Silnice v okolí Třebíče patřily posádkám osmého ročníku soutěže Řidič Horácka 2021.

V sobotu 18. září 2021 uspořádal Autoklub Třebíč (bývalý AK Elektrárna Dukovany) 8. ročník automobilové soutěže ŘIDIČ HORÁCKA.  Po roční pauze z důvodu pandemie, se jela jako Memoriál STANDY VLACHA, výborného člověka a obrovského fandy motorismu. Ten byl spjat se všemi sportovními podniky a dalšími akcemi, které pořádal AK Elektrárna Dukovany. V posledním období se angažoval při pořádání soutěže Řidič Horácka.

Bohužel před rokem – 16. července 2020 náhle opustil naše řady člověk, který byl zapálený do motoristického sportu a byl také milovníkem rychlých automobilů.

Tento ročník byl vzpomínkou na Standy Vlacha a jeho trať byla situována do okolí Jaroměřic nad Rokytnou, kde dlouhá léta žil. Po startu 24 pozvaných posádek na parkovišti na Vltavínské ulici u polikliniky, zamířili soutěžící na hřbitov v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde uctili památku svého kolegy. Pak se po minutových intervalech vydaly posádky na trať, kde se odehrál letošní ročník, který měl tentokrát jiný charakter, než byli soutěžící zvyklí z předchozích ročníků. Soutěžní trasa spíše naučného závodu vedla z Jaroměřic nad Rokytnou do Bohušic, dále na Dolní Lažany a přes Horní Lažany do Lesonic. Odtud se pokračovalo do Babic, přes  Bolíkovice do Čáslavic, kde byla průjezdní kontrola. Dalším místem byl Římov a následně jeho místní část Vísky a dojelo se do Rokytnice nad Rokytnou. Závěr byl směrován na Čechočovice, Červenou Hospodu, ˇmístní část Třebíče-Řípov, Poušov a do cíle v Třebíči.

Tam se uskutečnilo slavnostní vyhlášení, cenu pro nejlepšího soutěžícího symbolicky převzala jako velké poděkování za činnost Standy Vlacha, jeho manželka Jana. Na druhém místě byli všichni účastníci soutěže, kteří soutěž absolvovali a dorazili zdárně do cíle.