Sezóna závodů automobilů do vrchu zahájí 3. dubna 2022 závody na Masarykově okruhu v Brně.

Brněnský Automotodrom bude o první dubnové neděli místem konání úvodních závodů automobilů do vrchu. Bude se jednat o zahajovací podnik devítidílné série mezinárodních závodů soudobých a historických automobilů – Maverick Hill Climb Czech 2022. Současně se uskuteční první ze sedmi závodů Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů a Česká Trofej.

Aspirant na nejvyšší příčky v hodnocení Maverick Hill Climb Czech 2022 David Komárek s vozem Mc F1 EVO Komvet. Foto Jiří Navrkal

Již v této době je na seznamu přihlášených do závodu Maverick Hill Climb Czech více jak devadesátka jezdců, z toho jich je dvaadvacet s historickými automobily. Vedle domácích jezdců figurují i jezdci ze Slovenska, Rakouska a Německa. Mezi nimi nechybí nejlepší z loňské sezóny – vítěz Jiří Špalek s Normou M20F EVO, vícemistr David Komárek s vozem McF1 EVO Komvet. Ze zahraničních jezdců to jsounapř. rakouští manželé Christian a Sigrid Ferstlovi s vozy Formule – Tatuus Master, s KTM X-BOW se představí Marek Rybníček. Na startu nebude chybět loňská nejrychlejší žena vrchařských závodů a vítězka Dámského poháru Kristýna Fillová s vozem Mitsubishi EVO Komvet. Mezi jezdci s historickými automobily budou k favoritům patřit loňský vítěz Petr Žáček s vozem Audi Sport Quattro S1 a třetí v pořadí Tomáš Homola s BMW E30. Diváci se mohou také těšit na slovenského jezdce Jána Ondrejku, který bude na Automotodromu bojovat s legendárním závodním speciálem GIOM 01.

Miloš Beneš na voze Osella FA30 bude obhajovat titul Mistra ČR v závodech automobilů do vrchu z roku 2021. Foto Jiří Navrkal

Do závodu Autoklub Mistrovství ČR je přihlášeno přes padesát jezdců. Ozdobou startovního pole bude zcela určitě několikanásobný Mistr ČR, vicemistr Evropy Miloš Beneš s vozem Osella FA 30. Se speciály Norma jsou na seznamu Petr Trnka, David Dědek a Zdeněk Chudoba. Martin Jerman a Jiří Mičánek pojedou s vozy Lamborghini Huracán GT3.

Závody se pojedou na trati dlouhé 2,435 km se startem pod Schwantzovou zatáčkou a cílem před tribunou A. V jednom dni pojedou obě série dvě tréninkové jízdy a dva samostatné závody o dvou jízdách. Celodenní program bude zahájen již v 8.00 hodin tréninkovými jízdami k prvnímu závodu, který bude odstartován v 10.30 hodin. Od 13.00 hodin se pojednou tréninková jízda ke druhému závodu, jehož start bude v 15.00 hodin. Celý program vyvrcholí od půl sedmé slavnostním vyhlášením nejlepších jezdců obou sérií.

Start závodu V. GMS PROLOG na Automotodromu v Brně bude tradičně v nejnižším bodě tratě před tzv. Schwatzovou zatáčkou

„Nedělním závodům bude od čtvrtku 31. března do soboty 2. dubna předcházet tradiční předsezónní testování závodních vozů. Této nabídky využívá celá řada domácích i zahraničních jezdců se závodními vozy, s nimiž startují v různých okruhových sériích po celé Evropě. Bude se jednat o skutečně nabytý prodloužený víkend hned v úvodu sezóny 2022. Přijeďte na brněnský Automotodrom fandit svým jezdcům, ale také sledovat výkony ostatních účastníků. Bude se skutečně na co dívat“ doplňuje pozvánku promotér a ředitel závodů Aleš Gänsdorfer.

Další informace k oběma motoristickým akcím naleznete na webových stránkách ZDE: WWW.MAVERICKRESCUE.CZ

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*