Vírské serpentíny opanoval domácí David Komárek na McLarenu F1 EVO

O předposledním červnovém víkendu zahájil letošní sezónu závodu automobilů mezinárodní pohárový seriál Maverick Rescue Euro Cup 2020 ve Víru nedaleko Bystřice nad Perštejnem. Součásti závodního víkendu bylo i druhé klání seriálu  Maverick Rescue Slalom Trophy  2020. Na start závodů se postavilo v obou seriálech dohromady 102 jezdců. Mezi nimi vedle domácích jezdců byla početná skupina zahraničních účastníků zvláště z Rakouska a také Slovenska.

Dvojnásobný vítěz 3. Vírských serpentin 2020 David Komárek na voze Mc F1 EVO

V seriálu závodů automobilů do vrchu tentokrát kralovali naši jezdci. Oba víkendové závody vyhrál a palmu vítězství si odvezl z Víru David Komárek do Okříšek nedaleko Třebíče. Ten startoval v týmu KRTZ Motorsport s vozem McLaren F1 EVO a byl nejrychlejším v absolutním hodnocení, dále mezi soudobými vozy a dvě prvenství mu patřila také ve třídě E1 nad 2000 ccm dvoukolek. Druhé místo v sobotu a třetí v neděli si připsala týmová kolegyně Davida Komárka, Kristýny Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou. Ta s vozem Mitsubishi Black 9 dvakrát vyhrála ve třídě E1 čtyřkolek nad 2000 ccm a dvojnásobné prvenství slavila v hodnocení poháru Lady Trophy. Třetí a druhé místo si vyjel první zahraniční účastník a to Ferdinand Madrian z česko-rakouského týmu SKI Modřice/Mad Racing Power na voze Norma M20FC. Ten zajel nejrychlejší čas ze všech účastníků a to v nedělní druhé jízdě – 1:24,54 min. Po dvou závodech je na čele absolutního pořadí  David Komárek s 80 body, na druhém děleném místě jsou s 67 body Kristýna Fillová a Ferdinand Madrian. Do desítky nejrychlejších v sobotním závodě se probojovali na deštěm zkrápěné trati – čtvrtý Michal Žáček (BMW 130i) z Křenovic, pátý skončil třebíčský Milan Motálek (Komvet racing – Mitsubishi Lancer VII). Šesté místo patřilo jezdci ze Zlína – Michalu Slováčkovi (LRT Svijany – Honda Civic Type R), s Renaultem Clio Cup vybojoval sedmé místo Richard Meixner (KV Motor team), David Borkovec (Škoda Fabia TDi – CarLab Drásov) byl osmý. Desítku nejrychlejších uzavřel na devátém místě Stanislav Firtl jun. (Škoda Octavia TDi – ARC Kyjov) a desátý byl druhý zahraniční jezdec, nestárnoucí Felix Pailer (SKI Modřice/Mad Racing Power – Lancia Delta Integrale). V nedělním závodě, který se odehrál na osychající trati po dopoledním dešti se na čtvrté místo vyhoupnul Felix Pailer, který na páté místo odsunul Michala Žáčka. Šesté místo ze soboty obhájil Michal Slováček, sedmý byl David Borkovec a na osmé místo se vyhoupl letos teprve sedmnáctiletý Lukáš Nastoupil s Hondou CRX olomouckého týmu PNTH. Deváté a desáté místo patřilo dvěma soutěžícím s formulovými vozy, Jan Osladil z AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK s vozem Formule Opel Lotus skončil devátý a za ním skončila rakouská závodnice Sigrid Ferstl z modřického týmu. Ta vyměnila loňský prototyp PRC 95 za formulový vůz Tatuus-Master a po sobotním laborování s vozem se tentokrát prosadila. Velkým a příjemným překvapením byl v neděli výkon kyjovského Petra Šrahůlka, který s vozem Škoda JP Motorsport (třída E1 do 1400 ccm) skončil za desítkou nejrychlejších na jedenáctém místě.

