Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou letos v tradičním květnovém termínu a se změnami.

Po dvou předcházejících ročnících, které komplikovaly organizaci opatření proti šíření nemoci Covid-19 a pořadatelé museli přesunout termín závodů na červencový termín, se vrací závody automobilů v Náměšti nad Oslavou na tradiční první květnový víkend 7. – 8. 5. 2022.

Oproti předchozímu ročníku se můžou diváci těšit na několik změn v organizaci závodního víkendu. Po loňské přestávce opět uvidí diváci na letošním Zámeckém vrchu MANN-FILTER souboje jezdců v Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů v závodech automobilů do vrchu Autoklub 2022, dále České Trofeje, které tradičně doplní souboje jezdců v sérii mezinárodních závodů soudobých a historických automobilů do vrchu – Maverick Hill Climb Czech 2022.

Největší změnou 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 bude nedělní program, ve kterém se odjede pouze jedna ranní tréninková jízda, po níž bude následovat první závodní jízda. Po slavnostním zahajovacím ceremoniálu se uskuteční druhá a třetí závodní jízda. Tradiční dvě dopolední tréninkové jízdy a dvě odpolední závodní jízdy se uskuteční v sobotním programu.

 „Po dvou ročnících, kdy se nám podařilo po několika změnách uspořádat tradiční závody automobilu do vrchu v Náměšti nad Oslavou v červencovém termínu, jsme rádi, že se situace už uklidnila a my se můžeme vrátit ke květnovému termínu. Jsme velice rádi, že po roční přestávce budeme hostit i účastníky Autoklub Mistrovství České republiky a nabídneme tak divákům společně s Mezinárodními závody automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech to nejlepší, co se z pohledu českých jezdců dá nabídnout. Diváky bych chtěl upozornit, že po oba závodní dny určí nejrychlejší jezdce součet ze dvou závodních jízd. Změna nedělního programu bude v tom, že se odjede pouze jedna tréninková jízda a následně tři jízdy závodní. Každý jezdec musí povinně absolvovat první dvě jízdy a účast ve třetí pak zůstane na osobním rozhodnutí každého z nich, neboť se budou započítávat do konečných výsledků jen dva nejrychlejší dosažené časy.   Součástí závodního víkendu na Zámeckém vrchu MANN-FILTER bývá zvykem i doprovodný program, kdy se snažíme diváků přiblížit i jiné motoristické disciplíny a s radostí můžeme oznámit, že už nyní máme potvrzenou účast driftéra Michala Reicherta s jeho speciálem BMW. “ zhodnotil přípravy a nastínil změny letošního závodního víkendu předseda organizačního výboru Autosport Klubu Náměšť nad Oslavou Ivan Rybníček

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 

Tisková zpráva: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 12.4.2022

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*