Závody do vrchu pokračují o víkendu závodem ve Vrbně pod Pradědem

Vrbno pod Pradědem bude o tomto víkendu 14. – 16. července místem konání jubilejního X. Vrbenského kopce, závodů automobilů do vrchu. O mistrovské body budou zápolit jezdci ve dvou sériích, LIQUI MOLY Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu a Mezinárodní závod soudobých a historických automobilů LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023.

Náměšťský Marek Rybníček na voze KTM X-BOW GTX zvítězil v hodnocení skupiny 2. foto Jiří Navrkal

LIQUI MOLY MISTROVSTVÍ ČR V ZÁVODECH AUTOMOBILŮ DO VRCHU

K šestému mistrovskému podniku je celkem přihlášeno 63 jezdců, se soudobými automobily jich je 36, do AUTOKLUB Mistrovství ČR historických automobilů pak 8 a 19 do AUTOKLUB  Česká trofej. Kraj Vysočina má mezi soudobými vozy zastoupení tří soutěžících. Jednak je to MAREK RYBNÍČEK z Náměště nad Oslavou z týmu ACCR LIQUI MOLY CZ s vozem KTM GTX-Bow. Další dva startující jsou DAVID KOMÁREK A KRISTÝNA FILLOVÁ, oba z týmu KRTZ motorsport.  Oba pojedou na svých osvědčených vozech, Komárek s McLarenem F1 EVO 2019 a Kristýna Fillová pak s Mitsubishi Lancer EVO IX. V České trofeji je přihlášen MARTIN HORT, z Lipníku u Hrotovic na Třebíčsku, který pojede se žlutým vozem Peugeotem 106.

 

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023

Tentokrát pouhých sedm jezdců z Vysočiny je zaregistrováno k pátému podniku MHCC 2023. Mezi 42 jezdci se soudobými automobily to jsou tři,  JIŘÍ VALLA z Velkého Meziříčí s Mitsubishi Lancer EVO IX, ONDŘEJ TURIČÍK z Víru u Bystřice nad Pernštejnem s vozem Peugeot 206 a MILOŠ NOVÁČEK ze Lhánic na Třebíčsku. Jezdec týmu MN Japan racing je přihlášen s vozem Honda Civic vti. Čtvero zastoupení by měla mít Vysočina mezi 18 jezdci s historickými automobily. S Hondou Civic EE9 to je MICHAL POLEHLA z rapotického týmu Japan Racing, se druhou Hondou Civic 4G je přihlášen  MICHAL NEČAS týmu MN Japan racing z Troubska. V nejslabší objemové třídě historiků Je na seznamu přihlášení sourozenecká dvojice z Náměště nad Oslavou, ALICE A PATRIK RYBNÍČKOVI. Ti pojedou jako dabléři se Škodou Favorit.

PROGRAM ZÁVODU

Úvod obstarají páteční odpolední a podvečerní administrativní a technické přejímka jezdců a jejich vozů. Sobotní a nedělní program odstartuje ranní rozprava ředitele závodů s jezdci. V sobotu budou následovat dvě tréninkové jízdy po nichž se uskuteční dvě závodní jízdy. Neděle bude mít na programu jednu ranní tréninkovou jízdu, po té budou následovat tří závodní jízdy. Celý program po oba dva dny uzavře vyhlášení vítězů a předání pohárů a cen nejlepším jezdcům.

Online výsledky můžete sledovat na těchto odkazech :

Vrbenský vrch – Vrbno pod Pradědem – sobota 15.7.2023

Vrbenský vrch – Vrbno pod Pradědem – neděle 16.7.2023


Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*