Autokrosové hvězdy míří do Humpolce

Již nadcházející sobotu 16. října se v humpolecké SLAVIA Pojišťovna Aréně na tradičním BERNARD CUP – Setkání mistrů Memoriál Pavla Urbana rozloučí autokrosaři s letošní sezonou. Pořadatelé věří, že se přes netradičně nahuštěný program uplynulých měsíců a týdnů sejde ve všech kategoriích početná a kvalitní konkurence a také doufají v hojnou diváckou účast.

MČR Sedlčany | 2,. a 3. října 2021 | Tomáš Němec | www.AUTOKROSAR.cz

Jednou z velkých hvězd sobotního závodu bude Petr Bartoš. „V Humpolci se mi vždy závodilo dobře. Devětkrát jsem tam vyhrál závod republikového šampionátu a třikrát Setkání mistrů. Navíc tamní trať není pro turbomotor špatná. Konkurence je veliká, ale kdybychom si dávali malé cíle, je lepší sedět doma,“ nastiňuje své ambice devítinásobný republikový a čtyřnásobný evropský šampión královské kategorie SuperBuggy, který uplynulý víkend obsadil třetí příčku na závěrečném podniku Mistrovství Evropy ve Španělsku. „Ambice možná pramení z toho, že jsme se v Mollerusse solidně svezli a také auto fungovalo dobře. Každopádně jestli ještě chci závodit, musím mnoho věcí přehodnotit a ke spoustě věcí přistupovat jinak.

Vynikající formu prokazuje v závěru sezony David Horák, který obsadil v divizi SuperBuggy bronzovou příčku na závěrečném republikovém podniku v Sedlčanech a na Evropě ve španělské Mollerusse vybojoval stříbro. „Humpolec mám rád a fandím tamním pořadatelům. Doufám, že vyjde hezké počasí. My jedeme především ladit nastavení podvozku. Samozřejmě se budeme snažit i o pěkný výsledek, ale opatrně,“ směje se liberecký závodník.

ME Maggiora | 25. a 26. září 2021 | Tomáš Němec | www.AUTOKROSAR.cz

Parádní premiérovou sezonu v divizi Buggy1600 po přestupu z JuniorBuggy prožil Jakub Novotný, jenž vyhrál republikový šampionát a v tom evropském obsadil bronzovou příčku. „Setkání mistrů je každoroční tradicí a vždy se tam těším. Je zajímavé zde třeba vidět některé jezdce za volantem jiných aut, než se kterými jedou celý rok. Mnozí říkají, že se už jedou jen svézt. Podle mě tomu tak není a každý chce poslední závod sezony ovládnout. Také já samozřejmě hodlám bojovat o nejvyšší příčky. Doufám, že na rozdíl od předloňska nám bude přát počasí. Osobně mi sice bahýnko a klouzačka nevadí a jako jezdec se musím popasovat s každým povrchem, ale už kvůli divákům a mechanikům si přeji, aby bylo sucho a nepršelo,“ doufá autokrosař z východočeské obce Konecchlumí.

Vynikající výkony letos podával Arnošt Florián, který se stal republikovým šampiónem divize JuniorBuggy a vyhrál evropské závody této kategorie v Nové Pace a španělské Mollerusse. „Jedu si to především užít a rozloučit se s úspěšnou sezonou. Zatím nemám úplně informace, kolik nás bude v juniorkách. Očekávám však, že rozjížďky pojedeme na dvě skupiny,“ odhaduje talentovaný pilot z Rudné u Prahy.

text:Vlastimil Resl
foto: Tomáš Němec, Martin Myslivec / Autokrosar.cz

Užitečné informace pro návštěvu závodu : ZDE

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*