V Násedlovicích sbírali jezdci z Vysočiny další přední umístění

Vítězný Homola Tomáš -MREC Násedlovice 2019

Na Slováckém vrchu u Násedlovic se jel čtvrtý podnik seriálu Mezinárodních závodů automobilů do vrchu a druhý závod Autoslalomu – Maverick Rescue Euro Cup 2019. K závodu se sjela více jak stovka jezdců – pro závod do vrchu 64 jezdců (49 na soudobých a 15 na historických automobilech) a v závodě Autoslalomu si poměřilo síly více jak 40 jezdců. Sobotní závod musel být zkrácen z důvodu nepřízně počasí, v obou seriálech se jela pouze  jedna závodní jízda, nedělní závod již proběhl za ideálních podmínek v plném rozsahu. Mezi startujícími v závodě do vrchu se představilo z Vysočiny celkem 11 jezdců, čtyři pak startovali v autoslalomu a jak ukáže zpráva nevedli si vůbec špatně, úspěšní jsou také v průběžném hodnocení.

Kašpar Vilém – Škoda Fabia RS -MREC Násedlovice 2019

Ve třídě dvoukolek S1 nad 2000 ccm zvítězil v obou závodech Vilém Kašpar z Rapotic, startující v týmu VPKmotors s vozem Škoda Fabia RS a upevnil si vedoucí pozici v průběžném hodnocení, když prozatím získal 142 bodů. Dalšími dvěma úspěšnými jezdci v této třídě byli dableři z Náměště nad Oslavou, František Gruntorád a Jirka Borkovec, kteří jeli s vozem Škoda Octavia RS. Gruntorád si vyjel dvakrát třetí místo a je celkově třetí se 78 body. Borkovec byl šestý a čtvrtý a patří mu celkově čtvrtá příčka s 58 body. V další eskové třídě do 1600 ccm se představili poprvé jako dableři jezdci týmu Dohnal Motorsport z Kněžic. Majitel týmu Josef Dohnal, zahájil letošní sezónu s Hondou CRX v kategorii historiků, tu však pro „nemocnou“ převodovku musel tentokrát nechat doma a startoval na voze Citroen C2 své kolegyně Jany Kazdové z Jihlavy. A oba dva byli nadmíru úspěšní a spokojeni. Josef byl v sobotu druhý, v neděli třetí a zapsal si za tato umístění celkem 27 bodů a je na pátém místě. Kolegyně Jana skončila šestá a sedmá a v celkovém pořadí třídy je na čtvrtém místě s 28 body. Úspěšně si vedla i v hodnocení Lady Trophy, kde byla dvakrát nejúspěšnější a je celkově na druhém místě za Sigrid Ferstlovou z Rakouska, když nasbírala 62 bodů.

Třetí Oravec David – Škoda Fabia -MREC Násedlovice 2019

V nejslabší éčkové třídě do 1400 ccm startovali dableři z třebíčského týmu Skalda Racing s vozem Škoda Fabia. Ti  zápolili o každou desetinu sekundy a nakonec to dopadlo tak, že si mezi  s sebou rozdělili třetí a čtvrtá místa – David Oravec čtvrtý a třetí, Milan Strosz třetí a čtvrtý. David Oravec má prozatím 58 bodů a patří mu čtvrtá příčka, Milan Strosz má o čtyři body méně a je pátý. Ve dvoukolkách třídy E1 nad 2000 ccm startoval mladý jezdec z Třeště, Daniel Kubík s BMW 130 z týmu PK drive Racing. V sobotním závodě skončil osmý, v neděli si o jedno místo polepšil a skončil sedmý. Celkově nastřádal 39 bodů a patřímu sedmé místo. Úspěšný byl i v hodnocení Junior Trophy, kdy dokázal být dvakrát pátý a i páté místo mu patří v celkovém pořadí se ziskem 63 bodů.

Šplíchal David – VW Golf I Gti -MREC Násedlovice 2019

Mezi historiky měla Vysočina trojí zastoupení. Tím prvním byl osmkrát vítězný ve třídě HA1-K- nad 1600 ccm jihlavský jezdec Tomáš Homola z SPZ – VYSOČINA s vozem BMW E30, který má na svém kontě 160 bodů.  Ten nenechal na pochybách nikoho o svých kvalitách a v obou závodech absolutně  zvítězil a má celkem 147 bodů, když ho v úvodním závodě na brněnském Autodromu dvakrát porazil rakouský jezdec Christian Rutter a v jednom případě Petr Tykal. Ve dvoulitrové třídě HA1 si vyjel dvě druhá místa další jihlavský jezdec Pavel Vrátil z CoraHB Historic racing clubu Jihlava na voze Opel Kadett GSI. Tomu patří po Slováckém vrch v absolutním pořadí historiků druhé místo s 82 body, ve třídě jich má 130 a je vedoucím jezdcem. Z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou závodil David Šplíchal ve stejné třídě jako Vrátil,  ale s vozem VW GTI. V sobotu skončil na třetím místě, v neděli pak byl na místě šestém, celkem má 38 bodů a patří mu pátá příčka.

Houska Roman – BMW E4 M3 -MREC Násedlovice 2019

V autoslalomovém klání se představili z Vysočiny čtyři jezdci. V sobotním závodě doplatil na začínají déšť Tomáš Homola a vítězství získal absolutním pořadí historiků jeho stájový kolega Roman Houska s BMW E46 M3. V nedělním závodě si vítězství nenechal vzít Homola, Houska skončil celkově na pátém místě. V celkovém pořadí má Homola 155 bodů a je první, Houska má 120 bodů a patří mu třetí příčka. Ve třídě AS-HA1 nad 2000 ccm je na prvním místě Homola s 80 bodů za čtyři vítězství, Houska, který startuje ve třídě dvoukolek  AS-HA1 nad 2000 ccm je na druhém místě se 65 body. S BMW 328 startoval z Historic racing clubu Jihlava ve stejné třídě jako Houska, jezdec ze Stonařova u Jihlavy, Marek Lukáš. Ten v sobotu skončil pátý a v neděli třetí ve třídě, kde mu patří průběžné třetí místo se 42 body. V celkovém pořadí je pak na jedenáctém místě s 52 body. Jako novic mezi slalomáři se představil z týmu Patera Motorsport jezdec Ondřej Nechvátal z Pelhřimova. Ten startoval pouze v nedělním závodě s vozem Alfa Romeo 156 2.5 V6 mezi dvoukolkáři třídy AS-S1 nad 2000 ccm. Tam získal sedmé místo za což inkasoval 4 body a ty mu vynesly deváté místo v průběžném hodnocení třídy.

kompletní fotografie : MREC Násedlovice 23.6.2019