Slalomáři z Vysočiny dali o sobě v loňské sezóně Maverick Slalom Trophy 2021 pořádně vědět

Šest víkendů a v nich dvanáct závodů, to byla porce připravená pro soutěžící v letošním seriálu mezinárodních závodů MAVERICK SLALOM-TROPHY 2021. Pětkrát se slalomáři utkali na stejných tratích společně s vrchaři a jednou jeli samostatně.  Úvod obstaral v polovině května závod na trati 23. Slováckého kopce a XI. Memoriálu Stanislava Firtla v Násedlovicích u Kyjova. Hned následující týden se jel jednodenní, samostatný dvojzávod, na trati Polygonu brněnského Automotodromu. Dalším podnikem byly IV. Vírské serpentiny z Víru směrem na Bystřici nad Pernštejnem. Druhá polovina seriálu  byla zahájena o první srpnovou neděli při IV. GMS na brněnském Automotodromu, v polovině září se uskutečnila PRAMOS XVI. Divácká 13 v Divákách u Hustopečí a seriál byl završen IV. GMS HillClimb Race Cars na zkrácené trati Automotodromu.

V průběhu uvedených závodů se vystřídalo na startu celkem 96 jezdců, v absolutním pořadí jich bodovalo 64.  Kraj Vysočina měl své zastoupení v 30 jezdcích. Jak si vedli v absolutním hodnocení či jednotlivých třídách, o tom se přesvědčte v tomto ohlédnutí.

Houska Radek – Audi TT – AS-E1+2000 – Vírské serpentiny 2021

ABSOLUTNÍ POŘADÍ

Mezi pětadvacítkou nejlepších se umístilo celkem pět jezdců z Vysočiny. Nejúspěšněji si vedl Radek Houska (SPZ-VYSOČINA) z Jihlavy s vozem Audi TT. Ten skončil na čtvrtém místě  se ziskem 207 bodů, když jednou dojel druhý, jednou čtvrtý, jednou pátý, dvakrát šestý atd. Ten startoval ve třídě AS-E1+2000 kde se 149 body obsadil druhé místo, na pódiu byl jednou za prvenství, pětkrát druhé a třikrát třetí místo. Jedenáctou příčku obsadil Zdeněk Mirovský (AHL) z Petrovic u Třebíče se Subaru WRX STI. Ten si na své konto připsal 134 bodů, ve třídě AS-S1+2000/4WD  obsadil druhé místo. Získal 80 bodů za dvě druhá místa, jedno třetí, jedno čtvrté atd. Celkově šestnáctý se umístil Zdeněk Trnka (STK Okříšky RT) na Mitsubishi Lancer EVO 6. Celkově si vyjel 106 bodů a ve třídě AS-S1+2000/4WD pak dalších 73, když tříkrát byl třetí a čtvrtý atd. Vojtěch Polák (SPZ-VYSOČINA) z Cejle u Jihlavy s Audi TT se umístil jako dablér Radka Housky na čtyřiadvacátém místě s 61 bodem. Čtvrté místo získal ve třídě AS-E1+2000, když jednou byl třetí, dvakrát čtvrtý, třikrát pátý a pětkrát šestý a jeho zisk byl 86 bodů. Pětadvacítku nejlepších uzavřel Jiří Hybášek (Liqui Moly Racing) s Mitsubishi Lancer EVO IX z Okříšek. Ten startoval pouze při srpnových závodech na AMD, kde obsadil dvakrát čtvrté místo za což získal 60  bodů. Úspěšný byl i ve třídě AS-S1+2000/4WD když za jedno vítězství a jedno druhé místo má na svém kontě 35 bodů a osmé místo celkově.

