Rybníček s Fillovou a Hortem vyráží na Dobšinou.

Marek Rybníček na trati závodu Ecce Homo ve Šternberku 2019

Osmým závodem bude o tomto víkendu 19. – 21. července pokračovat Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Hostitelem bude Slovenské rudohorie, jmenovitě Dobšiná, kde je připravena trať o délce 6,810 km s celkovým převýšením mezi startem a cílem 397 metrů. Pořadatelům došlo do uzávěrky  celkem 142 přihlášek jezdců. Mimo evropského šampionátu soudobých vozů se uskuteční domácí slovenské mistrovství soudobých a historických automobilů, Slovenský kopcový pohár a Slovenská trofej historických automobilů. Součástí bude i Autoklub Liqui Moly mistrovství ČR soudobých i historických automobilů a Autoklub Česká trofej.

Pořadatelům došlo 57 přihlášek k závodu Mistrovství Evropy a jsou mezi nimi téměř všichni předních jezdci obou kategorií. V jedničce, kde mohou startovat cestovní vozy skupiny N, A,  Super 2000 a GT jsou mimo jiných  zahraničních jezdců přihlášeni, vedoucí Antonino Migliuolo s Mitsubishi Lancer EVO 9, jeho krajan Luca Zuurbier s Hondou Civic, který je čtvrtý. Z českých jezdců je  druhý v pořadí Lukáš Vojáček se Subaru Impreza, dále pak třetí David Dědek s Alfou Romeo 147 a Tomáš Vavřinec s Mitsubishi EVO IX. K favoritům ve skupině GT bude patřit domácí Ján Miloň s vozem McLaren 650 S GT 3, kterému prozatím patří pátá příčka. Novinku představí další jezdec této skupiny Martin Jerman. Ten výměnu Lamborgini Gallardo GT3  avizoval již po závodě v německém Gladbachu a tato změna je tady, jedná se o vůz Lamborgini Huracan GT 3.

V kategorii dva, kde  startují  formulové vozy, dále vozy skupiny CN a skupin E2-SC a E2-SH jsou mezi přihlášenými Italové Simone Faggioli s Normou M20 FC a Christian Merli s Osellou FA 30, kteří jsou společně na vedoucí pozici, když každý získal 150 bodů. Merli je z loňského závodu držitelem rekordu, když trať pokořil v čase 2:15,426 min. K favoritům na zisk dalších bodů budou patřit rakouský jezdec Christoph Lampert s Osellou FA 30 a Ital Marco Capucci s Osellou PA21 EVO. Tvrdit muziku budou zcela určitě čeští jezdci a to ve skupině E2-SH – Dan Michl, který je s vozem Lotus Elise se 76 body v celkovém hodnocení kategorie 2 na devátém místě. Desátý je Marek Rybníček s vozem McLaren EVO X, který nasbíral 68 bodů a jedenáctý je s 63 body a vozem Ligier JS53 EVO2 Petr Trnka, startující ve skupině E2-SC.

Martin Hort – Peugeot – Zámecký vrch 2019

Přihlášena je také Kristýna Fillová, startující v týmu KRTZ Motorsport s vozem Mitsubishi Black EVO ve třídě E2-SH nad 3000 ccm, pro niž se bude jednat o premiérový start na této trati v Autoklub Liqui Moly Mistrovství ČR. Reputaci si bude moci při svém druhém startu napravit Martin Hort s vozem Peugeot 106, se kterým je přihlášen do České trofeje třídy E1-H do 1600 ccm. V loňském roce zajel dobrý tréninkový čas, ale v závodě v úvodní jízdě měl lehkou havárii a závod na Dobšiné pro něj skončil a tak mu přejeme, aby to letos dopadlo daleko lépe.

Comments are closed.