Pro slalomové jezdce z Vysočiny začala sezóna na Polygonu v Brně.

Úvod letošního ročníku MAVERICK RESCUE Mezinárodního závodu MRS – TROPHY obstaral závod na Polygonu brněnského Automotodromu. Na trati dlouhé 2400 metrů na nichž byly pneumatikami a kužely vytýčeny retardéry bojovalo ve dvou závodech v sobotu 6. června 2020 45 startujících mezi nimiž nechyběli jezdci z Kraje Vysočina. Těch přijelo bojovat o první mistrovské body celkem sedm.

Grundorát František – Škoda Octavia RS na MRS Trophy Plygon 2020 – Brno

Dableři z Náměště nad Oslavou, František Gruntorád a Jiří Borkovec startovali s vozem Škoda Octavia RS ve třídě AS-S1 dvoukolek nad 2000 ccm. Gruntorád jako jediný z našich jezdců získal za třinácté a čtrnácté místo 22 bodů  do absolutního pořadí, kde je po úvodních dvojzávodech na čtrnáctém místě. Ve třídě skončil dvakrát na druhém místě a má celkem 24 bodů, se kterými je na třetím místě. Jirka Borkovec byl ve třídě dvakrát na čtvrtém místě a na své konto si připsal 16 bodů a je na pátém místě.

Podpěra Zdeněk a Hrubanová Lenka na stupních vítězů při MRS Trophy Polygon 2020 – Brno

Další dva zástupce jsme měli ve třídě AS-S1 do 1600 ccm. Náměšťský Zdeněk Podpěra vyrazil bojovat o body s novým „náčiním“ jímž byl vůz Citroen C2 Vts. Jezdec třebíčského týmu Skalda Racing dvakrát vyhrál a připsal si 40 bodů což mu zaručuje průběžné vedoucí místo v této třídě. Druhou startující byla Lenka Hrubanová z téhož týmu, která s vozem Peugeot 206c obsadila v obou závodech druhé místo a připsala si 30 bodů a je celkově druhá.

Oravec David – Škoda Fabia MRS Trophy Polygon 2020 – Brno

Třetím jezdcem Skalda Racingu byl David Oravec, jezdící se Škodou Fabii ve třídě AS-E1 do 1400 ccm. V prvním závodě dojel ve třídě na druhém místě, v druhém závodě již nestartoval. Za výsledek prvního závodu získal 15 bodů a průběžně je na třetím místě ve třídě.

Midrla Jaroslav – VW Buggy MRS Trophy Polygon 2020 – Brno

Úspěšně si vedl mezi startujícími na historických vozech Jaroslav Midrla ze Studence u Třebíče. Ten se svým plážovým vozem VW Buggy startoval ve třídě AS-HA1 – Veterán v týmu JarisMotors a za dvě druhá místa si připsal na své konto  30 bodů je na celkovém druhém místě.

Doležal Petr – Kart crossna MRS Trophy Polygon 2020 – Brno

Bohužel smutně odjížděl ze svého premiérového závodu jihlavský jezdec Petr Doležal z Historic Racing Clubu Jihlava, který startoval s Kartcrossem Honda CBR. Toho vyřadila již v prvním závodě technická závada a byl konec jeho závodění.

O další body budou společně s vrchaři bojovat slalomáři na trati Vírských serpentin vedoucích mezi Vírem a Bystřicí nad Pernštejnem. Ty se uskuteční o víkendu 20. a 21. června 2020.

foto : Jiří Navrkal – Motor Vysočina