Závody automobilů do vrchu pokračují o víkendu v Lanškrouně a nebudou u toho chybět ani jezdci z Kraje Vysočina.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 28- Rybníček Marek – Škoda Fabia R5 EVO – Skupina 2

Pátým dvojzávodem bude o víkendu 22. – 23. srpna 2020 pokračovat mezinárodní pohárový závod soudobých a historických automobilů do vrchu Maverick Rescue Euro Cup 2020. Místem konání bude Albrechtický kopec u Lanškrounu jehož obnovená premiéra se jela na nově položeném povrchu silnice,  loňského roku jako volný závod automobilů do vrchu. Úspěšnost tohoto podniku se odrazila na kalendáři letošního roku a tak byl závod I. GMS Albrechtický kopec zařazen vedle závodu MREC také do Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů a České Trofeje.

O tom, že je mezi jezdci o tento závod v obou seriálech velký zájem, hovoří čísla na seznamech přihlášených. V seriálu MREC figuruje stovka přihlášených a mezi nimi nechybí několikanásobný mistr Francie a účastník evropských závodů. Sébastien Petit s vozem NOVA Np 01-4 Engine Honda Turbo. Početné zastoupení má také česko-rakouský tým SKI Modřice/Mad Racing Power včele s vedoucím jezdcem seriálu Rakušanem Ferdinandem Madrianem (Norma M20FC), jeho krajani,manželé Sigrid a Christian Ferstlovi (oba na formulových vozech F-Tatuus Master) či Felix Pailer (Lancia Delta Integrale). Z tuzemských jezdců jsou přihlášeni z elitní desítky např. druhý v celkovém pořadí a vedoucí jezdec seriálu historických automobilů Petr Žáček (Audi Sport Quattro S1), jeho jmenovec, třetí v celkovém pořadí, Michal Žáček (BMW 130i). Dalšími přihlášenými jsou Milan Motálek (Mitsubishi Lancer VII), David Borkovec (Škoda Fabia TDi) nebo Radek Kolbábek (Ford Sierra 4000). Do seriálu Autoklub Mistrovství ČR je přihlášena celá řada špičkových jezdců, kteří po zrušení letošního seriálu Mistrovství Evropy, využívají možnosti startu v domácím šampionátu. V první řadě to je obhájce loňské titulu mistra a letošní vedoucí jezdec Miloš Beneš (Osella FA30), Petr Trnka (Ligier JS53 EVO2 LRM), David Komárek (McF1 EVO), Marek Rybníček (Škoda Fabia R5), Václav Janík (Norma M20 FC Turbo) a také současná nejlepší závodnice Kristýna Fillová (Mitsubishi Black  9).

V obou seriálech je přihlášena celá řada jezdců z našeho Kraje Vysočina. Vedle již zmíněných, Marka Rybníčka, David Komárka a Kristýny Fillové jsou přihlášeni do seriálu Autoklub Mistrovství ČR ještě Martin Hort (Peugeot 106) v České Trofeji a v mistrovství historiků pak Jaroslav Prášek (Chevron B42). Do závodů MREC je v seznamu přihlášených celkem 15 našich jezdců. Druhý v průběžném pořadí historiků Tomáš Homola (BMW E30), dableři s historickou Škodou 130 LR, Josef Kružík a Milan Zelený. Ty ještě doplňuje David Šplíchal (VW Golf GTI) a Tomáš Brůža (Ford Fiesta). Mezi soudobými vozy jsou vedle Milana Motálka přihlášené dvě dvojice dablérů – František Gruntorád s Jiřím Borkovce (Škoda Octavia RS) a Luděk Doubek s Rakem Hurym (Ford Focus ST). Dalšími přihlášenými jsou Roman Houska (BMW M3), Vilém Kašpar (Škoda Fabia RS), Luboš Sládek (Psugeot 206 GTI), Bohuslav Krejčí (Škoda Rapid 130RH) a David Oravec (Škoda Fabia).

Z namátkového přehledu přihlášených je patrné, že bude pro fanoušky si o víkendu najít cestu na Albrechtický kopec u Lanškrouna. Bude to stát za to!!!

„Za pořadatele Maverick Rescue z.s. jsem velice potěšen, že o další společný podnik MREC a Autoklub Mistrovství ČR,  je ze strany jezdců enormní zájem o start na Albrechtickém kopci. Jsou stoprocentně naplněny seznamy přihlášených jezdců, což přináší velké nároky na pořadatele na zajištění celého průběhu závodu od  prostorných  parkovišť závodních vozů, přes zabezpečení trati atd. Velkou pozornost věnuje pořadatelský sbor i na úseku bezpečnosti diváků. Z důvodu, že se bude zcela určitě jednat o jeden z nejkvalitnějších závodů do Albrechtického kopce, předpokládáme i početnou diváckou návštěvu. Dovoluji si již nyní popřát divákům krásné sportovní zážitky a současně na ně apelovat, aby v průběhu závodů dodržovali veškerá nařízení pořadatelů a závodům přihlíželi pouze z vyhrazených diváckých sektorů a současně dodržovali zvýšená hygienická opatření v souvislosti s nemocí Covid-19“  sdělil ředitel závodů Aleš Gänsdorfer.

Program víkendových závodů bude identický po oba dva dny, v 7.30 hodin budou zahájeny tréninkové jízdy, ve 12.30 hodin bude slavnostní zahájení a ve 12.45 hodin bude odstartován první jezdec k závodní jízdě. Na 18.00 hodin je naplánováno vyhlášení vítězů. Vlastním závodním dnům bude předcházet v pátečním odpoledni administrativní a technická přejímka jezdců a závodních vozů, která začne v 16.30 hodin.    

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*