Reginální jezdci se chystají na domácí víkendové závody na Vírských serpentinách.

Již o tomto víkendu 5. a 6. října 2019 se uskuteční další díl letošního seriálu Mezinárodních závodů soudobých a historických automobilů do vrchu Maverick Rescue Euro Cup 2019, který je rozšířen o mezinárodní závod autoslalomu. Místem konání budou Vírské serpentiny, spojující Vír s Bystřicí nad Pernštejnem.

Mezi více jako stovkou přihlášených jezdců pro oba seriály je celá řada z našeho Kraje Vysočina. Poprvé by se v rámci seriálu MREC měl představit jezdec okříšského Komvet Racingu,  David Komárek s vozem McLaren F1 EVO 2019. Ten o tomto víkendu startoval v závodě do vrchu Ostrá Lúka u Zvolenu, který byl součástí  Mezinárodního mistrovství Slovenska. V sobotu skončil na druhém místě za Věroslavem Cvrčkem, v nedělním závodě mu porážku oplatil a odvezl si domů vítězství. O důležité body bude bojovat v obou seriálech  jezdec jihlavského týmu SPZ VYSOČINA Tomáš Homola na voze BMW E30. Ten je na čele klasifikace  MREC historických automobilů se 167 body a vede i hodnocení v seriálu autoslalomu, kde si vyjel již 216 bodů. Třetí v tomto seriálu je jeho stájový kolega, jihlavský jezdec Roman Houska, startující s vozem BMW E46 M3, který má na svém kontě 170 bodů. K závodu do vrchu je z našeho kraje přihlášeno ještě dalších devět jezdců.

Kašpar Vilém – Škoda Fabia RS -MREC Násedlovice 2019

Jedním z nich je Vilém Kašpar z Rapotic startující za tým VPKmotor z Kuroslep u Náměště nad Oslavou s vozem Škoda Fabia RS. Ten po repasi motoru značně zrychlil a v posledním závodě v Divákách u Hustopečí dvakrát skončil na sedmém místě absolutního pořadí a byl dvakrát nejrychlejší ve skupině S1 a zvítězil ve třídě dvoukolek nad 2000 ccm a před závodem ve Víru je na 14. místě absolutního hodnocení a vede skupinu i třídu. Ve stejné třídě jako Kašpar jsou přihlášeni dableři z Náměště nad Oslavou, Jirka Borkovec a Franta Gruntorád s vozem Škoda Octavia RS. Ve skupině S1 do 1600 ccm budou bojovat o další body Josef Dohnal z Kněžic a Jana Kazdová z Jihlavy. Oba startují jako dableři za tým Dohnal Motorsport s vozem Citroen C2. Ve třídě E1 do 1400 ccm se představí dableři z Třebíče, týmu Skalda Racing na voze Škoda Fabia, Milan Strosz a David Oravec.

Pavel Vrátil na trati MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2019

V kategorii historiků patří ke špičce další jihlavský jezdec Pavel Vrátil. Ten je přihlášen s vozem Opel Kadett GSi za tým CoraHB Historic Racing Club Jihlava a je po dosud odjetých závodech na třetím místě absolutního pořadí historiků s 82 body. V letošním roce by měli poprvé okusit slast závodu do vrchu i autoslalomu dva jezdci týmu Komvet Racing Davida Komárka, Jiří Hybášek z Okříšek a Milan Motálek z Třebíče, kteří jsou přihlášeni jako dableři na voze Mitusbishi Lancer EVO VI ve třídě S1 čtyřkolek nad 2000 ccm. Své zastoupení má Kraj Vysočina ještě v seriálu autoslalomu a to v soudobých vozech je jim Lukáš Marek z Prostředkovic, startující s vozem BMW 328i v týmu Historic Racing Club Jihlava a nově i Zdeněk Trnka z STK Okříšky s vozem Mitsubishi EVO VI.  Mezi historiky se již po třetí představí s vozem WV Buggy Jaroslav Midrla z týmu Jaris Motor ze Studence u Třebíče.

Z těchto  řádků je patrné, že Vysočina bude mít ve Víru opět silné zastoupení a bude zcela jistě velice zajímavé sledovat souboje našich jezdců po oba dva dny víkendových závodů v boji o sekundy a také body do hodnocení letošního seriálu MREC a autoslalomu.

Comments are closed.