě, kdy byla posádka součástí jihlavského týmu MP Sports a kryla záda Martinovi Prokopovi, tentokrát vyráží do Saudské Arábie s vlastním vozem a ve vlastním týmu. Po hrůzostrašné havárii na předloňském závodě Marocco Desert Challenge, se podařilo znovu postavit týmový Ford Ranger a po odchodu týmu South Racing do kategorie SxS znovu obnovil Tomáš Ouředníček vlastní tým Ultimate Dakar Racing, pod jehož hlavičkou bude posádka na slavném závodě startovat.

Tisková konference Ultimate Dakar2019

Od doby, kdy se na Dakaru 2016 poprvé usadil za volant závodního stroje , se Tomáš Ouředniček v automobilech postupně zlepšuje, ročník 2016 dokončil na  46. místě , v ročníku 2018 už mu patřilo  33.místo absolutně a v loňském roce vylepšil svoji pozici na 17. místo v cíli.. Tajným přáním Tomáše Ouředníčka pro tento ročník, který se premiérově jede v Saudské Arábii, zabojovat o pozice kolem 10. místa absolutně.  Tomáš se účastnil cross-country už přes deset let, vyhrával národní mistrovství v České republice a Maďarsku a v roce 2011 se umístil až na čtvrtém místě na mistrovství světa FIA Cross-Country Rallies World Cup. Jeho první tři účasti v Dakaru byly jako navigátor v posádce s krajanem Miroslavem Zapletalem, se kterým vybojoval v roce 2009 vynikající 7. místo absolutně v kategorii automobilů. Po ročnících s Buggyra Racing a South Racingem se loňský rok spojil s Martinem Prokopem a bylo z toho skvělé 17. místo s Fordem Raptor. Letos spolu se spolujezdcem Davidem Křipalem budou soutěžit s Fordem Ranger připraveném jihoafrickým Neilem Woolridge Motorsportem pod hlavičkou svého vlastního týmu Ultimate Dakar, který Tomáš založil před několika lety. Duo se letos zúčastnilo jen hrstky závodů a na maďarské Baja  vybojovali vítězství ve třídě TH.

„Příprava na letošní Dakar byla šílená, tým pracoval ve dne v noci abychom všechno stihli. Ultimate Dakar Racing je můj tým, který buduji od roku 2014-2015. Měl jsem smlouvu se South Racingem , ale po naší velké ráně na Marocco Desert Challenge v roce 2019 jsme nebyli schopni hned vůz přichystat na další Dakarské dobrodružství, proto jsme se minulý rok rozhodli využít nabídky startovat s Fordem od Martina Prokopa  za jeho tým  MP Sports. South Racing během té doby přesunul svojí aktivity k třídě SSV,a už se o závodění s Fordy tolik nestará. Takže jsme přešli zpět do mého týmu. Můj první Dakar byl v Jižní Americe, kde jsem se zamiloval do kontinentu, atmosféra byla opravdu fantastická. Ale pokud se podíváte na to, co se tam teď děje, pak se přesun do Saúdské Arábie jeví jako velmi dobré rozhodnutí. Těším se na novou výzvu. V Saudské Arábii jsem byl jen jednou na závodě a bylo to velmi pěkné. Takže ze sportovního hlediska si myslím, že to bude skvělé, očekávám nějaké pěkné příběhy. Naším cílem v tomto roce bylo pokořit marockou pouštní výzvu, kde jsme měli loni velkou nehodu. Měli jsme tam spoustu technických problémů, ale bylo důležité jí dokončit. Loňský Dakar byl fantastický. Opravdu jsem nic neočekával, protože jsme byli druhým vozem v týmu MP-Sports, takže neexistovala žádná velká očekávání. Cílem pro mě je nyní proniknout do top 10, to je můj sen, ale pokud se podíváte na startovní listinu, bude to velmi těžké!“ zhodnotil svoje plány na Dakar 2020 Tomáš Ouředníček.

Kompletní informace o letošním ročníku Rally Dakar 2020 ZDE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*