Slalomáři z Vysočiny řádili na brněnském Polygonu.

Týden po úvodním podniku na Slováckém kopci v Násedlovicích, pokračoval o víkendu 22. a 23. května 2021  na Polygonu brněnského Automotodromu dalším dějstvím seriál mezinárodních závodů automobilů Maverick Slalom Trophy 2021.

Trnka Zdeněk – Mitsubishi Lancer EVO VI – AS-S1+2000 4WD

Na startu sobotního závodu se představilo 43 účastníků, ne všichni však závod dokončili a tím byl ovlivněn i počet startujících v neděli.  Jezdcům tentokrát nepřálo  počasí, hlavně déšť v neděli, přesto byly výkony jezdců  velmi dobré.

Absolutní vítězství si odvezli jezdci startující na kartcrossových speciálech – v sobotu Marek Novák z Pardubic  a v neděli byl nejrychlejším Michal Cupák z Rajhradu u Brna.

Mezi účastníky bylo i deset startujících  z našeho Kraje Vysočina. Nejlépe se umístil v absolutním pořadí jezdec týmu STK Okříšky RT Zdeněk Mirovský z Petrovic s vozem Subaru WRX STI. Ten byl v sobotu čtrnáctý, v nedělním závodě se probojoval mezi elitní desítku, když skončil devátý. Celkově získal 30 bodů a patří mu devatenácté místo. Ve třídě AS-S1 nad 2000/4WD byl čtvrtý a druhý za což má 25 bodů a patří mu druhá příčka. Druhý jezdec téhož týmu byl Zdeněk  Trnka z Heraltic, s vozem Mitsubishi Lancer EVO 6.  V sobotním závodě skončil  na pěkném třináctém místě absolutně, v neděli na vodě však tento výsledek již nezopakoval a skončil ve třetí desítce. Ve třídě AS–S1 nad 2000/4WD mu patří třetí místo s 24 body za dvě třetí místa.

Ve třídě AS-S1 nad 2000/2WD se v nedělním závodě po delší odmlce objevil jezdec Historic Racing Clubu Jihlava Lukáš Marek, s vozem BMW 328i. Celkově skončil ve třetí desítce ale ve třídě vybojoval třetí místo za nějž získal 12 bodů a je průběžně na čtvrtém místě.

Trojí zastoupení měl Kraj Vysočina v podobě dablérské dvojice Zdeněk Podpěra s Blankou Dobrovolnou a Lenka Hrubanová ve třídě AS–S1 do 1600 ccm, kteří startovali v týmu Skalda Racing. Po dvojnásobném vítězství v Násedlovicích, tentokrát patřilo jezdci z Náměště nad Oslavou prvenství v sobotu a třetí místo v neděli. Celkově získal 72 bodů a je na čele třídy. Dablérce Blance Dobrovolné ze Zahrádky u Náměště nad Oslavou se dařilo tentokrát pouze v sobotním závodě, kde si dojela pro 10 bodů za čtvrté místo, v neděli závod nedokončila. Oba startovali na voze Citroen C2 VTS. V hodnocení Dámského poháru – Lady Trophy je Blanka Dobrovolná na třetím místě se 45 body.

Další ženou ve startovním poli byla Lenka Hrubanová z Třebíče, startující s Peugeotem 206cc za Sklada Racing. Ta si ve třídě za oba dva dny vyjela 14 bodů za šesté a páté místo, celkově má 24 bodů a patří ji šestá pozice ve třídě. Úspěšně si také vedla v Dámské trofeji, kde dojela na třetím a druhém místě, celkově má 47 bodů a patří ji druhá pozice za vedoucí Natalií Štěpánkovou.

V nejslabší objemové třídě skupiny AS-S do 1400 ccm startovala další dablérská dvojice. Z týmu STK Okříšky RT to byli Zdeněk Smolík z Brtnice u Jihlavy a druhým pak byl Matěj Hroch z Heraltic. Startovali s vozem Mitsubishi Colt. Zdeněk Smolík si za sobotní třetí místo a nedělní vítězství připsal celkem 32 bodů a je na třetím místě. Devatenáctiletý muzikand Matěj Hroch, si při své premiéře vyjel za dvě druhá místa 30 bodů a je na celkovém čtvrtém místě. Úspěšně si také vedl v MRS-Trophy Juniorské trofeji kde skončil druhý a třetí a se ziskem 27 bodů je na čtvrtém místě.

Ve třídě AS-E1 nad 2000 ccm se v sobotním závodě představila dablérská dvojice týmu SPZ-Vysočina, Radek Houska a Vojtěch Polák s vozem Audi TT. Jihlavský Radek Houska si vedl v sobotu velmi dobře jak v absolutním hodnocení, kde skončil na patnáctém místě tak i ve třídě, kde dojel na druhé pozici. V nedělním závodě musel pro závadu na svém vozidle odstoupit po první tréninkové jízdě, přesto mu patří po dvou odjetých podnicích v absolutním pořadí krásné šesté místo se 66 body, ve třídě mu patří třetí příčka se ziskem 45 bodů. Jeho dablér, Vojtěch Polák z Cejle u Jihlavy, si v sobotu vyjel 6 bodů za šesté místo ve třídě, kde má na svém kontě 22 bodů a je na pátém místě. V nedělním závodě z již uvedeného důvodu poruchy vozu nestartoval.

Další závod budou absolvovat autoslalomáři a autoslalomářky na trati IV. Vírských serpentin ve dnech 25. – 27. června 2021.

více ve fotogalerii : Maverick Slalom Trophy 2021 na brněnském Polygonu ve fotografii z pohledu jezdců Kraje Vysočina

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*