Jezdci z Kraje Vysočina míří na víkendové závody v automobilovém slalomu na Polygonu v Brně.

O Velikonočním víkendu 16. a 17. dubna 2022 se na nejmodernějším tréninkovém centru bezpečné jízdy v Evropě  Polygonu Brno, který se nachází v areálu Masarykova okruhu,  uskuteční úvodní podnik letošní šestidílné  série mezinárodních  závodů automobilů Maverick Slalom-Trophy 2022 v automobilovém slalomu. Závodní trať je vytýčena v celkové délce 2300 metrů. Každý den se pojedou dvě tréninkové a dvě závodní jízdy. Vlastnímu závodnímu víkendu budou v pátek 15. dubna v době od 18.30 do 21.00 hodin předcházet technické a administrativní přejímky. Po oba dva závodní dny se po povinné rozpravě ředitele závodu s jezdci v 8.00 hodin, rozjedou se tréninkové jízdy v 8.30 a  ve 12.30 hodin odstartuje první závodní jízda. Na 17.30 hodin je naplánováno slavnostní vyhlášení nejlepších jezdců.

Nejmladším účastníkem víkendových závodů bude jedenáctiletý Lucas Kořínek s vozem Ford Puma. foto : Radim Pustějovský

Seznam přihlášených čítá téměř šedesátku jezdců a jezdkyň. Mezi nimi je  jednadvacítka z našeho Kraje Vysočina.

Mezi přihlášenými je loňský čtvrtý nejlepší v absolutním pořadí slalomu, jihlavský jezdec Radek Houska s vozem Audi TT. Společně s ním bude startovat jeho dablér, Vojtěch Polák z Cejle u Jihlavy, oba v barvách týmu SPZ-Vysočina.

Nejpočetněji je zastoupen tým AHL  se sedmi jezdci. Se Subaru WRX STi jsou na seznamu,  jedenáctý nejúspěšnější jezdec v celkovém pořadí slalomu 2021, Zdeněk Mirovský z Petrovic, druhým  je z Velké Bíteše  Radim Chalupa. Bratři Jiří a Pavel Hybáškovi z Okříšek pojedou s vozy Mitsubishi Lancer EVO IX, se sedmou evolucí Mitsubishi je zapsán Jiří Ondráček z Dalešic a dalším by měl být Erik Neuwirth. . Nejmladším účastníkem bude teprve jedenáctiletý  Lucas Kořínek z Třebíče, který osedlá Ford Pumu.

Tři jezdce má přihlášené tým STK Okříšky RT v čele se Zdeňkem Trnkou z Heraltic s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI, který v loňském roce obsadil celkově šestnácté místo. Druzí dva dableři, Zdeněk Smolík z Brtnice u Jihlavy a Matěj Hroch z Heraltic, pro letošní sezónu přezbrojili z Mitsubishi Colt na Hondu Civic Sport s níž se na Polygonu představí.

Hrubanová Lenka – Peugeot 206 RCC – AS-S1-1600 – Polygon Brno 2021

Stejný počet přihlášených má také Skalda Racing. Lenka Hrubanová z Třebíče s Peugeotem 206 cc, loňská třetí v pořadí dámského poháru  Lady Trophy, Zdeněk Podpěra, loňský vítěz třídy AS-S1-1600 z Náměště nad Oslavou s Citroenem C2 VTS a třebíčský David Oravec s osvědčenou Škodou Fabia.

Účast Zdeňka Špačka, loňského vítěze formulové třídy AS-E2/C+1600 z Třebíče, rozšíří jako dablérka jeho dcera Jana Špačková. Budou startovat na voze Mygale Formule Ford.

Po jednom jezdci mají na soupisu přihlášených týmy  jihlavské TOYOTA HS AUTOMOBIL Adama Havlíka s Toyotou Yaris GR, TVVR racing team – Petra Cahu z Přibyslavic se Seatem Leon TDi, JD Motorsport Jiřího Diviše z Okříšek s VW Polo  a rapotický VPKmotors Jaroslava Ješinu s Fordem Fiestou.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*