Slalomáři z Vysočiny vezou poháry z Násedlovic

Druhým podnikem letošní slalomové série – MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 pokračovalo o první červencové sobotě na trati dlouhé 2210 metrů v jihomoravských Násedlovicích nedaleko Kyjova. Zde se uskutečnil jubilejní 25. ročník Slováckého kopce a také XIII. Memoriál Stanislava Firtla,  v závodech automobilů do vrchu. Vedle slalomového mistráku se zde jel volný Mezinárodní závod MMZAV MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023. Původně se měl podnik konat jako dvoudenní, ale z důvodu nižšího počtu přihlášených jezdců, se ředitelství rozhodlo o uspořádání dvou závodů v jednom dni a tím byla sobota 1. července 2023.

MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023

K mistrovskému závodu slalomářů se prezentovalo celkem 20 jezdců, z čehož 7 bylo z našeho Kraje Vysočina. Nejlépe si vedl jezdec jihlavského týmu SPZ – VYSOČINA, RADEK HOUSKA, který startoval s osvědčeným Audi TT s nímž obsadil v obou závodech absolutně třetí místa. Ve třídě AS-E1+2000 byl dvakrát druhý a se ziskem 30 bodů je na třetím místě. V celkovém hodnocení mu patří osmé místo s 64 body. Loňský absolutní vítěz slalomu, ZDENĚK TRNKA z Heraltic na Třebíčsku, si s Mitsubishi Lancer EVO 6 vyjel v celkovém hodnocení páté a čtvrté místo. Jezdec týmu STK Okříšky RT se ve třídě AS-E1+2000  umístnil dvakrát na třetím místě a je druhý se ziskem 64 bodů. V absolutním hodnocení je druhý se 133 body a ztrátou 5 bodů na vedoucího Petra Türka ml. Šesté a páté místo si v celkovém pořadí vyjel jezdec týmu MAROKATOR,  MAREK STEJSKAL z Dukovan na Třebíčsku  s BMW E46. Startoval ve třídě AS-S1+2000/2WD, kde oba dva závody vyhrál a se 70 body je první. V celkovém hodnocení mu prozatím patří páté místo se ziskem 96 bodů.  Výborný výkon předvedl v prvním závodě ZDENĚK SMOLÍK z týmu STK Okříšky RT, který s Mitsubishi Colt Sport 1.4 skončil na osmém místě. Ve druhém závodě jezdec z Brtnice u Jihlavy dojel dvanáctý. V průběžném pořadí mu patří desátá příčka se 60 body. Nejrychlejší byl také dvakrát ve třídě AS-E1-1400, kde si vyjel 80 bodů a patří mu vedoucí pozice. Čtrnácté místo v prvním závodě a posléze osmé ve druhem, to jsou  umístnění LIBORA MELICHARA  z Petrůvek na Třebíčsku. Ten s vozem Peugeod 206 startoval ve třídě AS-E1-2000, oba závody vyhrál a v celkovém hodnocení má 80 bodů a je na prvním místě. V absolutním hodnocení mu patří patnácté místo se ziskem 40 bodů. Šestnácté  a patnácté místo absolutně patřilo třebíčské závodnici týmu Skalda Racing LENCE HRUBANOVÉ. Ta jela s osvědčeným Peugeotem 206 cc ve třídě AS-S1-1600 s nímž skončila čtvrtá a třetí. V hodnocení po dvou podnicích má 23 bodů a patří jí dvacátá příčka absolutně a ve třídě je třetí se 49 body. Jako dablérka Zdeňka Smolíka, se při svém premiérovém startu představila další žena a to ALENA KODEROVÁ z týmu KS Motorsport. Ta absolutně skončila osmnáctá a čtrnáctá a se ziskem 13 bodů se zařadila na průběžnou šestadvacátou příčku, ve třídě AS-S1-1400 si dojela pro dvě druhá místa za něž získala 30 bodů a  je druhá.

MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 – DÁMSKÁ TROFEJ

V této kategorii měl Kraj Vysočina dvojité zastoupení. A jak si naše závodnice vedly? LENKA HRUBANOVÁ si vyjela druhé a třetí místo a se 62 body si udržela čelní pozici v hodnocení žen. ALENA KODEROVÁ byla na třetím a druhém místě a s 27 body je na čtvrtém místě.

O další body do MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 se bude bojovat až 9. a 10. září 2023 v Divákách nedaleko Hustopečí.

MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023 – DVA VOLNÉ ZÁVODY

Mezi 15 startujícími jsme měli pět našich jezdců. Na stupně vítězů se postavil na třetí „bronzový“ stupeň za umístění v prvním závodě JIŘÍ VALLA z Velkého Meziříčí. Ten startoval s Mitsubishi Lancer EVO 9 a ve druhém závodě byl pátý. Dvě čtvrtá místa si vyjel JIŘÍ KAŃKA se Subaru Impreza z týmu JK Garage Racing ze Zlatkova u Bystřice pod Pernštejnem. Jezdec jihlavského týmu SPZ –VYSOČINA RADEK HOUSKA s Audi TT byl v prvním závodě čtvrtým nejrychlejším, ve druhém skončil devátý. Osmé a šesté pořadí patřilo ZDEŇKU TRNKOVI z Heraltic na Třebíčsku. Jezdec týmu KOMVET Racing – STK Okříšky startoval s vozem Mitsubishi Lancer VI. S Hondou Civic vti jel jezdec týmu MN Japan Racing MILOŠ NOVÁČEK ze Lhánic na opačném konci Třebíčského okresu, který si dojel pro deváté a osmé místo.

V polovině července – 15. a 16. budou bojovat o mistrovské body do série MHCC jezdci na trati Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem.

Výběr z fotogalerie :

kompletní fotogalerie : Slovácký kopec ve fotografii z pohledu jezdců z Kraje Vysočina.