Motocykloví jezdci z Vysočiny zvou na Jarní cenu Brna

Na brněnském Automotodromu se uskuteční ve dnech od 22. do 24. dubna 2022 Jarní cena Brna silničních závodů motocyklů, kterou organizuje Road Racing Club pod CAMS. Bude se jednat o závody započítávané do seriálu Přírodních okruhů a po desetileté odmlce se do Brna vrací seriál Alpe Adria mezinárodní motocyklový šampionát. Seznam přihlášených do všech tříd v obou seriálech čitá více jak 300 jezdců.

Mezi nimi figurují i jezdci z našeho Kraje Vysočina. Především se jedná o Michala Práška z Havlíčkova Brodu, který bude obhajovat loňská dvě absolutní prvenství a jedno druhé místo. Jezdec startující za Roháč a Fejta Motoracing team loni s přehledem získal titul Mistra ČR mezi více jak čtyřicítkou startujících na přírodních okruzích ve třídě nad 600 ccm. Druhé absolutní prvenství si vyjel v seriálu Mezinárodního mistrovství ČR ve třídě Superbike. Druhé místo mu patřilo v Alpe Adria FIM Europe 2021, ve všech třídách startoval s motocyklem BMW S1000RR.

Libor Dokulil na Hondě při loňské Podzimní ceně Bohumila Staši na Automotodromu v Brně. Foto Jiří Navrkal

Dva jezdci jsou přihlášení v Přeboru ČR Klasik na přírodních okruzích. Ve třídě do 500 ccm to je Libor Dokulil (MD moto z.s.) z Markvartic u Třebíče s motocyklem Suzuki TR 500 z roku 1968. V loňském roce si vyjel mezi 29 jezdci této třídy celkově třetí místo. V nejsilnější třídě do 750 ccm se představí strýc Michala Práška Josef, který loni získal titul Přeborníka ČR v této kategorii. Ten bude startovat za stejný tým s motocyklem Honda CB 750 jehož rok výroby je 1972.

V Mistrovství ČR na přírodních okruzích ve třídě Supertwin jsou přihlášeni další dva jezdci. Znovu by se měl představit Libor Dokulil, tentokrát s motocyklem Aprilia rs660 a v jeho týmu ještě Rostislav Musil z Rokytnice nad Rokytnou s Kawasaki Z650. Ten se umístil v této třídě loni na čtrnáctém místě mezi více jak třicítkou startujících.

Program víkendových závodů začíná v pátek třemi tréninkovými bloky z nichž první má start v 8.15 hodin. V sobotu se začíná v 8.00 hodin dvě tréninkovými jízdami od 13.50 vyjedou na trať prvního závodu Klasici a po nich budou pokračovat závodní jízdy až do 17.45 hodin. Nedělní program zahájí v 8.00 hodin patnácti minutové zahřívací jízdy (warm up) jednotlivých tříd. První závod absolvují opět Klasici a to od 10.45 hodin.

Pro návštěvníky bude zpřístupněna přírodní tribuna C a sedadlová tribuna u startu a přístupný bude i paddock. Bude tak možno nasát atmosféru pro návštěvníky jak mezinárodního šampionátu Alpe Adria tak i domácích závodů přírodních okruhů v zázemí závodních týmů.

Motocykloví piloti společně s návštěvníky budou moci po skončení sobotního programu uctít minutou ticha na cílové rovince památku nedávno tragicky zesnulého velice nadějného jezdce, Jakuba Gureckého. V neděli se uskuteční čestné kolo Jakuba Gureckého a to v době 10.20 – 10.40 hodin.

Pro návštěvníky bude v provozu okruhová restaurace a stánek s občerstvením na tribuně C.

Fanoušci silničních motocyklových závodů se mají na co těšit, takže přijeďte na Masarykův okruh brněnského Automotodromu v co nejhojnějším počtu, bude se na co dívat.

Více informací o závodě : https://www.automotodrombrno.cz/jarni-cena-brna-2022/

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*