Od 1 září se bude na budované jihovýchodním obchvatu Jihlavy jezdit již přes okružní křižovatky

Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy si od 1. září 2023 vyžádá avizovanou změnu vedení dopravy v místech obou okružních křižovatek. Na I/38 směr Znojmo i na II/405 směr Třebíč dojde k převedení veškeré dopravy na nově vybudované okružní křižovatky. Doprava bude řízena v obou místech semafory. Řidičům přijíždějícím od Puklic bude umožněno se zapojit na konec dopravního proudu.

„V současné době na jihovýchodním obchvatu Jihlavy probíhají nejintenzivněji práce na obou okružních křižovatkách, na největším mostu přes řeku Jihlávku a dalších dvou mostech. Průběžně je odtěžován materiál ze zářezů a stavbaři budují násypy.  V následujících týdnech budou stavaři věnovat maximální úsilí právě dokončení okružních křižovatek, včetně napojení ul. Znojemská,“ uvedl Miroslav Houška s tím, že práce si v určitých etapách vyžádají i odstřelovací práce. První odstřel už byl proveden.

Na projekt II/602 Jihlava – JV obchvat může Kraj Vysočina čerpat evropskou dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu až do výše 307 miliónů korun.

zdroj : TZ Kraj Vysočina

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*