Předběžný kalendář závodů automobilů do vrchu Maverick Rescue Euro Cupu 2020 zná svoji podobu.

Sotva utichly motory závodní strojů po letošní sezóně, promotér mezinárodní pohárové série Maverick Rescue Euro Cupu, již oznámil předběžnou podobu kalendáře pro příští sezónu.  Fanoušci z Kraje Vysočina se mohou těšit na dvě víkendová klání ve svém regionu a to druhý víkend v květnu na trati tradičního Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou a v druhé půli června zavítá seriál na trať Vírských serpentin u Bystřice nad Perštejnem

Seriál již tradičně zahájí svoji další pohárovou sezónu již začátkem dubna na trati Masarykova okruhu v Brně, kde budou účastníky čekat hned dva závody v jeden den.  V květnu svedou účastníci seriálu bitvu o poháry na trati v Náměšti nad Oslavou. Termín závodu je tentokrát až o druhém květnovém víkendu , což by mělo zaručit menší ovlivnění víkendových závodů  počasím, tak  jak tomu bylo v letošní sezóně. Vírské serpentíny u Bystřice nad Perštejnem, se vrací na svůj tradiční termín na konec června a na začátek července čeká jezdce i fanoušky první premiéra sezóny závody ve Vrbně pod Pradědem. Konec července bude patřit tradičně závodům v jihomoravských Násedlovicích. Předposlední prázdninový víkend si dají dostaveníčko jezdci na trati Albrechtického kopce u Lanškrouna , kde pro letošní obnovené premiéře, která byla pouze volným závodem a výsledky se do seriálu nezapočítávaly, si to tentokrát už rozdají jezdci o plnohodnotné body do seriálu. Závěrečným podnikem příští sezóny mezinárodních pohárových závodu Maverick Rescue Euro Cupu bude v půlce září závod na tradiční Divácké 13 v Divákách u Hustopečí.

Jak již bývá pravidlem i příští sezónu budou moci jezdci poměřit svoje síly s účastníky Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu , když hned při pěti kláních se představí účastníci obou seriálu a to v Brně, Náměšti nad Oslavou, Vrbně pod Pradědem, Lanškorouně a Divákách. Pouze v Bystřici nad Perštejnem a Násedlovicích pojedou účastníci příští závodní sezóny Maverick Rescue Euro Cupu 2020 sami, ale dá se předpokládat že víkendové závody doplní závodníci bojující v Mezinárodních  pohárových závodech v autoslalomu Maverick Rescu Euro Cup 2020 , na jehož zveřejnění kalendáře si budeme muset ještě chvíli počkat.

PŘEDBĚŽNÝ KALNDÁŘ ZÁVODŮ AUTOMOBILŮ DO VRCHU MREC 2020

  1. duben 2020 Automotodrom Brno + MČR
  2. – 10. květen 2020 Náměšť nad Oslavou + MČR
  3. – 21. červen 2020 Bystřice nad Perštejnem
  4. – 05. červenec 2020 Vrbno pod Pradědem + MČR
  5. – 26. červenec 2020 Násedlovice
  6. – 23. srpen 2020 Lanškroun + MČR
  7. – 13. září 2020 Diváky u Hustopečí + MČR

Comments are closed.