Vrchařská sezóna se blíží, již o velikonocích odstartují úvodní závody automobilů do vrchu.

Ačkoliv za okny doznívají poslední záchvěvy zimy, již v sobotu 31. března 2018 se uskuteční první podnik letošního seriálu závodů mistrovství ČR automobilů do vrchu a současně i mezinárodní mistrovství Maverick Rescue Euro Cup 2018. Místem konání dvou závodů, který ponese název „GMS HILLCLIMB PROLOG“ bude Automotodrom Brno.  Vlastním závodům bude předcházet testování a volné jízdy závodních automobilů, kde si jezdci vyzkouší svoje závodní náčiní ,na této trati ve již ve dnech 27. – 30. března 2018.

David Komárek na trati loňského zahajovacího závodu na Masarykově okruhu v Brně : foto Jiří Navrkal – Motor Vysočiny

V současné době probíhá registrace jezdců jednak na celou sezónu a od 28. 2. 2018 pak přímá registrace na úvodní dvojzávod.

Pokud nahlédneme do seznamu více jak 40 již zaregistrovaných   jezdců do seriálu mistrovství ČR zjistíme, že nechybí žádný z favoritů. Mezi prvními jsou přihlášeni jezdci Liqui Moly  Racing Teamu, obhájce titulu David Komárek na voze Norma M 20FC Komvet, Marek Rybníček  s osvědčeným Fordem Fiesta WRC EVO ale v kompletně novém barevném provedení.  Ve stejném týmu budou na vozech Mitsubishi Lancer EVO X startovat manželé Gabriela a Filip Sajlerovi. Davidu Komárkovi přibudou letos noví soupeři, jedním z nich bude Miloš Beneš s vozem Osella FA30, který pro letošní sezónu dává přednost bojům v Mistrovství České republiky s cílem zisku absolutního mistra ČR v závodech automobilů do vrchu. Mimo těchto závodů se zúčastní i některých vybraných závodů evropského šampionátu. Mistrovské závody letos okusí i náměšťský František Gruntorád., který bude využívat služeb Ennoble Racing Klubu ,pod jehož hlavičkou bude startovat na týmovém Renaultu Clio RS

Téměř 120 jezdců je zaregistrováno pro závody Maverick Rescue Euro Cup 2018. Mezi nimi je i řada jezdců za Kraje Vysočina. Za třebíčský tým Skalda Racing jsou registrováni David Oravec, Milan Strosz, Zdeněk Podpěra, Jakub Karbaš, Roman Karbaš. Na seznamu týmu VPK Motors jsou uvedení Vilém a Jaroslav Kašparovi, Petr Kořínek. Historic racing club Jihlava přihlásil zkušené a ostřílené borce na historických vozech, Milana Zeleného na Škodě 130 LR, Pavla Vrátila s Opelem Kadett GSi a se stejným vozem Miroslava Bužgu. Za náměšťský tým BaH Motorsport budou startovat na týmové Fábii, Jakub Hurta s Davidem Berkovcem. Po jednom závodníkovi mají zatím přihlášené vysočinské týmy Maxspeed v podobě Martina Horta na Peugeotu 106 Maxi a tým SPZ-Vysočina bude zastupovat Tomáš Homola na BMW E30

V žádném případě nejde o úplný seznam jezdců, protože uzávěrka registrací je 31. března 2018.

Po dubnovém závodě na rakouském vrchu Rechberg, kde se pojede o evropské body a vedle rakouského mistrovství i závod mistrovství ČR.

Třetím podnikem bude tradiční, letos již XXXVII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2018, který se uskuteční v obvyklém prvním květnovém víkendu na 2035 metrů dlouhé trati v Náměšti nad Oslavou.

 

Kalendář závodů automobilů do vrchu v sezóně 2018

31.3.              Brno – Automotodrom               2. závody     MČR, MREC

21.-22.4.      Rechberg (A)                                  1. závod       ME, MČR

05.-06.5       Náměšť nad Oslavou                   2. závody     MČR,MREC

02.-03.6       Ecce Homo Štermberk                1. závod       ME, MČR

09.10.6         Bystřice nad Perštejnem             2. závody     MREC

16.-17.6       Liberec – Ještěd                             2. závody     MČR

14.-15.7       Násedlovice                                    2. závody     MREC

21.-22.7       Dobšiná (SK)                                   1. závod       ME, MČR

11.-12.8       Prachatice                                       2. závody     MČR

25.-26.8       Ústí nad Orlicí                                2. závody     MČR

08.9.              Štermberk – krátký                      1. závod       MČR, MREC

22.-23.9       Diváky                                              2. závody     MČR, MREC

 

Použité zkratky : ME – Mistrovstvi Evropy, MČR – Mistrovství české republiky, MREC – Maverick Rescue Euro Cup

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*