Nejlepší historik 3. Vírských serpentin 2020 Chistian Rutter s prototypem PRC 2000

Mezi devatenácti jezdci startujícími s historickými vozy dominoval jezdec z rakouského týmu MSC Rottenegg Christian Rutter na voze PRC S2000, který vyhrál oba závody. O druhé a třetí místo se „poprali“ jihlavský Tomáš Homola (SPZ-Vysočina – BMW E30) a turnovský Petr Žáček (LEGENDY – Audi Sport Quattro S1).  Homola byl druhý a třetí, Žáček měl umístění opačné.

Kristýna Fillová byla nejrychlejší ženou závodního víkendu ve Víru a po zásluze si odvezla hromadu pohárů

V dámském poháru Lady Trophy za dvojnásobnou vítězkou Kristýnou Fillovou, skončila v sobotu druhá a v neděli třetí Jana Kazdová z Kněžic nedaleko Jihlavy (Dohnal Motorsport – Citroen C2), v neděli byla druhá Sigrid Ferstl. Mezi juniory v Junior Trophy se stal dvakrát vítěze Michal Žáček, Adam Králík z Říčan u Prahy na Citroenu Saxo VTS byl druhý a třetí a toto pořadí si prohodil s Lukášem Nastoupilem a dvě čtvrtá místa patřila Filipu Furišovi (Alcore Motorsport – Peugeot 205 GTI.

Jiří Hybášek na voze Mitsubishi Lancer EVO zvítězil v obou závodech ve Víru v seriálu Maverick Rescue Slalom Trophy

Druhé pokračování měl ve Víru seriál MZAV MRS-TROPHY 2020. Tady mezi pětatřiceti jezdci dvakrát kraloval další jezdec z Okříšek u Třebíče Jiří Hybášek z Komvet racingu s vozem Mitsubishi Lancer EVO 9. V sobotním klání skončil druhý pardubický Marek Novák s Kartcrrosem Kamikaz 3 Honda z týmu MN Racing. V neděli již tento výkon nezopakoval a skončil pátý. Třetí a druhé místo patřilo jezdci z Hostěnic Radku Neveselému s vozem Seat Leon. Petr Türk z Borotína nedaleko od Boskovic na Subaru Impreza WRX STI z týmu TR motorsport skončil v sobotu čtvrtý, v neděli si polepšil a připsal si na své konto bronzový stupínek. V sobotu patřily páté a šesté místo bratrské dvojici z Rajhrad motors racing teamu Michalu a Martinovi Cupákovým, kteří startovali na Kartcrrosu Suzuki. V nedělním závodě dojel Michal čtvrtý a Martin dokončil závod na sedmém místě.

Body do dámského poháru Lady Trophy si rovnoměrně rozdělily Lenka Hrubanová z třebíčského týmu Skalda racing (Peugeot 206 cc) a Natálie Štěpánková (AV Díly Praha – Volvo 480) z Olomouce. V sobotním závodě vyhrála Hrubanová, druhá byla Štěpánková, v neděli si pořadí prohodily.

Mezi juniory do 20 let byl dvakrát první Adam Králík, druhé místo patřilo v obou závodech brněnskému jezdci týmu TWR-Racing Adamu Frantovi na voze Ford Fiesta.

Dalším podnikem seriálu Maverick Recue Euro Cup 2020 bude Vrbenský vrch ve Vrbně pod Pradědem o víkendu 4.-5. července 2020.  Jezdci Maverick Rescue Slalom Trophy si budou muset počkat na další závodní víkend až na poslední červencoví víkend , který se uskuteční v jihomoravských Násedlovicích


Výsledky :

3. Vírské serpentíny MREC – sobota 20-06-2020

3. Vírské serpentíny MRS-Trophy – sobota 20-06-2020

3. Vírské serpentíny MREC – neděle 21-06-2020

3. Vírské serpentíny MRS-Trophy – neděle 21-06-2020


Top 10 fotografií z akce :

Kompletní fotogalerie ZDE !!!

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*