Ve 45. ročníku ankety Zlatý volant 2021 si nominaci zasloužili i zástupci z Kraje Vysočina. Podpořte je v internetovém hlasování.

O českém vítězi 45. ročníku Zlatého volantu 2021 rozhodne společné hlasování veřejnosti a odborné poroty. Hlasy od veřejnosti budou mít váhu 50 % a o zbývajících 50% bude rozhodovat odborná porota. Z řad široké motoristické veřejnosti se mohou do hlasování zapojit prostřednictvím online formuláře na webu www.zlatyvolant.cz, kde bude hlasování probíhat do neděle 27. Února 2022. Součástí hlasování je i anketa Zlatá řidítka o nejlepšího motocyklového závodníka a organizátoři nezapomněli ani na ženy a nejlepší závodnice opět získá Cenu Elišky Junkové.

Náš Kraj Vysočina má mezi kandidáty několik úspěšných jezdců a jezdkyň. Tímto využíváme je Vám představit před uzávěrkou hlasování.

Zlatý volant za rok 2021

Martin Prokop s navigátorem Viktorem Chytkou startovali s vozem Ford Shrek za tým Benzina ORLEN  Team na letošním Rally Dakar. Jihlavský pilot si postavil zcela nový vůz a v úvodních etapách se pohyboval mezi desítkou nejrychlejších. V desáté ze dvanácti etap je postihla nečekaná technická závada, která je v pořadí srazila výrazně níž a ve výsledkových tabulkách skončili na dvacátém místě.

Na start lRally Dakar 2021 se posádka Martin Prokop – Viktor Chytka postaví s upraveným Fordem Raptor dle pravidel nové kategorie T1+

Zlatá řidítka za rok 2021

V této kategorii je za své úspěšné výkony zařazen havlíčkobrodský jezdec Michal Prášek startující za tým Roháč a Fejta Motoracing team s motocyklem BMW S1000 RR. Sedmkrát se postavil na nejvyšší stupeň při závodech domácího šampionátu a s přehledem se stal mistrem republiky na přírodních okruzích. Druhé prvenství si připsal v Mezinárodním mistrovství ČR a dále  startoval v mezinárodním seriálu Alpe Adria FIM Europe 2021, kde Prášek skončil na celkovém druhém místě.

Michal Prášek při závodě na Jarní ceně na Masarykově okruhu v Brně

Cena Eliška Junkové 2021

Dvě jezdkyně z Kraje Vysočiny jsou zařazen v této kategorii. Automobilová jezdkyně Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou. Startovala v seriálu závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 s vozem Mitsubishi EVO 9 Komvet v týmu KRTZ motorsport. V absolutním pořadí skončila na osmém místě, mezi soudobými vozy skončila jedenáctá a s přehledem zvítězila ve třídě E1+2000/4WD. Prvenství ještě získala v Dámském poháru – Lady Trophy.

Fillová Kristýna – Mitsubishi HULK 9 – E1+3000 4WD při závodě na Zámeckém vrchu MANN FILTER v Náměšti nad Oslavou.

Tou druhou je Velkomeziříčská jezdkyně v motokrosu Barbora Laňková, která startovala v barvách ORION RACING TEAM s motocyklem Suzuki. Z 18 závodů patnáctkrát stála na stupních vítězů a stala se již podruhé Mezinárodní mistryní republiky.

Barbora Laňková vybojovala v loňské sezóně titul Mistryně ČR v motokrosu žen.

Využijte, vážení motorističtí příznivci, ještě možnosti do neděle 27. února dát našim jezdcům a jezdkyním hlasy na tomto odkazu :

https://www.zlatyvolant.cz/hlasovani-45-rocnik/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*