Jak se vedli další jezdci a jezdkyně v jednotlivých  třídách

Třída AS-S1+2000/4WD

Mirovský Zdeněk – Subaru WRX STi – AS-S1+2000 4WD – Polygon Brno 2021

Je to třída, ve které startovala nejpočetnější  skupina jezdců z Vysočiny. Z 18 startujících jich byla více jak  polovina, celkem deset. Vedle již uvedených jezdců – Mirovského, Trnky a Hybáška byli úspěšní následující: sedmý skončil Jan Caha (TVVR Racing Team) z Číchova se Seatem Leon Cupra, který získal ze šesti startů 38 bodů a připsal si i jedno vítězství na Vírských serpentinách. Jiří Valla  z Velkého Meziříčí s Mitsubishi LanceR EVO IX měl na svém kontě jedinou účast a to na srpnovém závodě na AMD, kde skončil jednou druhý a jednou čtvrtý a se ziskem 25 bodů se umístil celkově na desátém místě. I další dvě místa patřila vysočinským jezdcům. Jedenáctý skončil Petr Kořínek (VPKmotors) se Subaru WRX STI z Třebíče. Ten startoval pouze v závěrečných dvou závodech na AMD, kde skončil dvakrát druhý a se 24 body se umístil na jedenáctém místě. Dvanáctá příčka s 18 body patří Jiřímu Ondráčkovi (Ondráček Motorsport) s Mitusbishi Lancer EVO VII z Dalešic. Body si připsal za čtvrté a páté místo z letního závodu na AMD.  Jedenáct bodů a čtrnácté místo, to je závěrečný účet Vojty Vejmělka (TVVR Racing Team) z Přibyslavic s vozem Seat Leon Cupra. Bodoval v Divákách pátým místem a na letní závodě AMD. Na závěrečném závodě na AMD představil Roman Houska (SPZ-VYSOČINA) z Jihlavy vůz BMW M135i. Jednalo se o novinku na závodní trati, se kterou se umístnil na šestém a sedmém místě, celkově získal 10 bodů a skončil patnáctý. Při obou závodech na AMD se představil Jaroslav Havlík ze Staré Říše s vozem Toyota Yaris GR. Ten dojel dvakrát osmý a také devátý, celkově získal 10 bodů a umístil se na sedmnáctém místě.

Třída AS-S1+2000/2WD

Marek Lukáš – BMW 328i – AS1-S1+2000 2WD – Vírské serpentiny 2021 1

Osmé místo a 27 bodů přineslo za dva dojeté závody ve Víru a na Polygonu AMD Lukáši Markovi (Historic Racing Team Jihlava) z Prostředkovic u Stonařova s vozem BMW 318i. Ve Víru skončil jednou druhý na Polygonu pak byl jednou třetí. Páté a šesté místo si vyjel v závěrečných závodech na AMD Rudolf Klieštik (SPZ-VYSOČINA) z Jihlavy na voze Mercedes CLK, za tato umístění získal 14 bodů a patří mu konečné třinácté místo.

 

Třída AS-S1-2000

Caha Petr – Seat Leon TDi f čipu – AS-S1-2000- GMS Hill Climb Race Car Show Automotodrom Brno 2021 1

Z deseti startujících v této třídě byl jediným z Vysočiny, Petr Caha (TVVR Racing Team) z Přibyslavic se Seatem Leon tdi. Startoval v šesti závodech a vždy skončil na stupních vítězů. Dvakrát zvítězil, dvakrát byl druhý a dvakrát třetí. Celkově si připsal 94 bodů a to mu zabezpečilo velice pěkné třetí místo.

Třída AS-S1-1600

Podpěra Zdeněk – Citroen C2 VTS – AS-S1-1600 – Slovácký kopec – Násedlovice 2021

Prvenství v této třídě si zajistil Zdeněk Podpěru (Skalda Racing) z Náměště nad Oslavou s vozem Citroen C2 VTS. Vyhrál pět závodů, dvakrát dojel druhý a pětkrát skončil na třetím místě a celkově získal 190 bodů. Jako dablérka s ním startovala ve své premiérové sezóně Blanka Dobrovolná ze Zahrádky u Náměště nad Oslavou. Ta hned v úvodních dvou závodech v Násedlovicích skončila druhá a třetí, v následujících závodech získala další tři čtvrtá  a šest pátých míst, celkově si připsala 105 bodů a skončila na skvělém čtvrtém místě. Druhé místo obsadila v hodnocení dámské soutěže – LADY TROPHY, kde získala za devět druhých a dvě třetí místa 159 bodů. Druhou ženou byla Lenka Hrubanová z Třebíče, startující s Peugeotem 206cc – obě jely v barvách Skalda Racing. Ta bodovala ve všech závodech, ve kterých startovala a celkově si připsala 60 bodů a skončila na sedmém místě. Úspěšně si vedla také v hodnocení LADY TROPHY, kde pětkrát vystoupila na stupně vítězů a se 123 body obsadila pěkné třetí místo. Na šestém stupínku skončil v celkovém hodnocení se 60 body Michal Polehla (Japan racing) z Rapotic s Hondou Civic ee9. Body získal v závěrečných čtyřech závodech, kde dojel vždy na druhém místě.

