O víkendu se uskuteční závody automobilů na Vírských serpentinách

Čtvrtým podnikem bude o víkendu 16. až 18. května 2023 pokračovat letošní série Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023. Součásti tohoto podniku bude volný závod MAVERICK SLALOM – TROPHY 2023 a také AUTOKLUB Česká Trofej v závodech do vrchu. Bude se jednat o závod 6. Vírských serpentin mezi Vírem a Bystřici nad Pernštejnem jejichž délka je 2900 metrů. O tom že se jedná  o jeden z nejvýznamnějších motoristických podniků dokazuje i udělená záštita Kraje Vysočina, hejtmanem Vítězslavem Schrekem.

Program závodního víkendu bude započat již v pátek 16. června a to příjezdem jezdců a jejich techniky do parkoviště závodních vozů od desáté hodiny dopolední. V 16.00 budou zahájeny administrativní a technické přejímky a ty budou ukončeny ve 20.30 hodin. Vlastní závody budou zahájeny v sobotu 17. června po ranní rozpravě ředitele závodů s jezdci, od 8.30 hodin úvodní ze dvou tréninkových jízd. První ze dvou závodních jízd bude zahájena ve 13.00 hodin. Od 18.00 hodin se uskuteční vyhlášení nejlepších jezdců a dojde k předání pohárů. Nedělní program bude zahájen jednou tréninkovou jízdou od 8.30 hodin, v deset hodin bude zahájena první ze tří závodních jízd. Opět od 18.00 hodin bude třídenní klání zakončeno vyhlášením a předáním pohárů nejrychlejším jezdcům.

A koho bychom měli vidět na 6. Vírských serpentinách závodit. V Mezinárodním závodu do vrchu LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH je na seznamu přihlášených více jak osmdesátka závodníků. Je mezi nimi celá řada jezdců z popředního průběžného umístění jako je Jiří Špalek s vozem Norma M20F, Petr Türk s Mitsubishi Lancer EVO IX, s dalším Mitsubishi Evo Komvet je přihlášena Kristýna Fillová a také Petr Vávra, který bude sedlat osmičkovou evoluci. S Lamborghini Gallardo GT figuruje na seznamu přihlášených Zdeněk Kmínek. Ze zahraničních jezdců to jsou především rakouští jezdci např. manželé Sigrid a Christian Ferstlovi s formulovými vozy Tatuus Master. Z Němecika to je např. Helmut Maier s VW Spies-Golf. Z jezdců na historických automobilech jistě zaujímá Petr Žáček s Audi Sport Quattro S1 nebo David Šplíchal s VW Golf Gti, z Rakouska přijede s BMW E30 325ix Franz Haidn. Mezi pěti ženami nechybí vedoucí v kategorii Lady Trophy, Jana Špačková s formuli Ford Mygale 98. Seznam na volný závod MAVERICK SLALOM – TROPHY obsahuje téměř tři desítky jezdců. Jsou mezi nimi pravidelní účastníci jako např. Radek Beránek s Toyotou Yaris GR nebo Jaroslav Janoušek s Nissanem Sunny či Miroslav Bartoš s Volvem C30. V sérii AUTOKLUB ČESKÁ TROFEJ je prozatím přihlášeno deset jezdců mezi nimž jsou jezdci s vozy Mitsubishi Lancer, Lukáš Keller, Darek Čepička, s vozy Porsche to jsou Vojtěch Bejda a Michal Roll. Při pohledu do seznamů přihlášených je největším aspirantem na vítězství v České trofeji loňský absolutní vítěz seriálu Maverick Hill Climb Czech 2022 David Komárek s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI .

Pořadatelé zvou všechny fanoušky automobilových závodů a zároveň je žádají, aby dodržovali pokyny pořadatelů. Bude se na co koukat po oba dva závodní dny.    

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*