Zlatý volant letos v novém. V nominaci čtveřice zástupců z Kraje Vysočina.

Pořadatelé ankety Zlatý volant se rozhodli pro změnu hlasování, kde o vítězích rozhodovala až do minulého ročníku pouze „ odborná“ porota, složená z motoristických odborníků, a nad jejími výsledky se někdy rozpoutala i pěkná řádka diskuzí.  V letošním ročníku konečné výsledky hlavních kategorií letos premiérově ovlivní i hlasovaní fanoušků na internetu. Kraj Vysočina má v letošní nominaci hned čtveřici jezdců, kterým můžou dát fanoušci hlas.

Ročník 2018 se nese ve znamení zásadních změn. Poprvé se do hlasování zapojuje veřejnost, poprvé bude udělen pouze jeden Zlatý volant pro držitele největšího počtu získaných bodů. Vítězové jednotlivých kategorií pak získají vedlejší ceny ve tvaru volantu.

Motory závodních vozů utichly, věnce jsou rozdány a tituly uděleny. Zápolení motoristických sportovců se nyní přesouvá do dílen a garáží, aby technika pro příští rok byla ještě rychlejší a spolehlivější. Tradiční anketa Zlatý volant však teprve nabírá otáčky. Odborná porota a letos poprvé i fanoušci musí zvážit, kdo si za své letošní výkony toto prestižní ocenění zaslouží.

V kategorii Rally a Maratony má Kraj Vysočina hned dvě želízka v ohni v podobě účastníků Rally Dakar, jihlavského Martina Prokopa a velkomeziříčského Tomáše Ouředníčka.

Martin |Prokop na trati 4. etapy rally DAKAR

Martin Prokop se svým stálým spolujezdcem Janem Tománkem zahájil letošní sezónu na nejuznávanějším dálkovém závodě Rally Dakar, kde obsadili v konkurenci továrních posádek parádní 7. místo. V průběhu celé sezóny se pak pravidelně zúčastňovali FIA Světového poháru v dálkových soutěžích v rally a celkové 2. místo v absolutním pořadí bylo zakončením fantastické sezóny. Již teď jejich závodní Ford Raptor, pluje na lodi do Peru, kde začátkem ledna startuje další ročník Rally Dakar a kde budou Martin Prokop s Janem Tománkem jistě atakovat místa nejvyšší.

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem na Dakaru 2018

Tomáš Ouředníček a spolujezdec Davidem Křípalem, se rozhodli v letošní sezóně zdolat na extovárním Fordu Ranger úskalí Rally Dakar. V průběhu závodu doslova do písmene naplnili svoje předzávodní motto „ Nikdy to nevzdáme „ a po útrapách s jejich závodním náčiní, které zrovna nefungovalo, jak si představovali, dokázali projet cílovou rampou na 33. místě absolutně. Po nepříliš povedeném Dakaru, ale za to plném na zážitky si vydala posádka Ouředníček- Křípal zpravit závodnickou chuť na závod Marocco Desert Challenge, kam přijela obhajovat jejich loňské fantastické vítězství v tomto závodě. Zřejmě právě vítězství v tomto závodě a nejlepší startovní pozice po startu do letošního ročníku zapříčila hrůzostrašnou havárií, kterou měla posádka 200 metrů před cílem první rychlostní zkoušky, když v plné rychlosti trefila neoznačenou díru a svůj Ford Ranger rozložili na prvočinitele. Naštěstí posádka vyvázla z této havárie bez větších zdravotních šrámů, ale závodní sezóna tím to dostala pořádnou trhlinu. V průběhu sezóny dálkových soutěžích musela vzít posádka za vděk aspoň starty, při světových pohárech v Polsku a Maďarsku, s osvědčeným Hummerem. Nad plánovaným startem na dalším Dakaru se až do poslední chvíle vznášel otazník v podobě stále nevylaďeného Fordu Ranger po havárii v Maroku a už to vypadalo, že další dakarské dobrodružství se nebude konat. Na poslední chvíli se však objevila nabídka od Martina Prokopa a jeho týmu na startu s jejich loňským autem a posádka se opět postaví na start tohoto slavného závodu.

V kategorii Závody do vrchů má Kraj Vysočina ve dvojici stálic tohoto sportu, okříšského Davida Komárka a náměšťského Marka Rybníčka.

Zámecký vrch MANN FILTER 2018 – Náměšť nad Oslavou 5. – 6.května 2018

David Komárek vstupoval do letošní sezóny jako trojnásobný absolutní Mistr České republiky z let 2015-2017. Již před začátkem sezóny se David Komárek netajil plány na zopakování svých předchozích úspěchů. Jenže letos mu přibyl soupeř nad míru zdatný a to Miloš Beneš na Oselle FA30, který dal letos vale svému několikaletému účinkování mezi rychlíky v ME a věnoval se letos výhradně Mistrovství České republiky. Kromě soubojů s Milošem Benešem, bojoval letos i David Komárek i s vrtochy jeho Normy M20FC, kvůli kterým musel vynechat i některé závody a nakonec po drtivém finiši vybojoval 2. místo v absolutním pořadí Mistrovství České republiky, za suverénem letošní sezóny Milošem Benešem.

Marek Rybníček – Ford Fiesta WRC EVO – Rechbergrennen 2018

To Marek Rybníček, na co sáhl, to se mu povedlo. Po čtvrté za sebou se stal Mistrem České republiky v závodech do vrchů v kategorii cestovních vozů a jako třešničku na dortu ho jeho Ford Fiesta WRC EVO dovezl k vynikajícímu 3. místu v absolutním pořadí Mistrovství České republiky. Za zmínku jistě patří i Markovi účinkování v závodech Mistrovství Evropy, kterých se zúčastnil a jasně prověřil svoje síly a schopnosti s pravidelnými účastníky. Ze tří startů ME v závodech automobilů do vrchu si dovezl dva poháry pro nejlepšího pilota cestovních vozů a jednou skončil druhý, když našel přemožitele ve Vladimíru Vitverovi , kterému letos vyšla sezóna v ME náramně a obsadil v jejím konečném hodnocení 3. místo absolutně.

Odkaz na kterém můžete hlasovat pro své favority : https://www.zlatyvolant.cz/zlaty-volant-hlasovani/   

Comments are closed.