Na Masarykově okruhu se schyluje k evropské bitvě.

Motocykloví piloti z celkem 21 států se o tomto víkendu 14. až 16. července utkají o vítězstvích v závodních třídách mezinárodního šampionátu Alpe Adria. Program slibuje napínavou podívanou v celkem 12 kláních, včetně prestižní kubatury Superbike, nebo série Women’s European Championship. Vstup na Masarykův okruh je pro diváky po celý závodní víkend zdarma.

„Alpe Adria je na poli evropských motocyklových závodů historicky zavedená značka a my jsme rádi, že ji i v letošní sezóně můžeme na Masarykově okruhu přivítat. Navíc v atraktivním červencovém termínu. Po domluvě s novým promotérem je vstup zcela zdarma, což je pro fanoušky určitě velmi příjemný bonus. Věřím, že se na tribunách sejdou v hojném počtu a vytvoří jezdcům krásnou závodní kulisu,“ říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová. Volné vstupné platí jak na přírodní a sedadlové tribuny, tak do paddocku.

Filla chce zvýšit náskok v čele pořadí

Dva víkendové závody kubatury Superbike na domácí půdě si nenechá ujít lídr aktuálního pořadí a obhájce loňského prvenství Michal Filla. „Samozřejmě bych byl moc rád, kdyby se mi vedení podařilo navýšit, ale bude to těžké. Uvidíme, jak mi budou fungovat pneumatiky. Pro úspěch bude zásadní, abychom našli správné nastavení motorky. Dosavadní průběh sezóny hodnotím pozitivně. Jsou tam samozřejmě lepší i horší momenty, ale v součtu moje výkonnost roste, tak doufám, že na to o víkendu navážu,“ hodnotí vývoj šampionátu v prestižní kategorii Filla. Náskok na čele pořadí bude hájit především před trojicí pronásledovatelů Schafzahl, Sikora a Kovacs. Do bojů o přední příčky budou chtít na Masarykově okruhu určitě promluvit i další dva tuzemští závodníci – Jiří Brož a Miloš Čihák. Ve třídě Superstock 1000 o vítězství zabojuje Karel Pešek, který loni v této kubatuře Alpe Adrii vyhrál.

Doprovodný program pro diváky

Návštěvníci Masarykova okruhu mohou v rámci Alpe Adrie otestovat vlastní závodnické instinkty na motokárové dráze, nebo si prohlédnout expozici závodních motocyklů Karla Abrahama v lobby GRID Hotelu. Po celou dobu bude otevřený hotelový bar a okruhová restaurace. Stejně jako vstupné, i parkování je pro veřejnost zdarma.

zdroj TZ Automotodrom Brno

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*