Konec srpna bude patřit v Humpolci autokrosu.

Poslední srpnový víkend, 28. – 29. srpna, bude humpolecká SLAVIA Pojišťovna Arena patřit autokrosu. O další letošní mistrovské body se zde utkají účastníci Mistrovství Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, Mistrovství Rakouska, České trofeje a MASCOM Cupu.

Humpolec býval poslední roky místem, kde míval domácí autokrosový šampionát svoji první zastávku. Pandemie koronaviru však letos, stejně jako loni, tuto tradici přerušila. Odložený závod se tudíž uskuteční v náhradním termínu 28. – 29. srpna. „Vzhledem k termínu a situaci jsme ani neřešili nějaké velké doprovodné programy. Věříme, že si všichni užijí samotný závod. Ten určitě nabídne spoustu zajímavých momentů. Jelikož se koná mezi dvěma českými evropskými podniky, vidím reálně možnost, že někteří zahraniční účastníci mezitím zůstanou v Čechách a mohli by se zúčastnit. Samozřejmě nezahálíme a vedle údržby areálu stále pracujeme na jeho zdokonalování. Dodělali jsme například zázemí nové technické přejímky,“ oznamuje předseda AMK Zálesí Josef Špaček a přidává časové informace. „Závodníci a jejich týmy se do SLAVIA Pojišťovna Areny sjedou už v pátek 27. srpna. Od 16 hodin bude otevřen sekretariát a zahájeny administrativní a technické přejímky. Samotné závody začnou v sobotu od 8:15 úvodními tréninky. Druhé měřáky budou následovat v půl dvanácté. První rozjížďky se uskuteční od 14:45, kategorie RacerBuggy, Cross Car a Kartcross absolvují od 17:15 i druhé jízdy. Aktéři zbývajících divizí zahájí nedělní program od osmé ranní svými druhými rundami. Závěrečné rozjížďky všech kategorií jsou plánovány v 9:45. Celý program vyvrcholí od půl jedné semifinálovými a finálovými jízdami.“ Josef Špaček přidává informaci, která je v posledních měsících aktuální. „Všichni účastníci akce se budou muset prokázat certifikátem své osoby o bezinfekčnosti proti COVID-19. Variantami jsou RT-PCR test platný sedm dní, POC test (antigenní) platný 72 hodin, certifikát o očkování platný 14 dní po druhé dávce na COVID-19 a certifikát o prodělání onemocnění COVID-19 před 180 dny. Možnost otestovat se bude u vchodu do areálu. Všem děkujeme za zodpovědnost a ohleduplnost k ostatním a přejeme krásné zážitky při sledování závodu.

Jedním z velkých favoritů na vítězství v královské divizi SuperBuggy je lídr průběžné klasifikace a vítěz všech tří letošních podniků v Nové Pace, Přerově a Poříčí nad Sázavou Jakub Kubíček. „Humpolec je závodem, kde organizace vždy funguje výborně. Tamní pořadatelé jsou srdcaři a je radost u nich závodit. Určitě se tam těšíme a doufáme, že se nám opět zadaří,“ věří rakovnický pilot.

Vynikající vstup do letošního MMČR prožil průběžně druhý jezdec kategorie SuperBuggy Martin Hrubý. „Kalendář nám nedá vydechnout, ale do Humpolce nemůžeme nepřijet. Zdejší pořadatelé nám vždy byli nakloněni a to i v dobách, kdy nešlo prakticky nic… Tak doufám, že vyjde počasí a bude to fajn víkend,“ přeje si mladoboleslavský závodník.

Velmi kladný vztah k humpoleckému závodu má Eliška Pytlounová. „Humpolec se mi hodně líbí a hrozně mě baví. Krásná a vždy skvěle upravená trať, výborná organizace, úžasná atmosféra. Prostě všechno super. Doufám, že tam letos nejedeme poprvé a naposledy a v polovině října sem vyrazíme také na tradiční Setkání mistrů. Na naši účast se mohou pořadatelé stoprocentně spolehnout,“ slibuje severočeská závodnice. Ta letos absolvuje po přestupu z RacerBuggy svoji premiérovou sezonu mezi juniory, kde patří k velkým favoritům na nejvyšší příčky také její bratr Daniel.

Text: Vlastimil Resl

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*