Třída AS-S1-1400

Smolík Zdeněk – Mitsubishi Colt – Divácká 13 – 2021

V nejslabší objemové třídě startovali a bodovali čtyři jezdci z Vysočiny. Druhé místo obsadil Zdeněk Smolík (STK Okříšky RT) z Brtnice u Jihlavy s vozem Mitsubishi Colt. Pětkrát zvítězil, dvakrát byl druhý a jednou třetí za což získal 142 bodů. O příčku pod ním, tedy třetí, skončil jeho dablér Matěj Hroch z Heraltic. Ten si na své konto připsal celkem 120 bodů za tři prvenství, čtyři druhá místa.  Úspěšně si vedl v hodnocení JUNIOR TROPHY, kde jednou byl první, jednou druhý a pětkrát třetí a se ziskem 95 bodů skončil na čtvrté příčce. Dvě prvenství – jedno v Násedlovících a jedno na Polygonu AMD a  40 bodů získal David Maštera (Škoda Motorsport) z Myslibořic se Škodou Fabia RS a obsadil čtvrté místo.    Pátý skončil ve třídě za dva starty v Divákách Jiří Diviš z Heraltic na voze VW Polo. Dvakrát dojel na druhém místě a celkově získal 30 bodů.

Třída AS-E1+2000

Polák Vojtěch – Audi TT – AS-E1+2000 – Polygon Brno 2021

Vedle druhého Radka Housky a jeho čtvrtého dabléra Vojtěch Poláka se ještě v této třídě prezentovali byť jen v jednom podniku Oldřich Doubek (HaD Racing) z Jihlavy s Fordem Focus ST. Ten bodoval za třetí a páté místo na letním závodě na AMD, získal 20 bodů a obsadil deváté místo. Desátý skončil s 9 body Jiří Borkovec z Náměště nad Oslavou se Škodou Octavii RS. Body získal za šesté a osmé místo  při závodech na Vírských serpentinách.

Třída AS-E1-1400

Kovář Michal – Škoda Felicie -AS- E1-1400 – IV. GMS Automotodrom Brno 2021

Jediným účastníkem z Vysočiny v této třídě byl Michal Kovář (BRKO Racing Team) z Brtnice u Jihlavy se Škodou Felicii 1.3. Celkově obsadil bronzovou příčku, když získal za dvě prvenství na Polygonu AMD, jedno druhé a jedno třetí místo při letním závodě na AMD celkem 67 bodů.

Třída AS-E2/C+1600

Špaček Zdeněk – Formule Ford Mygale – AS-E2-SC+1600 – GMS Hill Climb Race Car Show Automotodrom Brno 2021

Za pět vítězných závodů si vyjel prvenství v této formulové třídě Zdeněk Špaček z Třebíče na voze Formule Ford Mygale. Do seriálu slalomových závodů vstoupil při letním závodě na AMD, v Divákách zvítězil jenom jednou a dvě závěrečné prvenství si připsal opět AMD při podzimních závodech. Při tomto závodě představil formulový vůz Radek Kostelecký (KOSTA motor) také z Třebíče.  Jednalo se o vůz  Formule Ford, se kterou dojel dvakrát druhý a také skončil druhý celkově se ziskem 30 bodů.

Třída AS-HA-2000

Šplíchal Jiří – VW Golf TDi – AS-HA1-2000 – IV. GMS Automotodrom Brno 2021

Ve třídě historických automobilů startovali dva jezdci z Vysočiny. Při letním závodě na AMD jel Jiří Šplíchal (garage flora) z Jaroměřic nad Rokytnou s VW Golf GTI. Ten za dvě druhá místa získal 30 bodů a celkově skončil na šestém místě. Na podzimním závodě v Divákách se zazávodil i Faňa Gruntorád z Náměště nad Oslavou s Renaultem Clio. V obou závodech se umístil  třetí a se ziskem 24 bodů a v konečném pořadí je na sedmém místě.

A co říci na závěr

Poděkování patří í všem jezdcům z Vysočiny, kteří se zúčastnili letošního seriálu slalomu za jejich výkony, umístění a také reprezentaci Kraje Vysočina, jednotlivých klubů.  Poděkování patří také mechanikům, doprovodům, rodinám, příbuzným za jejich podporu. Doufejme, že se současná nepříznivá zdravotní situace zlepší a že se budeme moci s Vámi setkávat na závodních tratích v lepších dobách než tomu bylo v loňském roce 2021.


Fotogalerie jezdců z Kraje Vysočina

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*