Vysočina má i skvělé automobilové slalomáře. Tomáš Homola absolutním vítězem.

Homola Tomáš – BMW E30- IV. RACE CAR SHOW MREC – Brno

Závodem na brněnském Automotodromu, IV. RACE CARS SHOW 2018, skončila letošní sezóna mezinárodních závodů MAVERICK RESCUE EVRO CUP 2018 v autoslalomu. Dvojnásobným vítězem tohoto závěrečného podniku, se stal jezdec Liqui Moly Racing Teamu David Komárek z Okříšek na voze Norma M20FC KOMVET EVO.

Celkovým vítězem celého čtyřdílného seriálu v němž startovala téměř stovka jezdců,  se stal jihlavský jezdec týmu SPZ-VYSOČINA, Tomáš Homola na voze BMW E30. Přestože žádný závod nevyhrál, pravidelně končil na druhém místě – třikrát, třetí místo obsadil dvakrát a jednou byl na čtvrtém místě a celkově získal 199 bodů. Současně zvítězil se 110 body ve Třídě AS-E1 nad 2000 ccm. Poslední závod na brněnském Automotodromu absolvoval ve skupině historiků, kde jednou vyhrál a jednou dojel druhý ve Třídě AS-HA1 nad 2000 ccm za což získal  35 bodů a  obsadil celkové třetí místo.

Houska Roman – BMW M3 E46- IV. RACE CAR SHOW MREC – Brno

Tomáš Homola byl také pravidelným účastníkem všech  závodů Autoklub Mistrovství ČR v automobilovém slalomu. Zde skončil v absolutním pořadí na sedmém místě se 77 body a stal se mistrem republiky ve Třídě L2, když si celkem vyjel 109 bodů.

Druhým úspěšným reprezentantem týmu SPZ-VYSOČINA byl další jihlavský jezdec Roman Houska, startující s vozem BMW M3 e46. Ten obsadil v celkovém pořadí druhé místo, když jeden  závod vyhrál – v Divákách,   jednou byl třetí, jednou čtvrtý a další umístění mu vynesla konečné bodové konto  173 bodů. Vyhrál Třídu AS-S1 nad 2000 ccm se 106 body.

Marek Lukáš – BMW E36- IV. RACE CAR SHOW MREC – Brno

Trojici úspěšných jihlavských jezdců doplnil na čtvrtém místě jezdec Historic Racing  clubu Jihlava, Lukáš Marek na voze BMW E36. Také on se pravidelně zúčastňoval všech závodů na nichž si vyjel 148 bodů a skončil na druhém místě ve Třídě ASS1 nad 2000 ccm se 79 body.

Start v jediném podniku a dvě vítězství, jak je uvedeno v úvodu, stačilo Davidu Komárkovi k zisku 80 bodů, v celkovém hodnocení obsadil jedenácté místo v absolutním pořadí a stal se  vítězem ve Třídě AS-E2/C do 2000 ccm se 40 body.

Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou, startovala s vozem Mitsubishi Lancer EVO v týmu KRTZ ve Třídě AS-S1 nad 2000 ccm. Ta jela pouze ve dvou dvojzávodech – v Násedlovicích a na brněnském Automotodromu, přesto za své výkony získala 73 bodů a třinácté místo absolutně. V hodnocení Dámského poháru skončila na druhém místě s 80 body a ve třídě skončila se 49 body na čtvrtém místě.

Kožnarová Libuše – Škoda Fabia TDi- IV. RACE CAR SHOW MREC – Brno

Mezi další jezdce z Vysočina, kteří bodovali v některé ze tříd, patří Libuše Kožnarová z Rapotic a Zdeněk Tekal z Náměště nad Oslavou. Ti startovali v týmu VPKmotors z Kuroslep u Náměště nad Oslavou. Kožnarová s vozem Škoda Fabia získala 20 bodů a skončila na sedmém místě ve Třídě AS-S1 do 2000 ccm a v hodnocení Dámského poháru byla  na sedmém místě se 14 body. Tekal s Fordem  Fiestou skončil pátý s 20 body ve Třídě AS-S1 do 1600 ccm.

Ve skupině historiků se představil v závěru na brněnském Automotodromu jezdec Historic Racing clubu Jihlava, Lubomír Doležálek. Ten startoval s „vrchařským speciálem“ Opel Kadet GSi , týmového kolegy Pavla Vrátila a vyjel si v Brně celkem 18 bodů z obou závodů a skončil ve Třídě AS-HA1  do 2000 ccm na šestém místě.

20 – Doležálek Lubomír – Opel Kadet GSi- IV. RACE CAR SHOW MREC – Brno

Z tohoto krátkého hodnotícího přehledu je patrné, že vedle úspěšných vrchařů má Vysočina i úspěšné slalomáře a to jak v Mistrovství České republiky tak i Autoslalomu Maverick Rescue Euro Cup.

Kompletní fotogalerii můžete shlédnout na tomto odkaze : Foto ohlédnutí za úspěšným vystoupení jezdců z Kraje Vysočina na IV, Race Car Show MREC

Komentáře uzavřeny.