Regionální jezdci míří na Zámecký vrch MANN-FILTER 2018

Už jen hodiny nás dělí od zahájení XXXVII. ročníku Zámeckého vrchu – MANN FILTER 2018.  Vlastním závodům bude předcházet páteční administrativní a technická přejímka jezdců a vozů. I letos budou bojovat i mistrovské body jezdci ve  dvou  samostatných  závodech  – Mistrovství ČR a České trofeje a tím dalším bude mezinárodní závod Maverick Rescue Euro Cup 2018.

Zcela jistě nebude na škodu podívat se v předstartovní horečce do  seznamu přihlášených jezdců z Kraje  Vysočina  do obou seriálů.

František Gruntorád – Renault Clio RS – Auto Racing Team Praha Foto : Jiří Navrkal

Pro závod mistrovství ČR bude patřit k největším favoritům David Komárek z Okříšek. Ten je přihlášen s vozem Norma M20 FC KOMVET EVO a letos bude obhajovat titul absolutního mistra republiky z loňského roku, dále pak dvojnásobné vítězství a traťový rekord z minuloročního Zámeckého vrchu. Druhým vážným aspirantem na přední umístění je náměšťský jezdec Marek Rybníček, jezdící na voze Ford Fiesta WRC EVO a trojici jezdců týmu Liqui Moly Racing doplňuje další domácí jezdec Drahoslav Šubert s vozem Mitsubishi Lancer WRC 05. S vozem Renault Clio RS je přihlášen za Auto Racing Team Praha, další  náměšťský jezdec František Gruntorád. Do seriálu České trofeje je na seznamu přihlášených jezdec z Chroustova, Vojtěch Staněk s vozem Citroen C2.

Filip Cakl – Škoda Fabia TDI – VPK Motors – S1+2000

Dvacet tři  jezdců z Vysočiny je uvedeno na seznamu přihlášených do mezinárodního závodu Maverick Rescue Euro Cup 2018. Nejvíce, osm jich přihlásil VPKmotors z Kuroslep nedaleko Náměště na Oslavou.  Jedná se o Filipa Cakla a Viléma Kašpara se Škodou Fabia RS, Jaroslava Kašpar na Mitsubishi Lancer EVO IX a Dominika Porazila s Hondouc Civic 1.6 . Dalšími jsou s vozy Ford Fiesta Libuše Kožnarová, Zdeněk Tekal a Miroslav Drtílek  a na Škodě Felicia RS je přihlášen Dan Málek. Čtyři jezdce má na seznamu tým Skalda Racing z Třebíče. Se Škodou Fabii to jsou David Moravec a Milan Strozs, další dvojici tvoří Zdeněk Podpěra a Jakub Karbaš s Hondou Civic. Z náměšťského týmu BH Motorsport  jsou přihlášeni se Škodou Fabii TDi David Borkovec a Jakub Hurta. Mezi soudobými vozy jsou ještě přihlášeni Tomáš Homola z jihlavského týmu SPZ-Vysočina na voze BMW E30, Martin Hort z Lipníku – tým Maxspeed s Peugeotem 106,  třebíčský jezdec Zdeněk Mirovský –  tým AHL na Škodě Felicia. Kristýna Fillová je přihlášena s vozem Mitsubishi EVO za Liqui Moly Racing a s formulovým vozem je na seznamu další třebíčský jezdec Pavel Langer s vozem Autola 1/04. Žďárský okres bude mýt zastoupení v podobě Bohuslava Krejčího ze Světlice, který bude startovat na své krasavici Škodě Rapid LRH ve třídě E1 do 14000 ccm.

Pavel Vratil – Opel Kadet Gsi – CoraHB Historic Racing club JIhlava

Celkem čtyři jezdce má přihlášen v kategorii historických vozů CoraHB Historic racing club Jihlava. Ti budou zcela určitě v poli 28 historických vozů bojovat o přední umístění ve svých kategoriích. S vozem Opel Kadett GSi to je Pavel Vratil a Miroslav Bužga, se Škodou 130 LR Milan Zelený a Josef Kružík.

Z tohoto přehledu je vidět  zcela jasně, že má Kraj Vysočina velice početné zastoupení a že bude při sobotním i nedělním závodě komu fandit.

Comments are closed.