Vírské serpentiny již o tomto víkendu !!!

Vítěz Maverick Rescue Euro Cupu na Zámeckém vrchu MANN FILTER 2018 Alexand Frank na PRC S4 foto Jiří Navrkal

Už jen několik dnů schází do startu obnovené premiéry závodu automobilů do vrchu mezi Vírem a Bystřici nad Pernštejnem. Třetí závod letošního seriálu mezinárodních závodů automobilů – Maverick Rescue Euro Cup 2018 a úvodní závod Autoslalomu bude zahájen již v pátek odpoledne technickou a administrativní přejímkou v areálu Autocamp Na Kopci od 17.00 hodin. Program sobotního i nedělního závodu bude identický. Ráno bude zahájen v 8.30 hodin prvními tréninkovými jízdami, od 10.30 hodin budou následovat druhé tréninkové jízdy. Ostrý start závodů bude ve 13.00 hodin a po skončení druhé jízdy se pak uskuteční slavnostní vyhlášení nejlepších jezdců. Pro příznivce, kteří se na automobilový závod chystají, je důležitá informace, že vstupné není stanoveno, bude  záležet na každém divákovi kolik dobrovolně přispěje.

Kde parkovat a jak se dostat k závodní trati?     V průběhu závodu nebude zřízeno žádné speciální parkoviště pro diváky, parkování bude možné pouze v obci Vír na standartních parkovacích místech, odkud to budou mýt diváci asi 500 metrů ke startu a po cestě si budou moci prohlédnout závodní vozy z blízka, protože na přístupové cestě bude umístěno parkoviště závodních strojů. Zajímavou nedělní možností může být pro diváky svezení se standardní autobusovou linkou po trati závodu, která má zastávku jen několik málo metrů od startu, na zastávky u kempu na Kopci a za cílem, tento autobus odjíždí od startu těsně před tři čtvrtě na jedenáct.

Promotér závodu obdržel dosud celkem přes 80 přihlášek do obou závodních sérií a je předpoklad, že se počty ještě rozšíří neboť uzávěrka přihlášek je až těsně před závodem ve čtvrtek 7. června v 18.00 hodin.  Při pohledu do těchto seznamu zjistíme, že na Vírské serpentiny je v kategorii soudobých vozů přihlášeno sedm jezdců z elitní desítky absolutního pořadí po dvou odjetých dvojzávodech. Jedná se o rakouské jezdce Franka, Ferstla a Schoeglerovou, Němce Wilhelma. Z našich  jezdců jsou přihlášeni Petr, Ázsót, Winkler a celá řada dalších. Dále  je potřeba jmenovat  domácího Radka Kolbábka a další jezdce z regionu Kraje Vysočina – Davida Borkovce,  Cakla, Kašpara atd. Dvojnásobnou přihlášku, zaslal jihlavský jezdec Tomáš Homola, který bude startovat jak v seriálu MREC tak i Autoslalomu. Mimo chodem v loňském roce získal v autoslalomu pořádaném AČR titul mistra republiky ve skupině L4 a v absolutním pořadí po šesti odjetých závodech skončil na třetím místě.

Mezi  přihlášenými jezdci startujícími s historiky je vedoucí  průběžného pořadí Lukáš Krupica, dále Pavel Vratil či Milan Zelený, Michal Patera a další.

Další informace najdete na webových stránkách www.maverickrescue.cz. Věříme, že při současném počasí přiláká závod početné množství diváků, zvláště když si uvědomíme, že na návrat závodních vozů na tuto trať si museli příznivci počkat celých jedenáct roků.  Na diváky již nyní apelujeme, aby dodržovali veškeré pokyny pořadatelů a závod sledovali výhradně z prostorů, které jim pořadatel vyhradil. Promotér závodu věří, že obnovený I. ročník Vírských serpentin se podaří a tím bude dán základ na pořádání dalších závodů.

Poděkování již nyní patří obci Vír a městu Bystřice nad Pernštejnem, které se k této akci postavily kladně a tím se závod může uskutečnit.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*