O víkendu přivítá Náměšť nad Oslavou již po osmatřicáté účastníky Zámeckého vrchu.

O prvním květnovém víkendu 4. a 5. května 2019 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, MANN-FILTER Zámecký vrch 2019. Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2030 m přivítá účastníky druhého podniku letošního seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu a současně i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2019.

Rekordman Zámeckého vrchu MANN FILTER 2018 Miloš Beneš na voze Osella PA30 foto Jiří Navrkal

Pořadatelé z ASK Náměšť nad Oslavou obdrželi již více jak 150 přihlášek od jezdců. O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí jména špičkových závodníků v obou seriálech. Největším favoritem letošního ročníku MANN-FILTER Zámeckého vrchu bude úřadující mistr republiky Miloš Beneš z GMS Racing Teamu na voze Osella FA 30, který minulý rok v Náměšti nad Oslavou překonal rekord tratě  a o jeho letošní vynikající  formě hovoří i zisk dvojnásobného vítězství v úvodním závodě mistrovství na brněnském automotodromu. Mezi aspiranty na umístění na stupních vítězů jistě bude patřit i domací jezdec Marek Rybníček, který letos přesedlal z osvědčeného Fordu Fiesta WRC do speciálu McLaren F1 EVO. Marek už má letos na svém kontě dva úspěšné závodní víkendy. když po vítězství mezi cestovními vozy na zahajovacím závodě mistrovské sezóny v Brně, přidal minulý víkend další pohár za vítězství mezi cestovními vozy na závodě Mistrovství Evropy na rakouském Rechbergu. Ve skupině přihlášených jezdců, kteří budou míchat kartamy ve svých třídách určitě patří i další jezdci domácího Liqui Moly Racing Teamu, ve třídě vozů GT, Martin Jerman s vozem Lamborghini Gallardo GT3. Dále se jedná o manželé Gabrielu a Filipa Sajlerovi, kteří pojedou na vozech Mitsubishi Lancer EVO X ve skupině N. K jezdcům, kteří budou usilovat o nejlepší umístění patří i další známí jezdci, Jaromír Malý, Jaroslav Surowka, Libor Neckář, Ivo Holán a celá řada dalších. Domácí závod si samozřejmě nenechají ujít ani další regionální jezdci, a to Kristýna Fillová, Petr Dlouhý, Martin Hort. Mezi historiky figuruje v seznamu přihlášených kandidát na nevyšší umístění, havlíčkobrodský Jaroslav Prášek se svojí formulí Chevron B42.

Domácí Marek Rybníček se divákům představí s novým McLarenem FI EVO – foto Jiří Navrkal

V mezinárodním pohárovém závodě Maverick Rescue Euro Cup 2019, bude k největším favoritům patřit enkláva zahraničních jezdců, v čele s Němcem Phillipem Wilhelmem na Normě M20FC, kterému budou jistě zdatně konkurovat rakouští závodníci, na formuli Tatuus Master startující Christian Ferstl a nejrychlejší žena prvních závodů v Brně, Sigrid Ferstlová s plackou PRC S5. O to aby trofej pro vítěze mezinárodního pohárového závodu z Náměště nad Oslavou neopustila Českou republiku, se bude jistě snažit Roman Švorc s vozem Lucchini P3 týmu PGR Racing Team.

Jak už bývá tradicí, tak si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak dvacítka.

Aleš Loprais se představí v neděli 5. května divákům na Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2019

Pořadatelé si pro návštěvníky připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude Zámecký vrch zahalen do kouře od pneumatik. To když v průběhu obou závodních dnů se divákům opět představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert a Dan Janota, na vozech BMW. Po roční přestávce se diváků v neděli 5. května představí opět dakarský speciál. Tentokrát to bude Tatra Jamal, přezdívaná Královna 69, a za její volant usedne nejlepší český jezdec kategorie kamionů letošního ročníku Rally Dakar 2019 , Aleš Loprais. V neděli se také přijedou pochlubit do Náměště nad Oslavou studenti středních škol se svými vozy Kaipan , které postavili v rámci programu Kraje Vysočina “ Postav si své auto “ a třebíčská Střední průmyslová škola představí dokonce nákladní vůz Tatra , který jejich studenti postavili v grantovém programu “ Postav si svůj kamion “ Diváci si také v rámci prezentace, budou moci na prostranství před zámkem prohlédnout nejnovější vozy značky Fiat od společnosti Auto Duda.

Drifteři Michal Reichert a Dan Janota i letos na trati MANN-FILTER Zámeckého vrchu 2019 – foto Jiří Navrkal

Časový program závodů je identický jak v sobotu tak neděli. Po oba dny zahajuje ranní trénink v 8.00 hodin, první závodní jízda bude v sobotu odstartována ve 13.00 hodin, v neděli pak o půl hodiny později z důvodu slavnostního zahájení, které se uskuteční v prostoru startu, ve 13.00 hodin. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 3. 5. 2019 od 16.00 hodin.

 

Tisková zpráva Zámecký vrch MANN-FILTER 2019-2

Comments are closed.