Vírské serpentiny již o tomto víkendu.

Jen dva týdny po závodu na trati Ústecké 21 se uskuteční další, v pořadí pátý podnik, letošní série mezinárodních závodů automobilů do vrchu – Maverick Hill Climb Czech 2022. Ten se pojede ve dnech 25. a 26. června 2022 na trati dlouhé 2900 metrů ve směru od Víru na Bystřici nad Pernštejnem jako V. Vírské serpentiny.

Sobotní vítěz 4. Vírských serpentin Ferdinand Madrian na voze Norma M20 FC

Mezi osmdesátkou přihlášených jezdců jsou vedoucí  David Komárek s vozem McF1 Evo Komvet, jeho týmová kolegyně a nejlepší závodnice Lady Trophy, Kristýna Fillová s Mitsubishi Evo Komvet, s dalším Mitsubishi Evo  Lukáš Padrta nebo Roman Blažek. S rychlým VW Golf Lubomír Loubal, František Grüner s BMW 340i, ze zahraničních jezdců např. Christian Rutter s vozem PRC z Rakouska atd. Na seznamu jezdců startujícími s historickými vozy je všech prvních pět z průběžného pořadí – Petr Žáček s Audi Sport Quattro, Tomáš Homola na BMW E30, rakouský jezdec Thomas Schütz s Renaultem 5 Alpina.  Dalším je David Šplíchal s VW Golf či Michal Polehla s Hondou Civic atd. V Junior Trophy si to opět rozdají vedoucí Adam Kowalski s Peugeotem 106 rallye, druhý v pořadí Adam Franta na Fordu Fiesta a třetí Michal Melša s Toytou MR2 a samozřejmě velká řada „domácích“ regionálních jezdců , kteří si nenechají ujít jeden z nejvýznamnějších závodů v Kraji Vysočina

Z tohoto krátkého výčtu přihlášených je jasné, že víkendové podniky budou opět patřit k dalším výborně obsazeným závodům letošní sezóny.

Šplíchal David – VW Golf GTi – HA1-2000 – Vírské serpentiny 2021

„Chtěl bych tímto pozvat všechny příznivce automobilového sportu, jmenovitě závodů do vrchu, aby jste  na závody přijeli a kde budete  moci shlédnout skvělé výkony jednotlivých jezdců na obtížné trati. Jsme velice rádi za podporu pořádání závodu ze strany Kraje Vysočina, který převzal záštitu nad závodem a zároveň patří obrovské poděkování samosprávám Bystřice nad Perštejnem a Víru za jejich spolupráci, bez které bychom nebyli schopni závodní víkend uspořádat.“ sdělil informaci k tomu závodu její ředitel a promotér Aleš Gänsdorfer a dodal:

Program víkendových závodů bude zahájen již v pátek 24. 6.2022, kdy od 16.00 hodin se uskuteční v Kempu Na Kopci administrativní a technické přejímky jezdců a závodních vozů. Po oba dva dny budou v 8.00 hodin povinné rozpravy ředitele závodu s jezdci. V sobotu budou tréninkové jízdy odstartovány v 8.30 hodin, první závodní jízda pak ve 13.00 hodin. Nedělní program bude zahájen v 8.30 hodin jedinou tréninkovou jízdou, v 10.00 hodin odstartují jezdci do úvodní závodní jízdy, od třinácté hodiny budou na programu další dvě závodní jízdy. V 18.00 hodin bude po oba dva dny slavnostní vyhlášení nejlepších jezdců.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*