Seriál Maverick Hill Climb Czech pokračoval v Liberci i za účasti jezdců z Vysočiny

Jen jeden víkend měli odpočinek po Zámeckém vrchu jezdci startující v letošních sériích závodů automobilů do vrchu. Třetím podnikem byl 3. HOSTR PRIX – LIBEREC, který se uskutečnil ve dnech 19.-21. května. Tam startovaly obě série – mezinárodní závod automobilů do vrchu LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023 (dále jen MHCC) a LIQUI MOLY AUTOKLUB Mistrovství ČR (dále jen MČR a MČR HA a ČT).  Účastníci série MHCC měli na 3500 metrů dlouhé trati na Ještěd svoje premiérové závody.  Tato tisková zpráva hodnotí účast a výsledky jezdců v sérii MHCC. O výsledcích jezdců z Vysočiny v MČR, MČRHA a ČT  budeme informovat v samostatné tiskové zprávě neboť ti startovali týden po Liberci na Ústecké 21 a v následujícím  prvním červnovém víkendu na legendárním Ecce Homo  ve Šternberku.

David Šplíchal – VW Golf GTi-HOSTR Liberec 2023 foto Honza Stránský

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023 – soudobé automobily

Šestadvacet soutěžících se prezentovalo ke třetímu podniku letošní série závodů automobilů do vrchu, z toho byli čtyři z našeho Kraje Vysočina. Dvě prvenství si odvezl z pod Ještědu Miloš Nováček ze Lhánic na Třebíčsku. Jezdec týmu MN Japan racing se  tentokrát představil s vozem Honda Civic vti  ve třídě S1-1600. Zisk 40 bodů ho zařadil na průběžné třetí místo této třídy. Dvě třetí místa vybojoval jezdec z Víru u Bystřice nad Pernštejnem, Ondřej Turičík, který startoval s Peugeotem 206 ve třídě E1-1600. Po absolvování šesti závodů má na svém kontě 62 bodů a je na děleném druhém místě. Dalšími účastníky byli pouze v sobotu otec Zdeněk Špaček  a dcera Jana Špačková z Třebíče. Ti startovali s formulovým vozem Ford Mygale 98 s nímž Zdeněk Špaček ve třídě E2/SS-2000 zvítězil, celkově má 68 bodů a třídu vede.  Jana pak skončila druhá, její celkový zisk je 45 bodů a patří ji třetí místo. Úspěšně si vedla také v Lady Trophy kde zvítězila a s 58 body je na čele mezi startujícími ženami.

Špačková Jana – Formule Ford Mygale – E2-SS-2000 na Zámecký vrch MANN-FILTER 2023 – 46 –

LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023 – historické automobily

Pouze dva jezdce v osmnácti členném poli historiků měl zastoupení Kraj Vysočina. Tím prvním byl David Šplíchal z týmu Garage Flóra s vozem VW Golf gti. Jezdec z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou si vyjel v absolutním hodnocení čtvrté a třetí místo,  má 35 bodů a patří mu sedmá pozice. Třídu HA-2000 dvakrát vyhrál, má celkově 70 bodů a je druhý.  Dvě osmá místa obsadil jezdec  týmu MN Japan racing Michal Nečas z Troubska u Brna. Ten si vyjel celkově 22 bodů a je na desátém místě. Ve třídě HA1-1400 startoval s Hondou Civic 4G, obsadil třetí a čtvrtou pozici  a  má 92 bodů a je druhý.

Nečas Michal – Honda Civic – HA1-1400 na Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2023

Další podnik budou jezdci série MHCC absolvovat ve dnech 17. a 18. června 2023 na druhé Vysočinské trati,ve Víru . Tam se pojedou VI. Vírské serpentiny na trati z Víru směrem na Bystřici nad Pernštejnem.