Slalomáři z Vysočiny zářili na úvodních závodech sezóny na Polygonu v Brně.

O velikonoční sobotě a neděli  se jel na Polygonu v areálu brněnského Automotodromu úvodní dvojzávod šestidílné série mezinárodních automobilových závodů – MAVERICK SLALOM-TROPHY 2022. Závodu IV. POLYGON RACE se zúčastnilo v sobotu 47 a v neděli 36 startujících. Mezi nimi byla početně silná skupina jezdců z Vysočiny – v sobotu 18 a v neděli 13.

Jiří Hybášek vybojoval ne voze Mitsubishi Lancer EVO IX v nedělním závodě třetí místo v absolutní pořadí

Velice úspěšně si vedli jezdci startující v týmu Zdeňka Mirovského – AHL. V absolutním pořadí se v sobotním závodě se probojovali do nejrychlejší desítky Jiří Ondráček z Dalešic s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI, který skončil čtvrtý a toto umístění zopakoval i v neděli. Sourozenci Jiří a Pavel Hybáškovi z Okříšek  startovali  současně i jako dabléři s Mitsubishi Lancer EVO IX. Pátý v sobotu a skvělý třetí v neděli, to byli výsledky v absolutním pořadí Jiřího. Pavel i přes drobnou kolizi v sobotní tréninkové jízdě, předvedl dobré jízdy za což byl odměněn osmým a sedmým místem. Všichni tři jeli ve třídě AS-S1+2000/4WD, po sobotních soubojích obsadili všechny tři stupně vítězů v pořadí Ondráček, Jiří a Pavel Hybáškovi. V neděli vítězství získal Jiří Hybášek, druhý byl Ondráček a čtvrté místo patřilo Pavlu Hybáškovi.  V celkovém hodnocení je na třetím místě se 60 body Jiří Hybášek, čtvrtý je Ondráček se stejným počtem bodů, Pavlu Hybáškovi patří sedmá příčka se 46 body. Dalším bodujícím jezdcem tohoto týmu byl Radim Chalupa z Velké Bíteše s vozem Subaru WRX STi, který byl absolutně v sobotu třináctý v neděli pak dvanáctý a se ziskem 26 bodů mu patří třináctá příčka.  Ve stejné třídě jako předcházející jezdci skončil na sedmém a šestém místě, má celkem 10 bodů a je šestý. Ne zcela podle očekávání  skončilo umístění majitele týmu Zdeňka Mirovského s vozem Subaru WRX STi. Ten po drobných problémech s vozem, skončil  v obou závodech  v absolutním pořadí ve druhé desítce a ve třídě byl devátý a sedmý a celkově mu patří osmé místo se šesti body.

Kořínek Lucas – Ford Puma – AS-E1-2000

V týmu AHL startoval i nejmladší účastník sobotního  závodu, teprve jedenáctiletý Lucas Kořínek, syn třebíčského jezdce Petra Kořínka. Lucas se představil ve třídě AS-E1-2000 s vozem Ford Puma   a na premiérový start si vedl velmi dobře. Ve třídě skončil na čtvrtém místě a stejné umístění mu patří při zisku 10 bodů. V klasifikaci Junior Trophy byl druhý a celkově je na třetí příčce se ziskem 15 bodů.

Úspěšně si vedli i dva jezdci týmu STK Okříšky RT. Zdeněk Trnka z Heraltic v sobotním závodě uzavřel v absolutním pořadí desítku nejrychlejších, v neděli se natolik zrychlil se svým Mitsubishi Lancer EVO 6 , že skončil absolutně pátý a celkově mu patří šesté místo se ziskem 46 bodů. Ve třídě AS-S1+2000/4WD byl pátý a třetí a s 20 body je na čtvrtém místě. Druhým byl Zdeněk Smolík z Brtnice u Jihlavy. Ten byl původně přihlášen s vozem Honda Civic Sport společně se svým dablérem Matějem Hrochem z Heraltic. Ten nakonec nestartoval a tak Zdeněk Smolík sáhnul po osvědčeném Mitsubishi Colt. Ve třídě AS-S1-1400 skončil dvakrát druhý a s celkovým ziskem 30 bodů je na druhém místě.

