Náměšťský František Gruntorád sbírá body z evropských vrchů

František Gruntorád na tratti domácího závodu MANN-FILTER Zamecký vrch 2018 v Náměšti nad Oslavou

Po čtyřech odjetých závodech letošního evropského šampionátu najdeme Františka Gruntoráda v průběžné klasifikaci  FIA kategorie I – cestovní vozy na desátém místě se ziskem 32 bodů z dvaceti šesti jezdců, kteří dosud bodovali. Pro letošní sezónu se podařilo Gruntorádovi získat místo v Auto racing teamu Praha, kde  startuje s vozem Renault Clio RS ve třídě A do 2000 ccm.  Hned v úvodním klání na francouzském vrchu St. Jean du Gard – Col St. Pierre, vybojoval za čtvrté místo prvních 10 evropských bodů. Tento výsledek zopakoval na portugalském závodě Rampa Internacional da Falperra. V prozatím na posledním odjetém evropském vrchu ve Španělsku na trati Subida International al Fito,  se ve své třídě dostal na stupně vítězů za třetí místo a získal  12 bodů. Nyní ho čeká další evropský mistrák společně s domácím šampionátem na slavné trati Ecce Homo ve Šternberku, který se pojede v termínu 1. – 3. 6. 2018. Již v tomto období je na závod přihlášeno  přes 200 jezdců.

František Gruntorád

František Gruntorád má v plánu obsolvovat letos  seriál mistrovství republiky, kde jsou odjeté dva závody. V úvodním GMS HILL CLIMB Prologu v závěru března na brněnském automotodromu, si vyjel ve třídě A do 2000 ccm dvakrát druhé místo. Stejného umístění dosáhl na domácím Zámeckém vrchu a po těchto výsledcích je v hodnocení mistrovství republiky v divizi I. na devátém místě s 11 body,  ve skupině A je třetí se ziskem 22 bodů a ve třídě mu patří druhé místo s 30 body.

František Gruntorád na tratti domácího závodu MANN-FILTER Zamecký vrch 2018 v Náměšti nad Oslavou

První krůčky v závodech do vrchu okusil František Gruntorád před čtyřmi roky, kdy zasedl v domácím prostředí Zámeckého vrchu do jednoho ze čtyř vozů VW Lupo, nově vznikajícího juniorského poháru. Vozy připravil tým jezdce Václava Janíka v týmu Nutrend a v Náměšti nad Oslavou se uskutečnila jejich premiéra. Následně pak Gruntorád startoval v seriálu  mezinárodních  pohárových závodů Maverick Rescue Europ cup. V loňském roce jel s vozem Peugeot 206 SRC ve třídě S1 dvoukolek nad 2000 ccm, kde si vyjel 27 bodů a v celkovém hodnocení třídy skončil na čtvrtém místě.

Comments are closed.