Výborné výsledky na Albrechtickém kopci přinesly jezdcům z Vysočiny plno pohárů.

Šestý díl letošního seriálu Mezinárodních závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 se uskutečnil ve dnech 20. – 22. 8. na nejdelším klasickém vrchu – Albrechtickém kopci u Lanškrounu. V úvodu lze konstatovat, že na 4,0 km dlouhé trati se odehrály z dosud odjetých podniků  nejkvalitnější závody a to jak po stránce organizační tak i obsazení startovního pole jezdců a jejich vozů v kategorii soudobých i historických.

Fillová Kristýna – Mitsubishi HULK 9 – E1+3000 4WD

Sobotním a nedělním závodům předcházela  páteční vzpomínková akce na Jiřího Lose, který před rokem v první sobotní tréninkové jízdě měl těžkou havárii v místech zvaných „U jeptišek“ při níž přišel o život. Na tomto místě se uskutečnila vzpomínková akce spojená s odhalením pamětního místa za účasti jezdců, jejich doprovodů a dalších příznivců závodů automobilů do vrchu.  K závodům, nad nimiž převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, se prezentovalo 101 jezdců na soudobých a 25 na historických automobilech. Mezi nimi bylo i 14 jezdců z našeho Kraje Vysočina, 12 jich jelo na soudobých a 2 na historických automobilech.

Soudobé automobily – skupina E1

David Komárek na nejvyšším stupni vitězů v třídě E1-3000 2WD 01

Třída E1-3000/2WD Tuto třídu opanoval David Komárek (KRTZ motorsport) z Okříšek dvojitým vítězstvím s vozem Mc F1 EVO Komvet. Ve třídě mu celkově patří druhé místo se 180 body. V absolutním pořadí skončil na třetím a čtvrtém místě a má 143 body stejně jako druhý v pořadí Jiří Špalek. Třída E1+3000/2WD Dvě vítězství si připsal na své konto náměšťský jezdec Marek Rybníček (Nutrend Czech Team) s KTM X-BOW GTX a stejná pozice mu patří po těchto závodech, když má 155 bodů. Šesté a osmé místo si vyjel v absolutním pořadí , kde mu celkově patří devátá pozice se 35 body. Třída E1+2000/4WD Zde vládla nejrychlejší žena, Kristýna Fillová (KRTZ motorsport) ze Sudic u Náměště nad Oslavou s vozem Mitsubishi EVO9 Komvet. Vyhrála oba dva závody a prvenství ji patří se 207 body.  Absolutně byla třináctá a patnáctá a  uzavírá TOP desítku se 34 body. V  Dámské trofeji sobotní závod vyhrála, v neděli skončila druhá, vyjela si  celkově 225 bodů a je v čele . Třída E1-1600 V této třídě patří celkově osmé místo se 30 body jezdci z Humpolce,  Bohuslavu Krejčímu (KR pro Škoda historik) se Škodou Rapid 130 RH. Ten  přijel na Albrechtický vrch, kde si vybojoval  čtvrté a páté místo ve třídě.

Kašpar Vilém – Škoda Fabia RS TDi – S1+2000 2WD 01

Soudobé automobily – skupina S1

Třída S1+2000/4WD Zde opět startoval Lukáš Padrta (Komvet Racing) s Mitsubishi EVO IX z Dolních Kounic. Jak v sobotu tak neděli skončil ve třídě na třetím místě a stejné umístění mu patří celkově se 154 body.  Třída S1+2000/2WD Celkem pět jezdců se z Vysočiny  vystřídalo na třech vozech.  Tvořily ji dvě dablérské dvojice a jeden samostatný jezdec. Z týmu HaD Racingu si výborně vedl Radek Hury z Velkého Beranova s Fordecm Focus ST, když byl dvakrát třetí a patří mu celkově druhé místo se 127 body. Týmovému kolegovi Luďku Doubkovi se podařilo vybojovat v sobotu sedmé a v neděli páté místo a celkově má 58 bodů a šesté pořadí. Úspěšně si vedla i druhá dablérská dvojice, osvědčení náměšťští jezdci, Faňa Gruntorád a Jirka Borkovec na voze Škoda Octavia RS. Gruntorádovi patřilo v jak sobotu tak i neděli  čtvrté místo, celkově má 121 bodů a je třetí. Borkovec si vybojoval páté a sedmé místo a ve třídě je sedmý s 54 body. Dvakrát šestý skončiíl Vojtěch Polák (SPZ-VYSOČINA) z Cejle u Jihlavy s Audi TT. Ten za své výkony získal celkem 12 bodů a je jedenáctý ve třídě. Třída S1 -2000 Dvě suverénní vítězství si připsal v této třídě Vilém Kašpar (VPKmotors) z Rapotic se Škodou Fabii RS. Na svém kontě má 180 bodů za devět vítězství a je na prvním místě. Třída S1-1600 Tomás Brůža (VPKmotors) ze Zastávky u Brna, si odvezl z Albrechtic jedno čtvrté a jedno páté místo, má 114 bodů a je na výborném třetím místě.

Homola Tomáš – BMW E30 – HA1+2000

Historické automobily

V pětadvaceti členném závodním poli jezdců s historickými automobily se z našeho kraje představili dva. Tomáš Homola (SPZ-VYSOČINA) z Jihlavy s vozem BMW E30 byl v absolutním hodnocení dvakrát na čtvrtém místě, celkově má 115 bodů a je na druhém místě. Ve třídě HA1+2000 mu patřilo dvakrát třetí místo a celkově je taktéž na druhé pozici se ziskem 148 bodů. Druhým jezdcem byl David Šplíchal (garage flora) z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou. Ten se svým vozem VW Golf GTI skončil v absolutním pořadí sedmý a pátý, po Albrechticích je na sedmém místě se ziskem 65 bodů. Ve třídě HA1-2000 si vyjel třetí a druhé místo a se 140 body mu patří třetí místo.

Fotogalerie :

kompletní fotogalerie : Maverick Hill Climb Czech na Albrechtickém kopci z pohledu jezdců z Kraje Vysočina