Na Bohemia ECO Energy Regularity Rally 2022 se chystá trojlístek posádek z Vysočiny

Již o tomto víkendu 8. -10. července 2022 se uskuteční v Mladé Boleslavi 49. ročník Rallye Bohemia. Součásti podniku Mistrovství ČR v rally soudobých a historických automobilů bude Mezinárodní pohár pořadatele s názvem Česko Slovenská trofej elektromobility – Rally pravidelnosti Bohemia ECO Energy Regularity rally 2022. K účasti v této rally pravidelnosti budou připuštěna vozidla v Kategorii nulové emise – elektro, elektro-vodík, vodík a ostatní vozidla s nulovými emisemi. Druhou Kategorii budou hybridní vozidla.

Pro posádku Ireny a Jiřího Navrkalových bude Bohemia Energy Reguarity Rally 2022 premiérou v této motoristické disciplíně

Na seznamu přihlášených je celkem 24 posádek. Mezi nimi jsou tři plnohodnotné posádky z Kraje Vysočina. Tou první je dvojice týmu DS Automobiles – STK Okříšky RT. Se startovním číslem 5 posádka Zdeňků – Trnky a Smolíka, která bude startovat s továrním vozem DS3 Crossback E-Tense. Druhou startující Vysočinskou posádkou budou se startovním číslem 19, Zdeněk Mirovský a Aleš Chadim, kteří se na trati závodu představí s vozem Škoda Enyaq iV obě v Kategorii I, elektrických automobilů.  Poslední posádkou s kořeny v Kraji Vysočina, která v pátek odstartuje do závodu, bude manželská dvojice Ireny a Jiřího Navrkalových, kteří pod hlavičkou jediného autorizovaného dealera vozů Toyota na Vysočině, HS AUTOMOBIL z Jihlavy, budou po trati vodit hybridní Toyotu C-HR v kategorii 2 hybridních vozidel. Pro první dvě posádky se bude jednat již o opakovaný start v této soutěži, za to pro posádku Navrkalových se bude jednat o premiéru na této soutěži a v případě řidičky Ireny i o úplně první zkušenost za voltem soutěžního vozu v této motoristické disciplíně.

Posádka Zdeněk Trnka a Zdeněk Smolík budou startovat na voze DS3 Crossback E-Tense

Pod hlavičkou týmu DS Automobiles – STK Okříšky RT a podporou informačního serveru o elektromobilitě, usporne.info, bude také startovat ryze dámská pražská posádka ve složení Veronika Taterová se spolujezdkyní Kateřinou Peškovou, které se při soutěži představí na druhém DS3 Crossback E-Tense a společně s posádkou Trnka – Smolík, zabojují v samostatném hodnocení poháru výrobců.

Zdeněk Mirovský s Alešem Chadimem budou startovat na osvědčené Škodě Enyaq iV jako na loňské Green Rally v rámci Barum Rally 2021

Slavnostní start Bohemia ECO Energy Regularity rally 2022 bude v pátek v 19.30 hodin na Náměstí T.G. Masaryka v České Lípě. Celkově účastníci budou absolvovat 16 zkoušek pravidelnosti. Po účastnících republikového šampionátu ostré Rallye Bohemia 2022, můžou diváci vidět vozidla Bohemia ECO Energy Regularity rally v pátek 8. července na autodromu Sosnová, v sobotu po druhých průjezdech rychlostních zkoušek, SS7 Bzí II a SS8 Radostín II. Po páteční a sobotní etapě v okolí České Lípy a Liberce dorazí posádky po nedělní etapě na slavnostní cílovou rampu v Mladé Boleslavi. V průběhu všech tří etap budou posádky absolvovat téměř 300 km na měřených úsecích, které budou tvořit okolo 64 % z celkové délky trati, která má 470 km.

Na slavnostní cílovou rampu vozidla na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi dorazí v neděli 10. července 2022 ve 13:30 hodin, po které bude určitě dost času prohlédnout si vozidla hodně zblízka a seznámit se technickými vlastnostmi těchto vozů.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*