Autokros v Humpolec již o tomto víkendu láká na špičkovou konkurenci

Humpolec byl poslední léta podnikem, otevírajícím autokrosový republikový šampionát. Letos však nastává změna a aktéři ve SLAVIA POJIŠŤOVNA Areně zabojují již o druhý letošní bodový příděl, když předchozí víkend se utkali v rakouském Hollabrunnu. To však nic nemění na tom, že se návštěvníci mohou těšit na parádní sportovní podívanou. Vždyť pořadatelé z AMK Zálesí obdrželi přes stopadesát přihlášek.

Nová autokrosová sezóna se kvapem blíží. Již předposlední dubnový víkend se odehrálo první dějství MMČR v rakouském Hollabrunnu a už nadcházející víkend se aktéři všech deseti kategorií sjedou na tradiční závodiště do humpolecké SLAVIA POJIŠŤOVNA Areny. Depo ožije již během pátečního dopoledne. „Od jedenácti hodin je v plánu předsezónní testování závodních vozidel. Ve čtyři odpoledne budou zahájeny technická a administrativní přejímka a otevřen sekretariát. První oficiální trénink je plánován na sobotu v 9:15 a ten druhý v rovné poledne. Úvodní rozjížďky všech divizí budou následovat v 14:45 a aktéři divizí RacerBuggy a Kartcross stihnou ještě v podvečer druhé jízdy. Jezdci ostatních kategorií si budou muset v neděli přivstat – začínají totiž již v osm. Třetí rundy plánujeme v 9:45 a semifinálové a finálové jízdy po obědě v půl jedné,“ poskytuje základní časové informace předseda AMK Zálesí Josef Špaček. Ten letos neplánuje žádný doprovodný program. Důvod je prostý. „Nestíháme ho. Maximálně představíme některý z dakarských speciálů. Vždyť máme přes stopadesát přihlášených jezdců, takže jedna jízda bude následovat druhou. Jen ve „čtyřlitrech“ a Buggy1600 máme přes dvacet aut v každé divizi a i ostatní kategorie jsou obsazené perfektně. Ze zajímavých jmen se mohou diváci těšit na Holanďana Wielyho Alberse, nová auta přivezou například Jan Smrž, Radek Jordák či Martin Hrubý, nový motor pak Petr Bartoš. Prostě je zaděláno na fantastickou sportovní podívanou. Té by mělo napomoci i to, že celý areál a trať přes zimu prošly pečlivou údržbou.“

1 JORDÁK Radek CZE – Autocross Team Miminko – Alfa Racing Volvo

Jedním z velkých taháků pro diváky bude určitě Jakub Novotný. Vždyť východočeský pilot loni vybojoval v divizi JuniorBuggy evropský i republikový titul a i letos patří k největším favoritům. „Humpolec mám rád, daří se mi tam a se stávající buginou jsem zde vždy vyhrál. Pokaždé se sejde početná konkurence, panuje skvělá atmosféra a užijeme spoustu legrace. Takže se tam celý náš tým těší,“ netají se kladným vztahem k humpoleckému podniku český reprezentant.

 

Zdroj : TZ AMK Zálesí Humpolec – Vlastimil Resl, foto : Jiří Navrkal – www.motorvysociny.cz

Kompletní fotogalerie z loňského ročníku

Comments are closed.