Houska Radek – Audi TT – AS-E1+2000

Jihlavský tým SPZ-Vysočina měl zastoupení v dablérské dvojici,  Radek Houska z Jihlavy a Vojtěch Polák z Cejle u Jihlavy. Startovali s vozem Audi TT ve třídě AS-E1+2000. Houska skončil ve třídě druhý a čtvrtý a s 25 body je na třetím místě. V absolutním hodnocení byl jedenáctý a čtrnáctý a se ziskem 26 bodů mu patří jedenáctá příčka. Vojta Polák byl v sobotu ve třídě čtvrtý, v neděli pak pátý, má celkově 18 bodů a je pátý. V celkovém hodnocení byl dvakrát v závěru druhé desítky.

Tři jezdce měl na startu třebíčský tým Skalda Racing. Náměšťský jezdec Zdeněk Podpěra s vozem Citroen C2 VTS startoval v obou závodech ve třídě AS-E1-1600 a nenašel v nich žádného přemožitele. Se 40 body mu patří první místo. Dalším byl David Oravec z Třebíče. Ten se Škodou Fabii startoval pouze v sobotním závodě ve třídě AS-E1-1400. Vyjel si třetí místo a v celkovém hodnocení je se 12 body na třetím místě.   Dvě čtvrtá místa získala Lenka Hrubanová z Třebíče ve třídě AS-S1-1600 s Peugeotem 206cc. Ve třídě je čtvrtá s dvaceti body. V hodnocení soutěže Lady Trophy  byla také dvakrát čtvrtá a na svém kontě  má 20 bodů a je třetí.

Špaček Zdeněk – Mygale Furmule Ford – AS-E2-C+1600

Jako dablérská dvojice poprvé vyrazili z Třebíče závodit na Polygon,  otec Zdeněk Špaček s dcerou Janou Špačkovou. Startovali s osvědčeným formulovým vozem Mygale Formule Ford ve třídě AS-E2/C+1600. Jeli pouze v sobotním závodě, kde otec Zdeněk obsadil první příčku a dcera Jana byla druhá, úspěšně si vedla v hodnocení Lady Trophy,  kde  skončila na druhém místě. S patnácti body je pátá. Ve třídě jsou ve stejném pořadí jak dokončili závod, Zdeněk má 20 , Jana pak 15 bodů.

Jiří Diviš a Zdeněk Smolík na stupních vítězů třídy AS-S1-1400

Úspěšně vstoupil do  sezóny dvěma  prvními  místy ve třídě AS-S1-1400 jezdec týmu JD Motorsport z Okříšek s vozem VW Polo, Jiří Diviš. Za tato výborná umístění  získal celkem  40 bodů a je na vedoucí pozici ve třídě.   Pouze sobotní závod absolvoval  Jaroslav Ješina z Rapotic, startující s vozem Ford Fiesta za VPKmotors ve třídě AS-E1-1400. Ten skončil čtvrtý a stejné umístění mu patří v celkovém hodnocení s 10 body. Z  týmu TOYOTA HS AUTOMOBILE se v sobotu představil jihlavský jezdec Adam Havlík ve třídě AS-S1+2000/4WD s Toyotou Yaris GR. Ve třídě dojel  na desátém místě za něž získal jeden bod a je na stejném místě i celkově. Jaroslav Janoušek  ze Staré Ŕíše se postavil na start až v nedělním závodě a vedl si velice úspěšně. Ve třídě AS-S1-2000 si vyjel s vozem Nissan Sunny prvenství  a v absolutním pořadí skončil na sedmnáctém místě a se ziskem 4 bodů je jednadvacátý, ve třídě mu patří třetí místo s 20 body.

Následující dvojzávod se uskuteční o víkendu 14. a 15. května 2022 na trati v jihomoravských Násedlovicích nedaleko od Kyjova jako 24. Slovácký kopec.


Výběr z fotogalerie :

Kompletní fotogalerie na tomto odkazu : IV. Polygon Race na Automotodromu v Brně z pohledu jezdců z Vysočiny ve fotografii.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*