Vrchaři z Vysočiny si vedli v seriálu AUTOKLUB mistrovství ČR automobilů do vrchu 2020 velmi dobře

Seriál AUTOKLUB mistrovství ČR automobilů do vrchu 2020 se bohužel smrskl na pouhé čtyři víkendové podniky a to z důvodů první a druhé vlny nemoci COVID-19. Na základě opatření vlády ČR, ale i sousedních států došlo k odvolání některých závodů, např. Ústecké 21 v Ústí nad Orlicí, Ecce Homo ve Šternberku, na Slovenku Dobšinský kopec, neuskutečnil se ani jeden ze  závodů  na brněnském Masarykově Automotodromu.  A tak jenom díky velkému pochopení Aleše Gänsdorfera a jeho kolegů pořádajících mezinárodní pohárové závody do vrchu – Maverick Rescue Euro Cup 2020, Martinovi Plevovi z Vrbna pod Pradědem a Ivanovi Rybníčkovi z Náměště nad Oslavou, se podařilo zrealizovat alespoň čtyři podniky  mistrovství republiky pro rok 2020.

Komárek David – MC F1 EVO – Albrechtický kopec 2020

Seriál začal závodem do Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem, pokračoval odloženým závodem v Náměšti nad Oslavou XXXIX. Zámeckým vrchem MANN FILTER, jako třetí byl obnovený závod v Lanškrouně – I. GMS Albrechtický kopec a závěr se odjel na trati XV. Divácké 13 v Divákách u Hustopečí. Tři podniky měly vždy dva závody, pouze v Lanškrouně se jel po sobotní tragické události pouze jeden,   v  neděli.

Z Vysočiny se v závodech AUTOKLUB Mistrovství ČR soudobých automobilů představili David Komárek, Marek Rybníček, Kristýna Fillová, v AUTOKLUB Mistrovství ČR v závodech historických automobilů to byl Jaroslav Prášek a  v AUTOKLUB České Trofeji pak Martin Hort a Petr Dlouhý.

Díky pandemické situaci v celé Evropě nejvíce utrpěl seriál Mistrovství Evropy, který po několika odkladech FIA bez náhrady kompletně zrušila. To nahrálo AUTOKLUB Mistrovství ČR, ve kterém se po několika dlouhých létech objevila téměř kompletní česká špička včetně reprezentantů ČR, kteří v předcházejících létech startovali pouze v závodech evropského šampionátu.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 02 – Komárek David – Mc F1 EVO – Skupina 1 –

Nejlépe si vedl v silné konkurenci  David Komárek z Okříšek, který startoval ve všech závodech v týmu KRTZ (Klub racing team Znojmo) s vozem Mc F1 EVO, který byl postaven v dílnách Komvet Racingu. V absolutním hodnocení skončil David Komárek na čtvrtém místě se ziskem 79 bodů, které získal za tři třetí místa  (dvakrát  Vrbno a jednou Lanškrou), dvě čtvrtá místa (po jednom v Náměšti a Divákách) a dvě pátá umístění (Náměšť a Diváky). Titul mistra republiky získal v Kategorii I  v nichž si vyjel  150 bodů a stejný bodový zisk mu přinesl druhý titul ve Skupině 1.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 28- Rybníček Marek – Škoda Fabia R5 EVO – Skupina 2

Páté místo v absolutním hodnocení vybojoval  jezdec z Náměště nad Oslavou Marek Rybníček. Ten startoval s vozem Škoda Fabia R3 v týmu Nutrend ACCR Czech Team Václava Janíka ze Šternberku. Za třetí místo v domácím prostředí v Náměšti a za tři čtvrtá místa – dvakrát ve Vrbně a jednou v Lanškrouně si celkem vyjel 51 bodů. V Kategorii 1 skončil  třetí s 85 body a čtvté místo mu patří v hodnocení vozů Skupiny2 s 62 body.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – Fillová Kristýna – Mitsubishi Black EVO – Skupina 2

Skvěle si vedla Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou, která opět sedlala Mitsubishi Black 9 s nímž startovala stejně jako David Komárek v barvách KRTZ a skončila v absolutním hodnocení s pěti body čtrnáctá.   V Kategorii I – cestovní vozy, byla druhá, když si na své konto připsala 87 bodů za pět třetích (dvakrát Vrbno a Náměšť, jednou Lanškrou) a dvakrát byla čtvrtá v Divákách. O tom, že se stala královnou loňských vrchů  svědčí zisk premiérového titulu Mistryně  republiky ve Skupině 2, kde třikrát vyhrála, čtyřikrát byla druhá a celkově získala 129 bodů a porazila několik jezdců, kteří startovali se silnějšími vozy  např. Lamborghini či BMW. Třešničkou na dortu byl zisk druhého místa v kategorii 2020 – Trofej junior, kde si vyjela 108 bodů.

Prášek Jaroslav – Chevron B23 – HA-K2-B9 – Albrechtický kopec 2020

Jediný start a v něm jediné vítězství, to byl výsledek Jaroslava Práška z Kynice nedaleko Ledče nad Sázavou. Ten se představil v kategorii historických vozů se sportovním prototypem Chevron B23 na trati Albrechtického kopce. Startoval za tým GT2 Motorsport s.r.o. a s přehledem vyhrál v absolutním pořadí a prvenství mu patřilo také  v kategorii K2 a třídě B9.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 05 – Hort Martin – Peugeot 106 Maxi – E1H-1600

Dva jezdce měla Vysočina v seriálu AUTOKLUB Česká Trofej. Mezi cestovními vozy to byl Martin Hort z Lipníku u Třebíče, který startoval s vozem Peugeot 106 a za jedno třetí a dvě čtvrtá místa získal 39 bodů a obsadil v absolutním pořadí sedmé místo. Třikrát vyhrál ve Skupině E1H což mu vyneslo celkově třetí pořadí se 76 body a stejné umístění měl i ve Třídě E1H do 1600 ccm kde si vyjel bodů 90.

MANN FILTER Zámecký vrch 2020 – 31 – Dlouhý Petr – Sprint Car Barracura – Sprint Car-600

Úspěšně si vedl také mladý jezdec Petr Dlouhý z Ledče nad Sázavou. Obsadil v absolutním pořadí ČT dělené čtrnácté místo s Terezou Machovou, když oba získali po pěti bodech. Petr Dlouhý startoval s kartcrossovým strojem Sprint Car Barracuda  ve třídě SC-600, kde za pět druhých míst si připsal celkem 90 bodů a obsadil druhé místo za vítězným Markem Novákem. Šesté místo ještě přidal v hodnocení 2020 -Trofeje juniorů, kde  za své výsledky  celkově získal  54 bodů.

Závěrem lze  konstatovat, že i přes složitou situaci, jezdci z Vysočiny velmi dobře reprezentovali v nejvyšší soutěži závodů automobilů do vrchu. Blahopřejeme Davidu Komárkovi a Kristýně Fillové k zisku titulů mistrů republiky a také všem ostatním jezdců k jejich umístění v absolutním pořadí a také ve skupinách a třídách.