Vrchařský závěr sezóny 2018 se odehrál na Zámku Valeč

V reprezentačních prostorách Hotelu Zámek Valeč na Třebíčsku, se v sobotu 3. listopadu 2018 uskutečnilo slavnostní zakončení letošní sezóny mistrovství ČR a České trofeje v závodech automobilů do vrchu.

Odpolední program zahájila konference  komise vrchů Autoklubu ČR na níž předložil žádost o odstoupení z funkce její dlouholetý předseda Jiří Koubek, která byla přijata a po volbě komise byl zvolen novým předsedou Ivan Rybníček.

Slavnostnímu předání cen nejlepším jezdcům předcházelo zhodnocení sezóny, které přednesl Jiří Koubek a po jeho skončení mu poděkovali za několikaletou činnost v čele vrchařské komise, více prezident Autoklubu ČR pro automobilový sport Ing. Stanislav Kafka a generální sekretář automobilového a motocyklového sportu Autoklubu ČR Tomáš Kunc.

Pak již následovalo slavnostní vyhlášení nejlepších jezdců Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických vozů a Autoklub České Trofeje. Nejúspěšnějším jezdců předal poháry již nově zvolený předseda komise vrchů Autoklubu ČR, Ivan Rybníček.

Mistr republiky v Autoklub v závodech automobilů do vrchů 2018 Miloš Beneš s druhým Davidem Komárkem a třetím Markem Rybníčkem

Za absolutní prvenství v Mistrovství České republiky získal pohár vítěz Miloš Beneš, který startoval s vozem Osella FA 30. Druhý skončil David Komárek s vozem Norma M20FC KOMVET EVO a třetí místo obsadil Marek Rybníček s Fordem Fiesta WRC EVO. Za nejlepší výkony v jednotlivých divizích dostali poháry následující jezdci: Divize 1 – první Martin Jerman, který startoval na voze Lamborghini Gallardo GT 3, druhý byl Filip Sajler a třetí pak Gabriela Sajlerová, oba jeli na identických vozech Mitsubishi Lancer EVO X. V Divizi 2 si pro pohár pro vítěze došel Marek Rybníček, na druhém místě se umístil Jaromír Malý s vozem Mitsubishi Lancer EVO VIII a na třetím místě skončil Drahoslav Šubert na Mitsubishi Lancer WRC 05. Divize 3 opanoval absolutní vítěz Miloš Beneš, druhý byl David Komárek a třetím nejúspěšnějším jezdce divize byl Jiří Špalek s Normou M20F.

Mezi jezdci s historickými vozy byli oceněni v Divizi 1 – vítěz Milan Stejskal na voze  Lada VFTS, druhý skončil Michal Sedláček s Fiatem Ritmo 130 TS Abarth a třetí se Škodou 130 RS Robert Brož. V Divizi 2 získal pohár za prvenství Miloš Zmeškal na voze Ralt RT 32, druhý skončil Dominik Vozdecký a třetí Petr Tykal, oba startovali s vozy Formule Easter MTX 1-03.

Nejúspěšnější jezdci české trofeje Aleš Mlejnek, Libor Neckář a Michal Novický.

V absolutním hodnocení České Trofeje, obdržel pohár za prvenství Aleš Mlejnek, startující s formulovým vozem Gloria C8F. Za druhé místo byl oceněn Libor Neckář s vozem Ligier JS53 EVO 2 a třetí pak byl Michal Novický s vozem Ligier JS49 Honda. Samostatně byla hodnocena kategorie Trofej Junior 2018 v níž prvenství získal Josef Hlavinka mladší s formulovým vozem Tomis 99-04, před druhou Nelou Grundovou na Mitsubishi Lancer EVO IX a třetí byl jezdec třídy Sprint Car do 600, Marek Novák se Sprint Carem osazeným motorem Hondou CBR RR 600.

Toto je krátký výčet těch nejlepších, kteří byli dekorování při slavnostní večeru v hlavních kategoriích, ale samozřejmě si pro poháry došli i další jezdci v jednotlivých skupinách a třídách, jejichž seznam naleznete : ZDE

Po předání všech pohárů nejúspěšnějším jezdcům pokračoval slavnostní večer menším rautem, kde všichni přítomní měli možnost doplnit nějakou tu kalorii před závěrem večera, který zpříjemnila všem přítomným hudební skupina Fantastik band.

Slavnostní vyhlášení v komplexu Hotelu Zámek Valeč, bylo důstojnou tečkou za letošní vrchařskou sezónou a nezbývá nic jiného než se těšit na začátek té sezóny příští, která jistě přinese plno novinek a již dnes někteří z jezdců začínají pomaličku odhalovat na ní svoje plány a diváci se mají opravdu na co těšit.