Na diváky na Zámeckém vrchu čeká zajímavý doprovodný program.

Již příští víkend 18.-19. července se rozezvučí zvuky motorů závodních speciálů při tradiční závodě automobilů do vrchu MANN-FILTER Zámecký vrch 2020. Kromě soutěžících v seriálech Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu AUTOKLUB 2020 a mezinárodního pohárového seriálu Maverick Rescue Euro Cup 2020 se můžou diváci těšit i na zajímavý doprovodný program.

I letošní rok se diváci můžou těšit opět na drift show Michala Reicherta. Vhledem ke kolizi letošního MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2020 s prvním závodem Czech Drift Serie na Autodromu v Sosnové , byla Michalova účast na letošních závodech v Náměšti nad Oslavou v ohrožení, přesto se Michal rozhodl užít víkend celý adrenalinu a v Náměšti nad Oslavou se objeví v sobotu 18. července a po závodech zamíří ihned směr Sosnová, kde se v neděli utká o první mistrovské body ve své královské disciplíně..

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na trati Rally Dakar 2020. Foto ULTIMATE DAKAR RACING

Po celý závodní víkend letošního MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2020 se můžou diváci těšit na prezentaci dakarského vozu Ford Ranger úspěšné posádky letošního ročníku Rally Dakar 2020 Tomáš Ouředníček -David Křípal velkomezeříčského týmu ULTIMATE DAKAR RACING.

Letošní ročník Rally Dakar 2020 změnila po letech svojí lokalitu a trať, která vedle výhradně v Saúdské Arábii a prověřila schopnosti jak posádek tak jejich závodní techniky. Dobře rozjetou soutěž ovlivnil incident z 6. etapy rally , kdy Fordu Ranger doslova ustřelil kamion Martina Van den Brinka celou přední část vozu. Posádka neutrpěla žádnou zdravotní újmu , za to o závodní technice se to už říct rozhodně nedalo. A tak se začal psát jeden z nejemotivnějších letošních dakarských příběhů. Přestože po prvotní prohlídce škod na voze vypadala další účast posádky v soutěži velmi nepravděpodobná, v týmu se vzepjali a do posledního puntíku splnili svoje týmového motto “ Nikdy to nevzdám “ a i za pomoci dalších týmů a šikovnosti mechaniků se podařilo v průběhu volného dne, doslova vzkřísit vůz z popela a posádka byla schopna nastoupit do další etapy soutěže. Zaslouženou odměnou za heroický výkon pro celý tým bylo projetí slavnostní cílovou rampou a zisku pamětních medailí pro úspěšné účastníky, kterým se podařilo zdolat všechny nástrahy soutěže. A určitě si je sebou přivezou i na Zámecký vrch 2020 aby Vám je představili.

Více informací o závodě na oficiální internetové stránce : www.zamecky-vrch.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*