O posledním červnovém víkendu se rozezvučí motory závodních automobilů na Vírských serpentinách.

Poslední červnový víkend  25. – 27. června 2021 bude patřit na trati dlouhé 2,9 km mezi Vírem a Bystřici nad Pernštejnem závodům automobilů do vrchu, kde se uskuteční IV. ročník Vírských serpentin. Startovní pole druhého závodního víkendu mezinárodní závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 doplní i jezdci automobilového slalomového seriálu Maverick Slalom Trophy 2021.

Týden před ukončením příjmu přihlášek do obou seriálů je na seznamu pro závod do vrchu více jak 110 jezdců a pro slalom čítá přes 50 jmen závodníků. Mezi vrchaři je obhájce loňských prvenství David Komárek s vozem Mc F1 EVO, k dalším favoritům bude patřit nejrychlejší žena ve startovním poli Kristýna Fillová s Mitsubishi HULK 9, Martin Jerman s Lamborghini Huracan GT3, Zdeněk Chudoba s Normou M20FC či Michal Novický s Ligierem JS49 Honda. Ze zahraničních jezdců jde hlavně o loňského absolutního vítěze seriálu Ferdinanda Madriana s Normou M20FC s motorem McLaren z Rakouska, jeho dva krajany Felixe Pailera a Herberta Neubauera – oba na super rychlých Lanciích Delta Integrale. Mezi historiky jsou přihlášeni Petr Žáček s Audi Sport Quattro S1 – loňský vítěz historiků a druhý v absolutním pořadí, Tomáš Homola s BMW E30 a s novou „zbraní“ Ford Escort RS2000 Michal Žáček.

U slalomářů budou patřit k největším favoritům jezdci s kartcrossovými stroji – loňský absolutní vítěz Marek Novák, dále pak bratři Michal a Martin Cupákovi. Slalom je oblíbená disciplína mezi ženami, k závodu je již nyní přihlášeno osm závodnic něžného pohlaví.

„Po úvodním vrchařském závodě v Násedlovicích, čeká účastníky našich seriálů Maverick Hill Climb Czech 2021 a slalomového Maverick Slalom Trophy 2021 zápolení na oblíbené trati 4. Vírských serpentin. Zaplněné seznamy přihlášených do obou seriálů jasně dokazují jak oblíbenost tratě, tak i našich seriálů a rozhodně se bude na co dívat. K dnešnímu dni nechybí v seznamech přihlášených nejrychlejší jezdci minulých sezón ani favorité sezóny letošní, včetně jezdců z Rakouska nebo Slovenska. Závodní víkend se uskuteční podle aktuálních pravidel pro pořádání sportovních a kulturních akcí s opatřeními proti šíření nemoci Covid-19, a tím máme pro diváky jednu potěšující informaci, že tentokrát už bude závodní víkend přístupný i pro ně a doufáme, že hojně zaplní divácká místa podél závodní tratě. Velké poděkování patří zástupcům Kraje Vysočina, města Bystřice nad Perštejnem a obce Vír, za jejich součinnost, spolupráci a podporu, bez které bychom jen těžko mohli závodní víkend uspořádat“ řekl před nadcházejícím závodním víkendem mezinárodního seriálu závodu automobilů do vrchu promotér seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021, Aleš Gänsdorfer

Program víkendového podniku bude začínat tradičně v pátek odpoledne administrativní a technickou přejímkou vozů a jezdců. Sobotní a nedělní program bude zahájen o osmé hodině prvními tréninkovými jízdami. Závodní jízdy budou na programu po oba dny od půl jedné.


fotogalerie z loňského ročníku Vírských serpentin 2020

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout na tomto odkazu : 3. Vírské serpentíny 20. – 21.června 2020 – Vír

Foto: Jiří Navrkal – Motor Vysočiny

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*