Od 1. dubna 2024 začne úplná uzavírka mezi křižovatkou na Nárameč po Rudíkov na trase z Třebíče na Velké Meziříčí

Od 1. dubna 2024 musí motoristé počítat s komplikacemi v dopravě mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím, kde začne první etapa opravy 2,5 km silnice mezi Trnavou a Rudíkovem. V první etapě bude zcela uzavřen úsek od čerpací stanice v Rudíkově po křižovatku se silnicí II/390 na Nárameč. Křižovatka silnic II/360 a II/390 bude průjezdná ve směru Třebíč – Nárameč. Délka uzavírky bude 1,205 kilometru.
Objízdní trasa pro vozidla do 7,5 t : Nárameč, Budišov, Hodov,
Objízdné trasa pro auta nad 7,5 t: Třebíč, Vladislav, Náměšť nad Oslavou, Jinošov, Velká Bíteš, Ruda, Jabloňov, Velké Meziříčí, Rudíkov, vozidla nad 12 t budou odkloněna na D1

 

—————————————————————————————————————————-Už koncem letošního roku začaly stavební práce na silnici II/360 z Trnavy do Rudíkova na Třebíčsku. Kraj Vysočina aktuálně realizuje veřejnou zakázku rekonstrukce úseku dlouhého téměř 2,5 kilometru. Stavební firma bude opravovat část silnice od čerpací stanice Rudíkov až po obchvat Trnavy. Na modernizaci Kraj Vysočina ze svého rozpočtu vyčlení 171 milionů korun, větší část nákladů uhradí z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci projektu II/360 Trnava – Rudíkov, 1. stavba.

místo uzavírky od. 1.4.2024

Modernizace řeší především směrové a šířkové vedení silnice. „Součástí projektu je také bezpečnější napojení komunikací, zejména III/36058 ve směru na Rudíkov a napojení II/390 na Budišov. Vybudována bude i vážní zóna nedaleko rybníka Březina, sloužící ke kontrole nákladní dopravy,“

Po zmodernizovaném úseku by se řidiči měli poprvé projet od listopadu letošního roku. Úplné dokončení díla je plánováno na červen 2025. Na rekonstrukci by měla v budoucnu navázat oprava úseku II/360 Oslavička – Rudíkov, 2. stavba. Délka této trasy ve směru na Velké Meziříčí je 1,3 kilometru.

Vážní zónu pro kontrolu přetíženosti nákladních automobilů zprovoznil v loňském roce Kraj Vysočina například v prostoru servisní komunikace při odbočení z II/602 na Luka nad Jihlavou. Za stejným účelem využívá Policie ČR upravené odpočívky na II/602 u Olešné na Pelhřimovsku nebo II/602 u Řehořova.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*