Závody automobilů do vrchu pokračují o víkendu závody v Divákách.

Malebná obec Diváky nedaleko Hustopečí bude o tomto víkendu 12. a 13. září 2020 místem konání jubilejního XV. ročníku automobilových závodů do vrchu.  Bude se jednat o čtvrtý závod AUTOKLUB Mistrovství ČR do vrchu soudobých a historických automobilů a České Trofeje, dále se pojede   šestý podnik mezinárodního závodu automobilů Maverick Rescue Euro Cup 2020, který bude v sobotním programu rozšířen o čtvrtý závod  MRS – TROPHY slalomářů.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – Fillová Kristýna – Mitsubishi Black EVO – Skupina 2

K termínu ukončení přijímání přihlášek je celkem na seznamech všech tří seriálů téměř 180 jezdců. Mezi nimi je 24 závodníků z našeho Kraje Vysočina. V republikovém závodu to je David Komárek (McF1 EVO), Marek Rybníček (Škoda Fabia R5) a také nejrychlejší žena, Kristýna Fillová (Mitsubishi Black 9). V České Trofeji jsou přihlášeni dva jezdci – Martin Hort (Peugeot 106) a Petr Dlouhý (Sprint Car Barracuda).

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – Kašpar Vilém – Škoda Fabia RS – S1+2000-2WD

 

K závodu seriálu MREC figuruje na seznamu jezdců se soudobými vozy devět jezdců  a s historickými pak pět. Se soudobými vozy to jsou: Milan Motálek (Mitsubishi Lancer VII), Vilém Kašpar (Škoda Fabia RS), dableři František Gruntorád a Jiří Borkovec (Škoda Octavia RS), další dableři Radek Hury a Luděk Doubek (Ford Focus ST), Roman Houska (BMW M3), Lukáš Sládek (Peugeot 206 GTi) a David Oravec (Škoda Fabia). V kategorii historiků je přihlášen Tomáš Homola (BMW E30), David Šplíchal (VW Golf GTI), dableři Milan Zelený a Josef Kružík (Škoda 130 LR) a Tomáš Brůža (Ford Fiesta).

František Gruntorád se Škodou Octavia RS na 3. Vírských serpentinách závodil v obou vrchařských seriálech.

O body v MRS – TROPHY slalomářů budou v Divákách bojovat následující jezdci z Vysočiny: František Gruntorád (Škoda Octavia RS), Radek Houska (Audi TT), Zdeněk Podpěra (Citroen C2 Vts), Lenka Hrubanová (Peugeot 206 cc) a Jaroslav Midrla (VW Buggy).

Vlastním závodům bude v pátek 11. září 2020 předcházet od 16.30 do 21.30 hodin administrativní a technická přejímka jezdců a závodních vozů. Před zahájením tréninkových jízd po oba dva dny se uskuteční od 7.15 hodin v prostoru startu povinná rozprava jezdců s ředitelem závodů.  V sobotu bude zahájen cyklu tréninkových jízd  v 7.45 hodin MZAV MRS – TROPHY. Program bude pokračovat tréninkovými jízdami MREC, Autoklubu MR a České Trofeje. Úvodní závodní jízda bude zahájena ve 12.30 hodin a v 19.00 se uskuteční vyhlášení vítězů všech tří závodů. V neděli vzhledem k tomu, že se pojedou pouze závody dvou seriálů, začnou tréninkové jízdy v 8.00 hodin a start první závodní jízdy bude ve 13.00 hodin, vyhlášení vítězů pak v 18.30 hodin.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*