Regionální jezdci míří na MANN-FILTER Zámecký vrch 2020

Již jen hodiny nás dělí od zahájení jednoho z nejvýznamnějších sportovních motoristických podniků v Kraji Vysočina  – XXXIX. MANN-FILTER Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou. Pojedou se zde závody dvou seriálů a to Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů a Česká Trofej 2020. Druhým bude mezinárodní pohárový závod soudobých a historických automobilů Maverick Rescue Euro Cup 2020. Do víkendových závodů, které se uskuteční v sobotu 18. a neděli 19. července na trati dlouhé 2030 metrů, je přihlášeno více jak 150 závodníků.

Kristýna Fillová na Mitsubishi Black EVO při loňském MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2019

Mezi nimi je  celá řada jezdců z našeho Kraje Vysočina. Jistě nebude na škodu si před startem závodu tyto  jezdce představit. Do republikového mistrovství a trofeje  je přihlášeno 5 jezdců. Do vrchařského šampionátu se vrací  z  Okříšek David Komárek, trojnásobný mistr republiky a držitel traťového rekordu Zámeckého vrchu, který vytvořil v roce 2017 časem 54,17 sekundy.  Letos startuje za znojemský tým KRTZ Motorsport s vozem McLaren F1 EVO, dále je to jeho týmová kolegyně Kristýna Fillová ze Sudic u Náměště nad Oslavou, která je přihlášena s osvědčeným Mitsubishi Black 9. Novinky představí domácí Marek Rybníček a to vůz Škoda Fabia R5 z dílen Karla Trněného a také novou stáj, za níž bude letos startovat, Nutrend ACCR Czech Team šternberského jezdce Václava Janíka. V České Trofeji jsou na seznamu dva jezdci – Martin Hort z Lipníku u Třebíče s vozem Peugeot 106 a se čtyřkolkou Sprint Carem Barracuda,  Petr Dlouhý z Ledče nad Sázavou.

Kašpar Vilém – Škoda Fabia RS – S1+2000-2WD – Zámecký vrch MANN-FILTER 2019

Plejáda 22 jezdců figuruje na seznamu přihlášených do seriálu MREC, z toho jich je pět, kteří jsou ve skupině s historickými vozy. Šest jich je ve třídě S1 nad 2000 ccm dvoukolek – dableři z Náměště nad Oslavou – František Gruntorád a Jiří Borkovec se Škodou Octavii RS. Druhou dvojici tvoří jezdci týmu HaD Racing – Luděk Doubek z Jihlavy a Radek Hury z Velkého Beranova s vozem Ford Focus ST. Dále jsou v této třídě ještě Vilém Kašpar z Rapotic z týmu VPKmotors se Škodou Fabii RS a jihlavský  Roman Houska z týmu SPZ-Vysočina s BMW M3. Ve čtyřkolkové třídě S1 nad 2000 ccm je přihlášen třebíčský jezdec Milan Motálek týmu Komvet racing s Mitsubishi Lancer VII. Troje zastoupení je ve třídě S1 do 1600 ccm – Josef Dohnal a Jana Kazdová z Kněžic týmu Dohnal Motorsport, budou startovat se Citroen C2 a z VPKmotors to bude Tomáš Brůža s Fordem Fiestou. Šest  jezdců je ve skupině E – ve třídě 1 dvoukolek nad 2000 ccm to jsou dableři Jakub a Patrik Pospíchalovi se Škodou Octavii z Dlouhé Brtnice u Jihlavy startující za Historic Racing Club Jihlava. Ze stejného klubu je další jihlavský jezdec Pavel Vrátil s vozem Opel Kadett GSi 16VT. Ve třídě E1 do 2000 ccm je přihlášen Lukáš Sládek ze Žďáru nad Sázavou s vozem Peugeot 206 GTI, v šestnáctistovkách  z Humpolce Bohuslav Krejčí se Škodou Rapid 130RH  týmu KR pro Škoda historik a v nejslabší třídě do 1400 ccm třebíčský David Oravec ze Skalda Racingu se Škodou Fabia. S formulovým vozem Autola 1/04 je ve třídě E2/C do 1600 ccm evidován další třebíčský jezdec Pavel Langer, startující za znojemský tým G2 Motorsport.

Tomáš Homola na MANN-FILTER Zámeckém vrchu 2019

Mezi jezdci s historickými vozy bude zcela určitě patřit k favoritům Tomáš Homola z Jihlavy s vozem BMW E30 týmu SPZ-Vysočina, který pojede ve třídě HA1 nad 2000 ccm. Ve třídě do dvou litrů  je z Bohušic u Jaroměřic nad Rokytnou přihlášen David Šplíchal s vozem VW Golf GTI týmu GTI garage. Dablerskou dvojici tvoří s vozem Škoda 130 LR jezdci týmu Historic Racing Club Jihlava, Milan Zelený a Josef Kružík ve třídě HA 1 do 1300 ccm. Ve třídě HA 1–K třináctistovek je na seznamu Libuše Kožnarová z Rapotic, týmu VPKmotors s Fordem Fiestou.

Z tohoto přehledu přihlášených jezdců našeho Kraje Vysočina vyplývá, že na letošním Zámeckém vrchu bude komu držet palce a fandit k co nejlepšímu umístění ve víkendových závodech.

více informací na stránkách www.zamecky-vrch.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*