Revidovaný kalendář závodů automobilů do vrchu 2020 zná svoji podobu.

Již příští týden zahájí sezónu závody Maverick Rescue Eur Cup ve Víru. Seriál Mistrovství České republiky 2020  zahájí svoji sezónu o prvním červencovém víkendu ve Vrbně pod Pradědem.

Opatření proti šíření nemoci Covid 19 zasáhla do životů občanů na celém světe a né jinak tomu bylo i v České republice , kdy vláda ČR svými preventivními opatřeními omezila konání společenských , kulturních a sportovních událostí. Díky pozvolnému uvolňování opatření došli pořadatelé  seriálu Mistrovství České republiky 2020 (MČR) a mezinárodních pohárových závodu Maverick Rescue Euro Cup 2020 (MREC) , po vzájemné diskusi k termínové podobě závodních víkendů , kde se ve velké většině bude jednat o společné závody obou seriálu.

Závody automobilů začnu již příští víkend samostatný podnikem MREC ve Víru, kde startující doplní účastníci seriálu slalomářů Maverick Rescue Slalom Trophy ( MRST) V červenci budou na programu hned tři závodní víkendy , kdy první dva ve Vrbně pod  Pradědem a v Náměšti nad Oslavou budou společnými závody MČR a MREC. Týden po Náměšti nad Oslavou si za závodí účastníci MREC a MRST na trati v Násedlovicích.  Koncem srpna změří svoje síly účastníci obou seriálu na trati v Lanškrounu. V polovině září budou oba seriály pokračovat závodním víkendem v Divákách , odkud se účastníci seriálu MČR přesunou na jediný závod se slovenskými kolegy na Dobšiné , který je prozatím naplánovaný na poslední zářijoví víkend. Závěrečný závod sezóny obou seriálu se odjede 17. října na Automotodromu v Brně , kde měla sezóna původně začínat.

Nutno dodat že na kalendář závodních víkendů je pravdu jenom informativní. Pokud se ale nic zásadního nezmění ohledně preventivních opatření proti šíření Covid-19 a některého z pořadatelů nepostihnou nečekané problémy z organizací závodních víkendů , měli by se závody v těchto termínech uskutečnit.

Bohužel už teď kalendáře závodů 2020 přišli o závody na Ústecké 21 a Prachaticích, kde pořadatelé již oficiálně oznámily jejich zrušení.

pozn. aktualizace 17.6.2020 na poslední chvíli byl zařazen do kalendáře Mistrovství ČR závod ve Šternberku, přestože po oficiálním zrušení Mistrovství Evropy se ze Šternberka neoficiálně ozývalo že samostatný závod MČR pořádat nebudou.  Dá se jen spekulovat jestli za uvedenou změnou nestojí ještě možnost pořádání závodu Mistrovství Evropy historiků, které mělo být i součástí původního červnového závodu a dosud nebylo ze strany FIA zrušeno. Na odpověď si budeme muset počkat až na oficiální vyjádření pořadatele a skrytě doufat, že letošní sezóna nebude ochuzena o perlu závodů do vrchu v ČR

aktualizace 24.6.2020 – Snad již poslední změna v letošním kalendáři závodů automobilů do vrchu v sezóně 2020. Po týdenním zařazení závodu Ecce Homo do kalendáře bylo dnes organizátory nakonec oznámeno jeho zrušení pro letošní sezónu.

Revidovaný kalendář závodů automobilů do vrchu 2020

20. – 21. červen 2020 Vír – MREC

04. – 05. červenec 2020 Vrbno pod Pradědem – MČR+ MREC

18. – 19. červenec 2020 Náměšť nad Oslavou – MČR+MREC

25. – 26. červenec 2020 Násedlovice – MREC

24. – 23. srpen 2020 Lanškroun – MČR + MREC

12. – 13. září 2020 Diváky u Hustopečí – MČR + MREC

26. – 27. září 2020 Dobšina ( SK ) – MČR+MSR

říjen 2020 Automotodrom Brno – MČR+ MREC

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*